Ocak 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İller

Ocak 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi

Engelli ve bakıma muhtaç kişiler için devletin kurumu olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen evde bakım parası, 2017 yılının ilk ayı olan Ocak ayında zamlı olarak yatırılacaktır. Eğer bakmakla yükümlü olduğunuz engelli kişiler var ise evde bakım maaşı alma şartları doğrultusunda bakanlığa götürdüğünüz evraklar ile bakım aylığı almaya hak kazanabilirsiniz. Devletin 2017 yılı için asgari ücretin açıklanması ile ( Net:1404 TL )gözler evde bakım maaşı 2017 yılında ne olacak sorusu ile devletin açıklamasına çevrilmişti. 2017 yılında evde bakım maaşının Bin Lira olacağını duyuran devletin ilgili kurumu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, yatırılan paraların Ziraat Bankası aracılığı ile bu sene de alınabileceğini açıkladı. Ocak ayı itibari ile bakım parasını zamlı olarak alabileceksiniz.

Hayat şartlarının zorlaşması ve bakım giderlerinin artması neticesinde 2017 yılı rakamlarını olumlu karşılayan engelli bakmakla yükümü kişiler “evde bakım maaşı ne zaman yatacak” sorusunu yöneltmektedirler.  Ocak 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İller liste halinde yazımızın son satırlarında güncel olarak yayınlamaya devam edecektir. Bu liste her gün gelen bilgiler doğrultusunda değişecek ve sizlere en güncel hali ile sunulacaktır. Bu nedenle bakım maaşı yatırılan illeri takip etmeniz açısından sayfamızı sık ziyaret edebilir ve özellikle Ocak ayının 7.gününden itibaren burada illerin isimlerini görebilirsiniz.

Her dönem olduğu gibi bu yılın ilk ayı Ocak bakım maaşı yatan iller genelinde Tokat, Aksaray, Malatya, Bilecik isimleri ön plana çıkacaktır. Bakım maaşı yatırılan illerin listesini sayfamızdan takip ederken, daha öncesinde eğer paranızı almış iseniz yorum bölümünden diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz.

Ocak 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi

Tokat – Aksaray – Antalya – Diyarbakır – Kırşehir – KahramanMaraş – Mersin – İstanbul – Afyon – Sivas – Zonguldak – Denizli – Ankara – Konya – Bursa – Rize – Manisa – Tekirdağ – Hatay – Ordu – Bilecik – Osmaniye – Bartın – Samsun – Eskişehir – Ş.Urfa – Gaziantep – Balıkesir – Malatya – Mardin – Muğla – Kocaeli – Aydın – Amasya

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*