evde para kazanmak konusunda ev hanımlarına 12 harika tavsiye

Evde Para Kazanmak Konusunda 12 Harika Tavsiye

Bu yazımızda evde para kazanmak denildiğinde herkese rehber olabilecek fikirleri listelemek istedik. Her vatandaşın evde para kazanmanın yolları konusunda yararlanabileceği öneriler sunduk.  Birçok farklı iş modeli ile ek gelir sağlamanın yolları sizleri bekliyor. İster ev hanımı olun, ister öğrenci, isterseniz işinden ayrılmış olun evinizin gelirini arttırmak, ek gelir sağlamak, evin ihtiyaçlarına ekstra destek olmak istiyorsanız, evde rahatça ve yorulmadan birçok farklı iş modelini sizlere sunuyoruz. Bahsedeceğimiz iş fikirlerini uygulayarak kendi işinizi kurabilir, ev hanımlarına kredi imkanlarından faydalanarak kurduğunuz işi büyütebilirsiniz. Bu konuda devletin kadınlara verdiği teşvik kredisi yazımızı okuyarak bu desteklerden de faydalanabilirsiniz.

Bu farklı iş fikirlerinden muhakkak ki sizin için uygun olan ve uygulamaya geçirebileceğiniz sizi tatmin edecek olanlar vardır. Günümüz şartlarında iyi bir yaşantıya ve rahat koşulara sahip olabilmek için iyi bir geliriniz olması gerekmektedir. İyi bir geliriniz olmaması maddi olarak çıkacak sorunlara neden olabilmektedir. Fakat unutulmamalıdır ki, gelirini artırmanın yolu problemlere açılan kapıdan daha kolaydır. Bu vesile ile mevcut durumun olumsuzluklarından yakınmamalı ve harekete geçmeliyiz. İşte bu vesileyle harekete geçerken size evden para kazanmanın yollarını detaylı bir şekilde açıklayacağız.

Evde eğer ev hanımıysanız aynı zamanda evinizin geliri ve ev ekonomisi konusunda sorunlar yaşıyorsanız eşine destek vermek yapılabilecek en iyi şeydir. Şikâyetlerde bulunmak yerine ek gelir sağlayarak evin giderlerine destek olmak en mantıklı yapılacak eylemdir. Bu adımlar ile hem maddi durumunuzu güçlendirmiş olacak, hem de eşinize yardımcı olarak aranızdaki bağı geliştirmiş olacaksınız. Günümüz şartlarında birçok ev hanımı günlük ev işleri üzerinden gelir elde ediyor ve bunları pazarlıyorlar. Bu oldukça dikkat çekici değil mi?

Evin gelirine katkı sağlamak isteyen ve evde para kazanmak isteyen ev hanımlarına 12 harika önerimiz var. Bunları aşağıda ayrıntılı şekilde sizlerle paylaşıyorum.

 1. Yemek Yaparak Evde Para Kazanmak

Yemek yapmak bir ev hanımı için hiçbir zaman yük olmamıştır. Hatta bu becerişinizi bir gelir kapısı olarak kullanabilirsiniz. Mesela, okullara özellikle ilkokul öğrencilerininiz velileri ile iletişime geçerek bu öğrencilerin öğle yemeklerini yapabilir ve bu yolla ek kazanç sağlayabilirsiniz. Ev hanımları arasında bu şekilde yemek yaparak evde para kazanmak isteyen birçok kişi mevcuttur. Son yıllarda özellikle büyük şehirlerde çocuğunun okulu evin bulunduğu yere uzak ise anne-babalar güvendikleri ev hanımlarına ücret ödeyerek öğrencilerin öğle yemeklerini almakta ve doğru beslenmelerini sağlamaktadır. Evde para kazanmak isteyen bayanlar için en kolay yöntemlerden biri budur.

 1. Altınları Değerlendirmek

Hepimizin vazgeçilmezi altın; değeri ve pahası olarak biz kadınların hakkında hep yorum yapmak istediği ve değerlendirmek istediği bir maddi değerdir. Altın konusundaki bu ilgi, alaka ve bilgimizi gösterme vaktidir. Örneğin,  herkesin yaptığı gibi kuyumcudan altın almak yerine interneti kullanarak altın fiyatlarında meydana gelecek anlık değişikliklerden kazanç sağlayabilirsiniz. Altın günleri konusunda eşiniz pek memnun olmayabilir. Fırsat kapınızda, altın alışverişlerinizden kazandığınız günlük parayı gösterebilir ve sizi tebrik etmesini sağlayabilirsiniz. Takım elbiseli baylarla özdeşleştiği gibi değil, yatırım yapmak ve değerlendirme evden para kazanmak isteyen ev hanımlarında değerlendirmek istediği bir araçtır. Bulunduğumuz zaman diliminde internet üzerinden yatırımlar haftanın 5 günü 24 saat yapılabiliyor. Bu fırsat ev hanımları için kaçırılmayacak bir değerdedir. Ev işleri bittikten sora bilgisayar başına geçebilir ve güncel haberleri takip edebilirsiniz. Bu bilgilerle küçük yatırımlar yapabilecek seviyeye geleceksiniz. Bu meblağı düşük yatırımlarla gerçekten hatırı sayılır gelirler elde edebilirsiniz. Sadece büyük uğraşlar ve paralar ile yatırım yapmaya gerek yoktur. Düşük bütçeli yatırımlar ile kazançlar sağlamak oldukça mümkündür. Bu vesile ile internetten verilen ücretsiz danışmanlık ve eğitimlere katılabilir, kısa bir zaman zarfında yatırımların nasıl yapılacağını öğrenerek kazancınızı artırabilirsiniz. Bunun dışında Ziraat Bankası’nın Altın Günleri kapsamında yatırımınızı bankada da değerlendirerek de evde para kazanmak mümkün.

 1. Nikâh Şekeri Yapmak

Evde ne yapıp satabilirim sorusunu kendinize soruyorsanız harika bir iş nikah şekeri yapmak olabilir. Hepimiz nikâhlarda, nişanlarda, düğünlerde hatıra amacıyla davetlilere verilen şirin hediyeleri biliyoruz. Bu anlamlı ve küçük hediyeleri neden siz değerli ve becerikli ev hanımları yapmasın? Aynı zamanda bir hobide sayılabilecek bu uğraşın oldukça zevkli olduğu kesin. Sadece nikâh ve düğünlerde değil, günümüzde birçok buluşma ve davetler de bu tarz küçük hediyelikler hatıra amaçlı verilmekte. Bu küçük hediyeler maliyetsiz ve ek masraf gerektirmez. Ayrı bir kaynak olarak, daha önceden aldığınız siparişler üzerinden sipariş usulü çalışır ve parasını önceden alırsanız ek bir maliyet ve risk yükümlülüğü de olmaz. Kaçırılmayacak bir fırsat ev hanımları için.

 1. Sabun Yapmak

Çevremiz sadece banyolarda değil, aynı zamanda birçok farklı mekânlarda ve dekoratif ortamlarda hoş kokulu ve göze güzel gelen desenli sabunları görmekteyiz. Günümüzde bu sabunlar ile harika dekorlar yapılarak, oturma odanızı hem görsel olarak şekillendirebilmekte hem de yaydığı o enfes kokularından faydalanabilmekteyiz. Evde para kazanmak isteyen ev hanımları için bu sabunları yapmak kaçırılmayacak fırsatlardan biridir ve oldukça kolaydır. Kendi evinizde günlük iş aralarında az maliyetle bu küçük sabundan hediyeler yapılabilir ve kolaylıkla satabilirsiniz.

 1. Kurabiye Yapmak

Evde para kazanmak isteyen ev hanımları, kolları sıvayarak iş başına geçme vakti geldi Hepimiz o leziz kurabiyelerinizi biliyoruz. Şimdi sıra ailenizi o muhteşem tatlarıyla mutlu ettiğiniz, misafirleriniz ve komşularınıza ikram ettiğiniz harikulade kurabiye ve pastalardan para kazanma vakti. Birçok ev hanımı sadece yaptığı pasta ve kurabiyelerden ciddi şekilde para kazanmakta. Ayrıca bu işi gerçekleştirebilmeniz için herhangi bir özel mağazaya veya iş ortamına ihtiyacınız gerekmez. Genellikle, özel davetler, buluşmalar, organizasyonlar için yapacağınız farklı tarifleri satarak rahatlıkla para kazanabilirsiniz. Bu kurabiye ve pastaları gerek çevrenizdeki insanlar gerekse günümüzde pazarlamanın en büyük ayaklarından biri olan sosyal medya aracılığı ile insanlara pazarlayabilirsiniz. Evde çalışarak para kazanmak için gerçekten de mantıklı bir girişim olacaktır.

 1. Organizasyon Yapmak

Kendi aileniz veya arkadaş, akraba çevrenizde eğer bir buluşma, organizasyon düzenleneceği zaman hemen sorumluluğu siz alıyorsanız bu iş modeli tam olarak size uygun. Düğün, nişan, etkinlikler, doğum günü gibi özel davetler için yapıcı kişilik özelliğinizi ortaya çıkararak ek geliş sağlayabilirsiniz. Bu tarz oluşumlarda internet ve sosyal medya çok önemlidir. Müşterilerinizi bu tarz online platformlarda, duyurular yaparak ve daha önce gerçekleştirdiğiniz etkinlikleri paylaşarak bulabilirsiniz.

 1. Çocuk Ve Evcil Hayvan Bakıcılığı Yapmak

Çocuk bakıcılığı ev hanımı için artık alışılagelmiş önemli sorumluluklardan ve işlerden bir tanesidir. Ev hanımlarına kolay gelse de çalışan kadınlarımız için zor bir süreçtir. Bu çerçevede ihtiyacı olan ve güvenilir bakıcıya çocuğunu emanet etmek isteyen anne-babalara yardımcı olarak ek para kazanabilirsiniz. Ev hanımları için çocuklara bakarak geçireceği eğlenceli vakitler aynı zamanda para kazanmak içinde ayrı bir model oluşturmaktır. Aynı zamanda çalışan çiftlerin evcil hayvanlarına bakabilir ve onları dışarda gezintiye çıkarabilirsiniz.

 1. Blog Açmak

Özellikle genç ev hanımlarının ev çok tercih ettiği ek para kazanma yöntemlerinden bir tanesi blog yazarlığı yapmaktır. Bloğunuzda genellikle, ilginizi çeken hobileri, yararlı bulduğunuz bilgileri, güncel hayata dair görüş ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Bu işin en öneli inceliklerinde bir tane niche sektör dediğimiz alanlara yönelmenizdir. Örneklendirerek açıklamak gerekirse, pastalarla ilgili bir blog açmak istiyorsunuz, bloğunuzu daha özele indirgeyerek açmanız daha faydalı olacaktır. Pastalar gibi genel bir tabir değil, sadece tatlı kurabiyeler gibi daha çok özel bir dal seçmek daha doğrudur. Bu sayede Google ve hatta diğer kuruluş ve firmalardan reklamlar alabilirsiniz.

 1. Ek Ders Vermek

İyi seviyede bir yabancı dile sahipseniz kendi evinizde ders vererek ev ekonominize destek verebilirsiniz. Genellikle ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yardımcı olmak amacıyla İngilizce veya herhangi bir yabancı dil bilginizi paylaşabilir ve bu şekilde evden para kazanmak yolunu tercih edebilirisiniz. Yapacağınız bu aktivite ile hem yorulmadan ek gelir sağlamış olacak hem de güzel vakit geçirmiş olacaksınız. Bunların yanında Bilgilerinizi tekrar ederek ve canlı tutmakta size bireysel olarak fayda sağlayacaktır.

 1. Organik Tarım Yapmak

Evde para kazanmak adına, fazla büyük bir bahçeye sahip olmadan gerçekleştirebileceğiniz bu iş modelinde, küçük bir köşede salatalık, domates, çilek gibi ürünler yetiştirebilirsiniz. Organik olarak yetiştireceğiniz bu ürünler oldukça rağbet görecektir. Ayrıca, apartman dairesinde oturuyorsanız balkonlara yerleştireceğiniz küçük kasa ve saksılarda bu ürünleri yetiştirebilirsiniz. Bildiğiniz gibi güncel hayat şartlarında organik ürünlere ulaşmak çok kolay değil, bu vesile ile organik ürünlere olan bu talep arttıkça sizin de ek geliriniz artacaktır.

 1. Reçel Yapmak

Bahsedildiği gibi modern dünyamızda organik ürünler giderek artan çok büyük bir ilgi var. Eğer evde yaptığınız reçeller beğeniliyor ve insanlar size bu yeteneğinizden bahsediyorsa, bu yeteneğinizi paraya dönüştürmenin vakti gelmiştir. Size çok basit olan reçel yapmak, çalışan kadınlar ve diğer insanlar için uğraş gerektiren ve zor bir durumdur. Bu nedenle genellikle satın alma yoluna gidilir. Sadece son ürünü yediğimiz için reçel yapmak ilk bakışta kolay gelebilir fakat uğraş ve zaman gerektirir. Ev hanımı olarak organik ürünlerle yapacağınız reçelleri pazarlayabilir ve ek gelir sağlayabilirsiniz.

 1. Ütü Yapmak Dikiş Dikmek

Ev hanımları için gündelik olağan işlerden biri sayılan ütü yapmak sayılabilir. Fakat eğer çalışan bir kadınsanız, bu sizin için eziyet haline gelebilir. İş ev hanımları bu çerçevede çalışan kadınlara yardımcı olabilir. Çevrenizdeki insanlar, akrabalarını ve sosyal medya aracılığı ile bu işi yaptığınızı duyurabilir ve müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Memnun kalan müşterileriniz zaten sizi diğer arkadaşlarına ve çevresinde bulunan bu tarz hizmet almak isteyen insanlara iletecektir. Bu şekilde en hanımları olarak sizlerde evden para kazanmak konusunda bir adım daha atmış olacaksınız. Bir diğer alanda benzer şekilde dikiş dikmek, bu tarz bir iş koluna yetenekliyseniz kesinlikle değerlendirmeli ve evden para kanabilir duruma gelebilmelisiniz.

İş kurmak isteyen bayanlara kredi veren pek çok banka vardır. Bu konuda da destek almak isterseniz yazının altına yorum bırakarak bize ulaşabilirsiniz. Evde para kazanmak için neler yapabilirim sorusuna sizin de ekleyecekleriniz olursa lütfen yorum yaparak katkıda bulunun.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*