Banka hangi durumlarda hesaba bloke koyar
Banka hangi durumlarda hesaba bloke koyar

Banka Hesabına Konulan Bloke Nasıl Kaldırılır

Banka hesabına konulan bloke nasıl kaldırılır ? Bazen bir borcumuz olduğundan özellikle devlet dairelere borçlarımızda banka hesabımıza bloke konulmaktadır. Bloke nedir önce onu açıklayalım, kişi veya kişilerce banka hesabımızın dondurularak hesabımızda borç miktarına göre o tutar bloke edilir.

Blokeler borç miktarına göre yapılır, yani 500 TL borcunuz var ise banka hesabınızda sadece 500 TL’lik bir bloke konulur, geri kalan tutarı kullanabilirsiniz. Blokeler Devlet daireleri tarafından konulmaktadır.

Öncelikle bunun nedeni hızlı bir işlem ve herhangi bir masrafı olmuyor, Alacaklılar sizi icraya verse prosedür gereği bir çok safhada yapılmaktadır. Ancak bloke işlemlerinden borcunuz tutarını bir üst yazı yazılarak bütün bankalara gönderilir, Banka borç tutarı kadar hesabınızda bloke koyar, borcunuzu ilgili daireye giderek ödemeniz halinde bloke kaldırılır. Ancak banka kendisine gelen yazıda borç miktarı belirtilmemişse banka yazıyı geri göndererek borç miktarını ister, bazı bankalar ise borç miktarı belirtmesine rağmen bütün hesaba bloke koyarak müşterinin işlem yapmasını engeller. Böyle bir durumda bankayla görüşmenizi tavsiye ederiz, bankalar en fazla borcunuz kadar bloke işlemi yapabilir.

Banka hesabına konulan bloke nasıl kaldırılır
Banka hesabına konulan bloke nasıl kaldırılır

Banka Hesabına Konulan Blokenin Kaldırılması

Banka hesabına konulan bloke nasıl kaldırılır? Öncelikle kim hesabınıza bloke koymuşsa gidip onunla görüşmeniz lazım, bloke işlemlerini genellikle devlet dairesi vergi borcu vs. gibi işlemlerde bloke işlemi yapılır, Devlet dairesine giderek blokenin kaldırılmasını talep edebilirsiniz, eğer maaşlı bir işe girdiyseniz, ve borcunuz yüksekse, Bir üst yazı ile çalıştığınız kuruma giderek maaşınızın 10’da birini vergi dairesine ödemesini talep edebilirsiniz. ancak bu talebi vergi dairesi resmi üst yazı ile yapmalıdır. Bu işlemden sonra her ay maaşınızdan 10’a biri kesilerek vergi dairesi hesabına sizin adınıza yatırır. Eğer borcunuz ödeyebileceğiniz bir tutarsa borcunuzu peşin ödeyerek blokenin kaldırılma işlemini hemen yapabilirsiniz.

Banka hesabına konulan blokenin kaldırılması
Banka hesabına konulan blokenin kaldırılması

Banka Hangi Durumlarda Hesaba Bloke Koyar

Banka hesabınıza iki durumda bloke koyar birincisi devlete borçlu iseniz ikincisi bir şahıs veya ticari bir kuruma borçluysanız. Alacaklı kişi eğer devlet kurumu ise, borç miktarını belirten bir tahakkuk fişini üst yazıya ekleyerek bütün bankalara gönderir, bankalar borç miktarına göre kişinin hesabına bloke koyar. Alacaklı kişi devlet kurumu değilse bu bloke koyma işlemini icra kanalı ile yapabilir.

Banka hangi durumlarda hesaba bloke koyar
Banka hangi durumlarda hesaba bloke koyar

Başka Bankadan Hesap Açmakla Blokeden Kurtulabilir mi?

Alacaklı kişi bütün bankalara yazı gönderir, banka o anda ilgili kişinin hesabı varsa blokeyi koyar, ancak hesabı yoksa ilgili kişiyi hesabı olmadığını bir yazı ile bildirir. Kişi daha sonrasında başka bir bankada hesap açarsa o hesapta bloke olmaz, alacaklı kişi hesabı tespit edip o bankaya tekrardan bloke yazısı göndermeli veya bütün bankalara tekrardan bloke yazısı göndermesi halinde yeniden bloke edilir.

Banka Hesabımda Bloke Var Mı Nasıl Öğrenebilirim?

İlk olarak çalıştığınız bankanın en yakın şubesine giderek doğrudan sorma imkanınız var. Bunun yanı sıra banka hesabının blokeli olup olmadığını internet bankacılığı veya telefon bankacılığı ile öğrenebilirsiniz. Çalışmadığınız bir bankanın hesabınıza bloke koyması olası bir durum değildir fakat bunun bazı istisnaları yok değil. İlk e devlet üzerinden hakkınızda açılan ve sonuçlanan davalar ile bu davaların neticelerini öğrenebilir, eğer bir haciz durumu varsa önleminizi alabilirsiniz.

Veya vermiş olduğumuz linkten e-haciz sorgulama işlemini yapabilirsiniz: Banka hesabına konulan bloke sorgulama

Banka Hesabımda Bloke Var Mı Nasıl Öğrenebilirim?
Banka Hesabımda Bloke Var Mı Nasıl Öğrenebilirim?

Banka Hesabına Konulan Blokenin Kaldırılması Dilekçesi

E haciz durumunuzu sorguladınız ve üzerinize haciz işlemi başlatıldığı ve bankanın da hesaplarınızı dondurduğunu görebilirsiniz. Böyle bir durumda kaldıktan sonra eğer hesabınız maaş hesabınız ise blokeyi kaldırmak için aşağıdaki dilekçeyi doldurup bankanın merkezine faks veya e-mail yoluyla iletmeniz yeterli olacaktır.

Banka Hesabına Konulan Blokenin Kaldırılması Dilekçesi
Banka Hesabına Konulan Blokenin Kaldırılması Dilekçesi

…………………..İCRA MÜDÜRLÜĞÜ’NE

DOSYA NO: 2018/……..

Müdürlüğünüzün, yukarıda numaralı yazılı dosyanızdan, …………… Bankası A.Ş Genel Müdürlüğü’ne gönderilen Haciz İhbarnamesi uyarınca, …………… Bankası ………………. Şubesinde bulunan …………….. nolu hesabım üzerine haciz konulmuştur. Haciz tatbik edilen hesap, maaş hesabım olup, buna ilişkin evrakları talebim ekinde sunuyorum.

Hesap üzerindeki bloke nedeniyle maaşımı alamadığından, bu hususta büyük mağduriyet yaşamaktayım. Maaş hesabıma bu şekilde haciz konulması yasal olmadığından, ilgili bankanın Genel Müdürlüğü’ne yeniden müzekkere yazılarak, söz konusu maaş hesabım üzerine konulan haciz ve blokenin fekkini talep ederim. ../…/20…

Haczin kaldırılmasını Talep eden.
Adı ve Soyadı
İmza

EKİ:

Maaş hesabı olduğunu gösteren belgeler.

394 Comments Posted

 1. Merhaba adım Çağatay banka hesabimda 12 milyar para var ve hesabım bloke oldu hiçbir borcum bulunmuyor banka müdürü hesap ozetime bakıp cok para girip çıktığını görüyor hesaba ve bana bu paranın nerden geldiğini aciklamami istiyor her neyse açıkladıktan sonra blokenin devlet tarafından konduğunu ve birşey yapamayacagini söylüyor .ben şimdi bu parayı nasıl cekebilirim blokeyi kaldırıp şimdiden teşekkürler

 2. Merhaba iyi günler bütün banka hesaplarıma bloke konuldu bloke koyan birim masat olduğunu söylüyor neden konuldu ne oldu hiç birbilgim yok bütün birikimim banka hesaplarımda ne yapmam gerekiyor nasıl yapıcağımı hiç bilmiyorum masak a gitsem yani ankaraya bir faydası olur mu? bütçem o kadar kısıtlı ki; zor durumdayım. Blokelerim ne zaman kalkar? Nasıl yapıcam? Blokelerimin biran önce kalkması lazım bunun için bir fikir bir yardım bir fayda verebilir misiniz? Çok teşekkür ederim Allah razı olsun herkesten.

  • Metin bey öncelikle geçmiş olsun. Hesabınıza konulan bloke savcılık tarafından mı yoksa hakim tarafından mı yapıldı öncelikli olarak bunu bilmek gerekiyor. Eğer banka hesabınıza kısa sürede çok fazla giriş çıkış olduysa hesabınız bu yüzden incelemeye takılmış olabilir, Bu konu da deneyimli bir avukatla görüşmeniz de fayda var.

 3. Merhaba, hesabimda 3000tl bloke edildi.
  Borcum hangi kuruma ait olduğunu nasıl oğrenebilirim acaba? Çünkü bildiğim kadar kimseye borcum yok…

 4. Merhaba Can Bey,

  Bir yakınım 1,5 sene bazı karışık hukuksal süreçler yaşadı uzun hikaye…
  35 yıllık arkadaşına 4 milyon krediye kefil oldu borçlu arkadaşı parayı aldı ve yurtdışına bir başka kadınla kaçtı.ödemedi… vs..sonra borçlunun hanımı borcu ödemek üzere üzerindeki malları bankaya teminat gösterdi iş çözüldü. arkadaşımın bu süreçte 1.5 yıl banka hesaplarında 800.000 Tl parası blokeden ve bu süreçlerden dolayı kullanamadı ve kendi borçlarından dolayı hacizler yaşadı. sonra bankalar ticari mahkemeden kararlar sonra gerekçeli kararlar vs.istedi. kendisine hesabınız açılacak dendi açılmadı. sonra kendi borçları için ayrıca tedbir konuldu… ilk davadan temizlendi şimdi tedbirden dolayı hesap blokesi devam ediyor en son mahkeme bugün tedbiri kaldırdı fakat 1 tam gün geçtikten sonra hesap kullanıma açılacakmış doğrumudur tekrar engeller yaşar mı?

  selam ve saygılarımla
  soner

 5. Selam can bey çek cirosu yüzünden maaşımda haciz var idi 4 /1 kesiliyor dün cep şube hesabıma bir msj geldi hesabınız kısıtlandırılmıştır diye ve hesapta 20 tl var idi hesap bakiye 20 kullanılabilir 0 sorum o ki maaşımda zaten haciz var nasıl kısıtlama gelir bu bir blokemidir maaşımı alamam mı evliyiz cokuk cocuğumuz var bu insanlar hiçmi düşünmüyor ne yapmam lazım şimdiden teşekkürler

 6. Merhaba Bankadaki TL hesabıdmda bulunan paraya yani hesaba bloke konuldu.
  20 gündür bloke kaldırtamıyorum. uyum birimi izin vermiyor diyorlar ne yapmam gerekli sizce.
  Teşekkürler

 7. Merhaba askerlikten dolayı 2160 tl cezaya çarptırıldım. Fakat askerliğim yaparken mahkemeye çıktım ve mahkemede 5 sene herhangi bir suç işlemezsem bu paranın affa uğrayacağı hükmü verildi. Fakat geçen gün çalıştığım banka hesabımdaki 2160 liraya bloke koymuş, nasıl bir işlem yapabilirim? Blokeyi nasıl kaldırabilirim? Teşekkürler.

 8. Slmlar benim vakıfbank a son 2 taksit borcum vardı 3 ay geçti hesabıma bloke konmuş borcu ödedim ama 2 gün geçti bloke kalkmadı nedeni ne olabilir

 9. Merhaba benim de hesabım bloke olmuş eğer varsa aileden başka birinin daha hesabı o da bloke olurmu acaba yarimci olurmusunuz

 10. Merhabalar banka tarafından hesabıma bloke konmus şüpheli hesap bildiriminden masak fılan banka mahkeme kararı var fılan dıyo para gonderdıgım aldıgım hesaplar inceleniomus 7 gün dedıler her gıttıgımde bı 7 gün daha sonra gel dıolar 1 ay oldu hesabımdakı para ısyerı tazminatıda var kendım biriktirdigim paralar var toplam 13 bin 8 bini tazminat birden cok havale yaptıgım ıcın15-20 milyar tedbir konmus yasal suresı varmı bu ıncelemenin yoksa habire boyle bugun git yarın gel diyebilirlermi

 11. Ssk dan maaş hesabımda ploke var.1 hafta oldu geleli. calismis olduğum şirket ssk ya her ay maaşımın 4de 1 ini kesip yolluyor.bu blokeyi nasıl kaldırabilirim. simdiden tesekkurler

 12. Merhabalar benim icra borcundan dolayı Avukat banka hesabıma bloke koydu sonra ben bu borcu tamamen avukata ödedim aradan 15 gün geçmesine rağmen hâlâ bloke kaldirilmadi avukati aradiğimda biz bankalara yazi gonderdik diyorlar Bankayı arıyorum bize yazı gelmedi diyorlar şimdi benim ne yapmam lazım teşekürler.

 13. Merhaba Can Bey. Vergi dairesi tarafıma 500.000 TL borç çıkarıp bütün bankalara 2017 Aralık ayında bloke yazısı göndermiş. Ben 2018 18 Ocak’ta işe başladım. Bankaya gittiğimde hesabımda bloke olduğu söylendi fakat başka bir hesap açıldı. Yeni açılan hesap maaş hesabım oldu fakat ben başka bir alacaklıya maaşıma haciz koyması için haber verdim. Acaba Vergi Dairesi de hesabın tamamına veya bir kısmına yeniden bloke koyabilir mi ?

 14. Merhaba, benim artı para limitime bloke konulmuş, bankayı aradigimda kim tarafından konulduğu bilgisi verilmiyor,şubeye gittim onlarda borcun tutarini görebildiklerini başka bir bilgi görmediklerini söylüyor. Nerden ogrenebilirim blokeyi kimin koyduğunu ?

 15. Merhaba benim ziraat bankasındaki hesabıma başka biri tarafından para havalesi geldi.paranin yanlışlıkla gönderildiği bilgisini banka müdürü beni arayarak paylaştı.iadesi gerceklesti yalniz parayı ayıran şahıs dolandirilmak istendiği gerekçesiyle benim hiç alakam olmamasına rağmen mahkemeye vermiş.mahkeme beni hakli buldu karara itiraz etmişler.baska mahkeme dosyayı tekrardan değerlendiriyor.cekilen bir meblağ yok madur yok. Bu durumda ben madur oldum.banka hesaplarima bloke konmuş hiçbir şekilde işlem yapamiyor para yatırıp çekemiyorum.bu durumdan nezaman nasıl ? Kurtulabilirim Allah rızası için bana bir yol gösterin.tesekkurler..

 16. Merhaba.benim icra borcum maasimdan her ay duzenli kesilip yatiriliyor.fakat baska banka kartimda olan paraya e-icra blokesi konulmus.maasimdan kesildigi halde konulan extra blokeyi kaldirmam icin ne yapabilirim.yardimlariniz icin tesekkur ederim.

 17. Merhabalar kyk kredi borcum var ve ben ıssız olduğum için bi de yapılandırma yaptirmadigim için vergi dairesinden kredi borcumu dondurdum bu yuzden bankamatik kartlarımdan para gönderme çekme işlerimi yapamıyorum devlet direkt el koyuyor. Benim adıma postaneden para gönderilse devlet yine el koyar mi?

 18. ZİRaat bankasından 10000₺ ihtiyaç kredisi kullandım. Yarısından çoğu bitti hesabımda ayrıyetten 8000₺ nakit kredi kartı ödememi aksattım. Banka hesabıma bloke koydu. Kartı komple ödedim kapattırdım. Üzerinden 5 ay geçti hesapta hâlâ bloke var nasıl kaldırtabilirim ?

 19. Iyi günler 186 tl garanti maas kartım bloke etti kredi kartı ve telefon borcum var ama gününü geçirmeden ödüyorum.vergi verilecek bir durumum yok ustume kayıtlı araba vs yok

 20. merhaba ben peru trujiloda scocibank atemesinde bara cekerken kartim bloke oldu ben burada magdur oldum musteri hismetini ariyamiyorum buradaki kimse bilmiyor ben ne yapmam nasim lutfen bana yardimci olun teb banka kartim saygilarimla arz ederim

 21. merhabalar. maaşımda zaten 1/4 oranında icra olmasına ve maaş aldığım bankanında icra sırasında olmasına rağmen geriye kalan tutarın 1/4 oranına bloke koyup alıyor. ne yapmalıyım.

 22. Merhaba yapi kredi maas hesabima maliye tarafindan bloke koyuldu 10 gundur para cekemiyorum.hesabim incelemeye alinmis.iceride 20 bin tl param vardi.kac gune hesabim aktif olur acaba ?

 23. Merhaba can bey benim bankaya borcum var taksit odemelerini onden ilerletiyorum olasi bir durumda isten cikarildim taksidimi odeyemedigim zaman ne tur gibi ceza gelir

 24. meraba can bey albank tarafindan hesabima bloke konuldu hesabimda 600 tl var ve onu cekemiyorum sonra maasim yattiginda dortte biri kesildi kalan tutari cektim fakat kalan 600 tl yi hala cekemiyorum maasima girip dortte birini kestikleri halde bu 600 tl yi tutma gibi bir hakki varmi bankanin sonucta maas haczim baslamis ve keiyorlar buna itiraz edebilirmiyim cevaplarsaniz sevinirim

 25. Günaydınl Can Bey,
  benim tek bir maaş hesabım mevcuttur ve bir adet kredi kartım vardır. maaşım 4/1 hacizlidir. 2. bir şahıs tarafından banka/kredi kartıma bloke koydurulmuştur. Bu yasal mı? Bu kart ile ben maaşımı bankamatikden çekmekteyim. Bu blokeyi nasıl kaldırtabilirim? bir dilekçe örnğiniz var mı? çok teşekkür ederim. Saygılar

 26. Günaydın can bey is bankasin dan dosyam icra da maas haczi konuldu ayrica maas hesabima bloke koydular gecen ay hem maas haczinden kesinti yaptilar hemde blokeden kesinti yaptilar 4/1 yerine 4 /2 olmus oldu kesinti.dün hesabim da kalan 80 tl yi cekemedim ve bankayi arayip blokeyi kaldirmasini soyledim banka avukati blokeyi kaldirmayin demiş.ve dun ben cocugumun ihtiyacini karsilayamadim maddi manevi tazminat davasi acmak istiyorum sizce de ne yapmam gerekiyor

 27. Meraba . Yabanci Birisi ben mağdurum babam para gönderecek diye hesap nomu istedi . Bende verdim . Babası parayi gönderdi . Bende çektim çocuğa verdim . 3 gün sonra hesabım bloke edildi . Banka çalışanı bana hesapta sahte para transveri yapılmış dedi . Hesabım ne kadar öyle duracak . Benim okul bursum yatıyor onu çekmiyorum. Çok mağdurum. Siz ne kadar sürer bu bloke .

 28. Merhaba can bey benim bi kaç yere avukatlık borcum var şuan e aydır bi iş yerinde çalışıyorum ve bu iş yeri maaşımdan normal olarak 1/4 ünü keserek ödeme yapıyor haciz için ama benim yapı krediye borcum var ve yapı kredi de bu iş yerinin kestiği paradan hariç maaş hesabımın bi kısmına bloke koyuyor bunu yapabilir mi ne yapmalıyım

 29. Merhaba, yakın bir arkadasım benden hesap numara mı istedi para havalesi yapılacak hesap numaranı verebilir misin dedi. Bende kabul ettim hesaba farklı farklı yerlerden 40 bin Euro para yatırılmıştı daha sonra ben bu parayı arkadaşıma teslim ettim ama şuanda hesabım blokelendi. Banka ise hesabınız blokelendi maliye bakanlığı tarafından dedi. Maliye Bakanlığı bu dosyayı savcılığa verdi. ben bu süreçte herhangi ceza alır mıyım? Eve polisler falan geldi bilgisayarları toplayıp inceleme yapacağız diye götürdüler farklı farklı yerlerden yorumlar okudum aklım bulandı. yardımlarınızı bekliyorum

 30. merhabalar benım vergi dairesine borcu vardı hesaba bloke geldı gıttım bellı bır odeme ve taksıtlendırme yaptım ama akbank hesabımda 500 tl blokelı para gozukuyor ve vergı daıresı sekreterı blkoyeı kaldırdıgını soylemıstı bu parayı alabıılıyoz mu yoksa borc bıtınce mı gecıyor hesaba.tesekkurler.

 31. Dolandiricik tan tutuklandim ve tahliye oldum savcilik maas hesabima guvenlik blokesi koymus subeme dilekce yazdim onlarda genel merkeze gondermisler 3 gundur sonucunu alamadim acaba savciligami dilekce yazsam

 32. Merhaba;

  Öğrenim kredisinden dolayı maaş hesabıma bloke konmuş vergi dairesi ile görüştüm 1,500 tl yatırmanız halinde bloke kalkar dediler o parayı ödeyemiyorum fakat ayın 5 inde maaşım o hesaba yatacak maaşım yattığında içinden parayı çekip blokeyi kaldırırlar mı? yoksa 1,500 tl yi bir şekilde yatırmam mı gerekir?

 33. Merhaba ben osman askerim bankaya bi miktar borcum vardi ama odemedim banka bana yatırılan askeri maaşına bloke koydu asker olduğumu belirttigim halde bloke devam ediyor yani bu devlet askerleri hiç mi sevmiyor ki aldığı üç kuruşa göz dikiyor bu yasalmi peki bloke yi nasıl kaldirabiliriz

 34. şahsa ve bankalara olan borçlarımdan dolayı takibe uğradım ve 1. sırada bulunan şahıs borcumdan dolayı maaşımın 1/4 ü kesiliyor. 2. ve 3. sırada işbankası bulunuyor. tayin olmam nedeniyle yeni atandığım dairede maaşlar işbankasına yatırılıyor. 1. sırada bulunan şahıs borcundan dolayı 1/4 icra kesintisi yapılıp hesabıma yatırılan paradan İş bankası icra takibinde 3. sırada olan KMH alacağı için 1/4 kesinti yapıyor. KMH hesabı 2011 de açılırken düzenlenen sözleşmeye dayalı olarak kesinti yaptıklarını söylediler. İcra takibine düşmüş bir alacak için icra dairesi bilgisi dışında kendileri kesinti yapabilir mi.

 35. Benim hiçbir yere borcum olmadığı halde yapı kredi hesabıma bloke koymuşlar hesabımda 17 bin lira meblağ var ama çekemiyorum ikidebir yönlendirme yapıyor ben bankaya giriyorum onlar beni kovuyor

  • Ayni durum bendede var hesabimda 20bin tl var cekemiyorum 10 gundur.maliye hesabimi inceliyomus.senin hesabin acildimi ne durumda suan ?

 36. Benim bankadaki hesabında biryila yakın bloke vardı ama harhangi bir işlem görmedi paradaki blokeyi kaldıra bilirmiyim.saygilar.

 37. Can bey merhaba 2.derecede ipotekli almış olduğum evin borcunu 1. Derecede ipotekli bankanın kendi bankama göndermiş olduğu taahhütnameye karşılık yaptım. Eft limitim yeterli olmadığı için 1 parça saat 17 den önce 2. Ve 3. Parçayı 5 ten sonra eft yaptım. O 2 parça ertesi gün hesaba geçti. Evi satın aldığım kişi kötü niyetli olarak benim gönderdiğim parayı çekmiş. Bankada otamatik bloke vardı bloke kalkınca çekmiş diyor. Ve 5 ten sonra eft gönderimlerinde valör olmaz diyor. Sorum şu otamatik bloke diye birşey varmı. Eft hesaba bir sonraki gün valörlü olarak geçmezmi. Teşekkürler

 38. Merhaba benim her bankaya bloke koymuşlar maaş alamıyorum. Bankayı aradığimda emniyet müd. Ve valilik tarafında bloke konduğu söylüyorlar maaş hesabım felan blokeli ne yapmam lazım . Hesabıma bi şahıs tarafından yüklü miktarda para yatırılmıştı ve kendisiyle birlikte cekip eline verdim şuanda ben madurum ne yapmam gerek o şahıs yakalanarak tutuklandı ama benim blokeler kalkmadı nereye başvurmam gerekiyor zor durumdayım lütfen yardımcı olun

 39. Merhaba, bir bankaya borcumdan dolayı icralık oldum. Sonra icra dairesine gidip ön ödeme yapıp borcu taksitlendirdim.İcralık olduğum banka dışında, 6-7 farklı banka ile çalışıyorum ve bu bankalardan hiç biri ile sorun yaşamıyorum. Ama bunlardan bir tanesi hiç bir sorun yaşamama rağmen hem kredi kartı, hem kmh hesabıma bloke konulmuş. Böyle bir hakları var mı? Bloke kaldırılabilir mi

 40. MERHABA BENİM ÖĞRENİM KREDİSİNDEN DOLAYI VERGİ BORCUM VAR YAPILANDIRDIM EŞİM KREDİ ÇEKECEK ANCAK BANKADA E HACİZ GÖRÜNÜYOR NE YAPMALIYIM

 41. merhaba 2012 yılında garanti bankasından hesabıma bloke konulmuş aynı yıl borç ödendigi için takipsizlik kararı cıkmış ama şimdi hala diger bankalar tarafından görünüyor icra dairesinden dilekce gönderdim garanti bankasına kaldırıldıgını söylediler şimdiki maaş bankam yapı krediden kredi kullanacaktım karşıma cıkıyo hala görünüyo ne yapmam lazım kaydı silmem için

 42. Merhaba benim 3 bankaya borcum vardi avukatlik oldum ayrica fatura odemesini sonucu hattim kapatildi avukat da verildi bunlarin hepsini odedim borcu yokdur kagitini da aldim suan istanbul 17ci icra mudurgunde icram gozukuyo aradim sistemden 5. Yil sonra kalkar dediler benim kreti cekmem gerekiyo 5 yil beklemek istemiyorum bunun baska yolu yok mu acaba

 43. Merhaba banka maaşımın bir kısmına kredi kartı borcum dolayısıyla bloke koymuş. Fakat iş yerime gelen herhangi bir yazı yok. Ayrıca beni hem avukata vermişler hem de ödeme ekranımı açık tutmuşlar ben de tüm borcumu yatırdım hala bloke devam ediyor. Üstelik hiçbir prosedüre uymadan yapmışlar.

 44. Merhaba benim hesabıma alacaklı olduğum kişiden 30.000 tl para geldi fakat çekmeye gittiğimde şahıs paraya bloke koydurmuş ve daha önce kendisine parayı elden verdiğim için kanıtlayamıyorum ne yapmam gerekir ?

 45. Merhaba Can bey. Vergi dairesi öğrenim kredisinden ötürü maaş hesabımın tümüne bloke koymuş. Be hali hazırda zaten maaşımdan kesinlen bir haciz işlemi var. Vergi dairesine maaş hesabı olduguna dair bodro ve bankadan aldıgım hesap ekstresini bir dilekçe ile gönderdim. Bana cevapları bankadan haber bekliyoruz içerde olan parayı alıcaz. Ve blokeyi ne zaman kaldıracaklar belli degil. Sadece maaş hesabım var ve kiramı faturalarımı yani geçimimi sagladıgım bu hasaba bloke konuşuyor. Hepsine. Yapılan işlem yasal mıdır? Şu aşamada ne yapmam gerek acaba?

  • Merhaba, Maaş hesabınızın 1/4’üden fazlasına haciz konulamaz. Tüketici mahkemelerine başvurarak, hayatını idame ettiremeyecek noktada maaşa haciz konulamaz kavramı ile yardım alabilirsiniz. Maaşınızın hepsine bloke konulması yasal değildir.

   • Merhaba Can Bey, Ben annemin vefatından dolayı yetim aylığı alıyorum. Öğrenim kredisi borcumdan dolayı vergi dairesi bloke koymuştu gecen sene emekli maası hesabıma.. Dilekce yazdık, halletik. Bloke kalktı. O bankadan ayrılıp başka bankaya gectim aylar once. Maasımı baska bankadan alıyorum artık. Ama bugün eski bankamdan msj geldi. Hesabınıza bloke konmustur diye. Eski bankamda hesabımda zaten para yok ki kullanmıyorum orayı. Neye geldi bu bloke ? Ayrıca bu yetim aylığı alanlara haciz konulamaz maddesi hale devam ediyor değil mi ? Zor durumdayım.

 46. Merhabalar ben garanti bankası maaş kartim..ama maaş aldığım işyerinden ayrıldım.baska bir isyerine girdim.maasimi elden alıyorum.a. a garanti banka kartımı.maas olarak iki yıl düzenli ordan maaş aldım.suan garanti bankasından bir kredi çektim.krediyi daha elime alamadan bloke koymuşlar.vergi dairesi…neyapmam gerekiyor.yardimci olursanız..

 47. merhaba can bey . ben 55 gün kredi odememi aksattim ve maaş kartıma bloke konuldu. 4 aydır tüm maasimi banka alıyor. gidip konustum fakat bloke koyma hakkimiz dediler . ben de bu konuyla ilgili araştırma yaptım maaş kartıma bloke koyamazlarmis. ek hesaplardan çekilebilir fakat maaşın hepsine konulamaz deniliyor. avukatla da görüştüm. 1/4 ini almalari gerekiyor ama 4 aydır hicbir sekilde parami cekemiyorum ve 4 aydır 2 adet kredi kartim var onları yatiramiyorum onlardan hicra gelecek ne yapmam lazım can bey

 48. Merhabalar ben bir şirkette insan kaynakları sorumlusuyum burada bir çalışanımızın maaş hesabına bloke konmuş.Çalışan arkadaş eşine nafaka ödüyor.Aynı zamanda maaşından icra kesintisi yapılıyor.Ben bu maaş hesabındaki blokeyi kaldırmak için ne yapmayalım nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olur musunuz?

 49. Merhaba Can Bey,
  Kredimden dolayı icra takibi konmuştu ve hesabım da blokeli idi. Aybaşında şubeye gittim ve tüm borcumu ödedim. Ama 15 gün geçmesine rağmen hesabım hala blokeli ve kullanamıyorum. Daha doğrusu hesabıma fazladan yatırdığım parayı çekemiyorum. Şube ile konuştuğumda 15 gün içinde otomatik olarak kalkar demişlerdi. Ne yapmam gerek.

 50. Vodofone den ticari hesabıma 2700 Lirasına bloke konmuş 10 gün yatirdim avukatlar biz evrakları yolladım dediler 6 gün önce ve banka ma mail yolu ilede iletildi ama hiç bir işlem olmadı daha param yok ordada

 51. İyi günler efendim benim. Maaşımda icra var ve maaşımı vakıfbank tan alıyorum 7 yıldır Vakıfbank tan maaş alıyorum şu an için maaşımda bloke kattı ve 4/1. De biz keseceğim diyor bir muvafakat taahhüt yok icraya gittim biz bloke yazısı yazmadım diyor icra şimdi maaşımda 2 icra kesintisi var ne yapmalıyım çok zor durumdayım

 52. Merhaba kredi kartı borcunu 3 ay taksitlendirdim şimdi borcun tamamını ödedim. Kartı kullanıma açtırmak için be yapmalıyım.

 53. Benim yapıkredi hesabıma 80 tl bloke koyulmuş bankaya gidiyorum görünmüyo diyolar telefon uygulamasında görünüyor nasıl çıkacaz bu işin içinden bilemedim

 54. Merhaba Vakıfbank a 17 bin tl kredi borcum var. İcra takibinde. Onun dışında başka bir banka hesabında param olsa o paraya bloke konulur mu?

 55. merhaba, en para kartımı kaybettım bankayı aradım durumu bıldırdım01.03.2017 tarıhınde banka tarafından aradım hesabıma 4 bın tl gelmıs ve cekılmıs ardından 9 bın gelmiş buna ıstınaden banka benı aradı.kartımı kaybettıgımı ve iptali için bankayı aradıgımı dıle getırdım ardından dılekce yazdım banka hesaptakı 9 bını ıade ettı gonderen kısıye .ardından ADLIYEDE dılekce verdım .bu arada garantı bankasından kredı cekmıstım .garantı bankası kartımı bloke ettı .ve ben 01.03.2017 den ıtıbaren her defasında kredımı kartımı cıkarttıgım subeye gıdıp oduyorum ..sadece kredı odemem ıcın bana kart vermelerını rıca ettım calıstıgım ıcın ızın almamın zoor oldugunu belirttim fakat yardımcı olmadılar.Şaun 01.05.2017 tarıhınde en parada BLOKEM kaldırıldı .maaşlı çalıştıgım Yapı Kredı bankasındada sorun yok ..fakat kredı odedıgım garantı bankası hala blokemı kaldırmıyor.nasıl bır yol ızlemem gerekir.Yardımlarınızı rica ederim. teşekkürler

 56. Merhaba benim vergi dairesine eskiden kalan borcum var .vergi dairesi banka hesaplarıma bloke koymuş .yapılandırmaya gidersem hemen bloke kalkıyor mu yoksa belli bi ay geçtikten sonra mı bloke işlemi kalkar .maaş hesabıma da bloke koyabilir mi tamamına

 57. merhabaCAN bey; bir şirket kurdum fakat 1sene sonra devrettim ben devrettikten sonra şirket tasfiye sürecine girmiş,o bankaya ait olan hesabıma bloke konmuş.sebebini sordum şubeye dediki devrettiğinize dair noter bildirisi yapmanız lazımdı.ama bana bankadaki müşteri temsilcim bu uyarıyı bana yapmadı,ben de bu konuda uzman değilim bilmiyordum noter bildirisi yapacağımı…3000 tl krdi çektim çeker çekmez para blokeye düştü.ne yapmalıyım,mahkeme süreci faydalı olurmu?

 58. Kolay gelsin iyi aksamlar ben emekliyim promosyon aldim geri odedim bankaya hicbir borcum yok maasimi baska bankaya tasimak istiyorum bloke gorunuyor aradim sistem otomatik olarak kaldiracakmis kac gun surer acil cevap isriyorum ilginiz icin tesekkurler

 59. Merhaba ben öğrenciyim ve biliyorsunuz ki bizim kalbimiz hem kredi Hem de banka kartı ben 3 dönem kredi kartı borcumu ödemedim bu yüzden banka kartıma yatilacak burs şuan bloke olucak fakat ben perşembe günü kredi kartı borcumun tamamını yatıracağım yatırdıktan sonra şubeye gidip blokeyi aynı gün içerisinde kaldırıp bursumu çekebilir miyi? Cevaplarsanjz çok sevinirim lütfen yardımcı olur musunuz ?

 60. Merhaba. Yorumlarınızı okudum, banada sorunum hakkında bilgi verirseniz teşekkür ederim. 2008 de HCSB banka kredi kart borcum vardı. İcra başlattılar. Beni aradılar taksitlendirdiler. Bende bu taksitleri düzenli ödedim. Ben avukatın hesabına yatırdım. Ama onlar VARLIĞA vermişler meğersem. Borcu bittiğine dair de yazı aldım. İşbankası hsb.para gelmişti, ama hsb. bloko konmuş. Araştırdım İSTANBUL 10 İCRA MÜD. İşbankasına kimin koyduğunu sordum,HCSB bankasıymış. Ben bu borcu düzenli ödeyip bitirdiğim halde blokoyu kaldırmıyor. Bana VARLIK ta temlik dosyası diyorve muhatap olmuyor. Bankayı arıyorum bizden çıktı diyor.VARLIK Arıyorum icra dodyası için avk atayacağız ve masraf var diye para istiyor. AVK tekrar arıyorum temlik dosyası olduğu için bütün hakları VARLIĞA devrettiklerini söylüyor. Ben bu blokoyu tesadüfen öğrendim. İşbankasından kredi masraf parası yatmıştı. Onu almak için başvurduğumda öğrendim. Bu hesap hiç kullanmadığım çok eski bir hesaptı. Şuan emekliyim. Ziraatbanktan maaş alıyorum. Neden bu bankaya bloko koymuyor da hiç kullanmadığım ve çok eski hesaba koyarak sanki saklıyor. Ne yapmam gerek borcum bittiği halde yıllardır icra dairesinde borcum varmış gibi görünüyor. Adana da oturuyorum. Param olsa İstanbula gidecem bu konu için. E devlet tede bu icra görünmüyor. Ne yapayım bana yol gösterirmisiniz. DOSYA. İstanbul 10.icra müdürlüğü 2008/3333 nereye şikayet edeyim.YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR. Şimdiden teşekkür ederim.

 61. merhaba,
  en para kartımı kaybettım bankayı aradım durumu bıldırdım01.03.2017 tarıhınde banka tarafından aradım hesabıma 4 bın tl gelmıs ve cekılmıs ardından 9 bın gelmiş buna ıstınaden banka benı aradı.kartımı kaybettıgımı ve iptali için bankayı aradıgımı dıle getırdım ardından dılekce yazdım banka hesaptakı 9 bını ıade ettı gonderen kısıye .ardından ADLIYEDE dılekce verdım .bu arada garantı bankasından kredı cekmıstım .garantı bankası kartımı bloke ettı .ve ben 01.03.2017 den ıtıbaren her defasında kredımı kartımı cıkarttıgım subeye gıdıp oduyorum ..sadece kredı odemem ıcın bana kart vermelerını rıca ettım calıstıgım ıcın ızın almamın zoor oldugunu belirttim fakat yardımcı olmadılar.Şaun 01.05.2017 tarıhınde en parada BLOKEM kaldırıldı .maaşlı çalıştıgım Yapı Kredı bankasındada sorun yok ..fakat kredı odedıgım garantı bankası hala blokemı kaldırmıyor.nasıl bır yol ızlemem gerekir.Yardımlarınızı rica ederim.
  teşekkürler

 62. Merhabalar,oncelikle insanlarin sorularina cevapsiz birakmadigizdan dolayi sizi taktir ediyorum .benim 2 sene once sirketim vardi lapattima ama kapattiktan sonra bir musteri tarafindan bana dava acilmis ve yurtdisinda oldugumdan hicbir haberim.olmadi malesef davaci davayi kazanmis ve hesabima haciz konulmus bende temyize verdim.ve suan turkiyeye geri dondum ve ise girdim yalniz bankadan ev kredi almak istedigim zaman bloke gozukuyor acaba calistigim sirketten maasimin 4/1 ini odeme sekliyse odesem ozaman bankaya koyduklari bloke kalkarmi.simdiden yardimlariniz icin tesekkur ederim.iyi calismalar.

 63. Merhabalar ben terörle mücadele gazisi yim. Bu gece emekli maasim yattı fakat banka maasima bloke koymuş. Pazartesi ne için bloke koyuldu ogrenecegim fakat emekli maaşlarına bloke koyabiliyormu bu konuda yasal bi dayanağı varmı tesekkurler

 64. Merhabalar can bey bir bankadan 2009 17 bin civarı kredi kullanmıştım. Ödeyemedim ve o banka ve başka bankalardan icralık oldum. Diger bankalara borcumu anlaşarak odedim fakat 17000 bin kredi çektiğim bankadan 60 ay kredi çekmiştim yaklaşık 1 yil ödemiştim fakat 2010 yilında icralik oldum ve halen odeyemiyorum. Bu banka hesaplarıma bloke koydu maas hesabımda 4/1 lik yasal kesinti olduğundan maaşıma kondu fakat kaldırdım.şimdi ise 17000 binlik borca 51000 lik bloke koydurmuş bu kadar bloke yasalmı 17000 lik borç 8 yılda 3 kat faizlenmesi yasalmı buna itiraz etmelimiyim yoksa zamamaşımina uğramasina 3 yıl kaldı beklemelimiyim… tavsiyelerinizi bekliyorum. Borcu ödeyecem maddi gücüm bulunmaaktadır.

 65. mrb eşimin iş bankasında maaş hesabı var ev kredısı cektık taksıt gec odedıgımızden maasın tamamına bloke koymaktalar nasıl bır dilekceyle maaştaki blokeyı kaldıra bılırız saygılar

 66. Merhaba benim ing banka ihtiyaç kredisi borcum vardı öğrenciyken almıştım ve odeyemedim.Ogrenim kredimi aldığım ziraat hesabına bloke konuldu 330tl kaldı kartta.Su an borcumu yapilandirdim ve ödedim bloke kalkması için icra dairesine gidip harç yatırmam gerektiği söylendi bu harç ne için yatıyor yasal mı ?

 67. Mrblar kolay gelsin.
  Benim bankalara yon avm ve ttnete borcum var icraligim ve bütün hesaplarima bloke koyuldu heplarda param yok zaten ancak sigortali bi işte calismaya baslayacagim ve maas için hesap actirmam lazım ancak maasimın 4/1 ine haciz koyulacak biliyorum peki hiç borcum olmayan bi bankaya hesap actirsam 4/1 haciz haricinde borçlu olduğum bankalar veya avm yeni açtığım hesaba bloke koyup maaşımı içerde tutabilir mi yada ayrıca 4/1 ini bloke koyup yine bankada tutabilir mi.nasıl bir yol izlemem gerekiyor.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

 68. Merhaba can bey konuyu kısaca özetleyeyim yapı kredi bankasında hem yapılandırılmış bir kredim ve birde kredi kartım bulunmakta kredi ödemesi 2 gün gecikti diye Akbank a ait kredi kartımın limitine ve harcamalarıma bloke kondu bankayı aradıgımda geciken ürününüzü yatırdığınızda kartınız kullanıma açılacak denildi ben de geciken taksiti aynı gün içinde yatırdım ertesi gün bankaya gittim ve bana o borcun bittiğine dair kağıt getirirseniz kartınız kullanıma açılacaktır denildi şimdi ben bu kartı aldığımda bu yapılandırmalar zaten vardı ve ödeniyordu şimdi neden böyle bir duruma sokuluyorum ve bu durumda ne yapabilirim teşekkürler

 69. Vergi dairesi benim bütün bankalardaki hesabıma ehaciz koymuş banada zıraat bankasına destekleme yatacak ben e hacizi nasıl kaldıra birim yada zıraat bankası hesabımı kapatsam ehacız kalkarmı tc numaramla desteklemeyi çeksem bi sıkıntı olur mu teşekkürler yardımınızdan dolayı

 70. merhabalar kolay gelsin size sorum babam 18 nisan 2016 da vefat etti halk bankasından her ayın 18 inde maaş alıyordu
  biz vefat ettikten sonra maaşını çekmedik şuan 1 seneden fazladır halk bankasında 1 maaşı blokeli bir şekilde duruyor sgk ya gittim onlarda sistemlerine bakmadan ezbere maaşı çekemeyeceğimizi söylediler babamın vefat tarihi tam maaşının olduğu gün olduğu için muallakta kaldığını düşünmekteyim hak edip etmediğimizi nasıl öğrenebiliriz şimdiden teşekkür ederim.

 71. can bey insanların sıkıntılarına derman olmusunuz tebrik ederim cok sagolun benımde bir sorum var cevaplarsanız memnun olurum ben de maaslı calısanım bankadan kullandıgım krediyi 600 lü taksitler halınde oduyorum ve bunu banka her ayın 15 sinde hesabımdan otoatik olarak cekiyor ancak bazen aksamalar oluyor ve banka bu parayı cekmiyor bende herzamanki gibi paramı atmden cekiyorum yada aybasında alısveris yapıyorum birsonraki ay maasımı cekmeye gidince hesabımda bloke oldugunu görüorum bankayı aradıgımda ödenmeyen bir dönem kredi borcunuzdan dolayı hesabınıza bloke koyduk diyorlar bu uygulama yasalmı icralık diğilim hic bir bankaya sahsa ve kuruma borcum yok bana bankanın yaptıgı bu uygulama yasal gemedi örnek hafta sonu maasımın yattıgını düşünerek gidip alısveris yapıyorum ve kasada kalıyorum

 72. Merhaba ben öğrenciyim ve kyk dan öğrenim kredisi almaktayim kredi kartına 470 tl borcum vardı ben sadece geçen ay ödeyemedim asgari tutarı bana sadece asgari tutarı ödemezseniz kredi siciliniz bozulacak diye bilgilendirme Mesajı geldi fakat öğrenim kredim yattiginda 150 tl sine bloke konulmus o parayi cekemedim. Asgarisini yatırdim ama açılmadı ne yapmam gerekiyor ?

 73. Merhabalar Can Bey. Kamuda memurum, maaşımda 1/4 haciz var. Başka bankaya ait de kredi borcum bulunmakta. Haciz işlemi devam ederken aynı zamanda kart bakiyemin bir kısmına bloke geldi. Bu olayı iki aydır yaşıyorum. Bu yasal bir işlem midir? Herhangi bir dilekçeyle maaşımdaki haciz durumunj bildirdiğim takdirde bloke kalkar mı?

 74. merhaba hesabıma diğer bankadan 75 günlük geçikme oldu için bloke kondu 4 nisan da 5 nisanda diğer bankadan borcumu ödedim borcum olan bankada kartım açıldı ama akbank dan blokem henüz karkmadı müşteri hizmetleri blokem oldu için çekemedimi şube ise artı para mı sıfırlamam gerektini söylüyor bu konuda ne yapmam lazım ..?

 75. merhaba can bey benim bir sorum olacak 5 ay once yurtdışından para geldi kardesimle ortak hesabina kardedim adiyla gönderilmiştir bloke kondu geldiğinde öbür hesabıma havale etmistim burdaki şube daha yakın diye iki şubede iş bankası 15 gün sonra baktimki her iki şubede benim hesabima bloke koymuş benim ne ver giye nede başka yere borcum yotur burda yoktum geldim şubeye gittim ilmüdürlüğüne neden konulmustur diye yazı yazdım sizce neden konmuştur.
  Bir sorumda gönderenin oradaki borcu beni ilgilendirirmi banka beni 5 aydan ber madur etti ne yapmam gerekiyor şimdiden teşekkür ederim.

 76. Merhaba benim daha önce maaş aldığım bankalardan birinde 75tl borç varmış ödemişim ben hatırlamıyorum öyle bişey olduğunu o zaman avukata verilmiş borç ödendi gözüküyor takip kararı var ben ödedikten sonra güncellenmediği için ben şimdi ne kredi kartı alabiliyorum ne başka bişey ben onu hangi banka olduğunu nasıl öğrenebilirim acaba bi çok bankadan maaş aldım çünkü yardımcı olursanız sevinirim.

 77. Benim isbankasindan 3 aylık kredim vardı 300 tl tutarında. Maaş hesabima 500 tllik bir bloke konmuş durumda. Bugün bir dilekçe verdim blokenin kaldırılmasıyla ilgili olarak kalkar mi bloke yardımcı olur musunuz

 78. merhaba en para kartımı kaybettim 01.03.2017 tarihinde banka tarafından arandım hesabıma 9 bin tl geldiği ve ceildiği 4 bının kaldıgı soylendı .bankaya ben olmadıımı kartımı kaybettiğimi bunu taraaflarına bidirirdiğimi soyledım .bankaya gelen paranın bana aıt olmadıgını ve hesapta kalan 4 bının gonderen kısıye ıade edılmesınınıstedıgım bı dşlekçe yazdım para iade edildi .ben adliyeye gidip dilekçe verdim . henuz blokem kalkmadı .
  maaslı calıstıgım ve kredı odedıgım Garantı bankası da bloke koydu maasımıa.her ay kartımı cıkarttıgım bankaya ıdıp maasıı cekyorum ve duzenlı olarak kredimi ödüyorum .konu hakkında ve sureç hakkında bilgilendirirmisiniz lütfen.
  tesekkurler

  • Merhaba;

   Başınıza geçen talihsiz olay için geçmiş olsun diliyorum.Adli süreçin bitmesi ile birlikte bankalara giden yazı neticesinde hesap blokeniz kalkacaktır.

 79. merhaba türk telekoma 3700 lira borcum civarı yasal takibe düşmüş ancak öğrenciyim maaşım yok sadece devletten burs alıyorum ziraat bankası aracılığıyla. bu yasal takip nedeni ile bursuma bloke konur mu? yardımcı olursanız çok sevinirim.

 80. Can bey merhaba. Kredi kartım düzenli ödenmemesinden dolayı bloke oldu. Ben de borcum tamamını yatıracağım. Yatırdığımda kaç gün içerisinde aktif hale getirilir. Kartın üstünde herhangi bir takip avukatlık olma durumu yok sadece dediğim gibi bloke var. Ve aynı bankadan maaşımı da alıyorum ayrıyeten kredim de var ve düzenli ödeniyor bunlar da göz önünde bulundurulur mu. Banka denizbanktır. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

 81. Merhaba Can bey Yapi kredi bankasında odeyemedigim kredi karti borcum var ve odeyebilme ihtimalim yok. Daha once esnaftim suan üç aydır kurumsal bir şirkette çalışıyorum ve maaşım yapi kredi bankasina yatiyor. Banka daha icra işlemleri başlamadan hesabıma bloke koydu ve olan borcum avukata deviroldu. Size sormak istediğim maas hesabıma konulan blokenin kaldirilmasi için nasıl bir delekce yazmalıyım örnek bir dilekçe gonderebilirmisiz ve icra işlemleri daha başlamadığı için bankanin maasimin tamammina yada dörtte birine bloke koyma hakkı var midir.Tesekkurler

 82. Maaşımda haçiz kesintisi olmasına ragmen bankada borcumdan dolayı hesabıma bloke koymuş iki kesinti yasalmı

 83. Vergi borcum var sigortalı bir işte çalışmak istiyorum maaş hesabıma bloke gelirmi yada ne kadar bı kesinti olur …

 84. merhaba can bey bir ing hesabim vardi kredi çekmiştim sonrasında destek hasabimda vardi destek hesabi kapattım krediden yaklasuk 400 500 tl bir odemem gereken tutar kalmıştı odeme yapmadim yankiz herhanhi bir tebligat veya fatkki bir sey olmadi sadece kredi karti veya kredi cekemiyorum bende bugun bankayi aradim hesabiniz var yanlız bloke konulmus dendi sebep göremiyorum bankaya gitmeniz gerek denildi olay 2013 2014 yilinda falan gerçekleşti bu bana daha ne kadar sorub yaratir yada odemehe kalksam karsima yuksek bir meblağ ciksr mi tesekkur ederim simdiden . Merve

  • Merhaba Merve Hanım, çok büyük rakamlar ile karşılaşmazsınız fakat en kısa zamanda ödemeniz faydanıza olacaktır. İleride kredi çekme durumlarında hiç bir banka size yardımcı olmayacaktır. Ayrıca maaşınızın bankaya yattığı durumlarda maaşınıza da bloke konulabilir. Şubeniz ile görüşüp toplam rakamı öğrenmeli ve yapılandırma talep etmelisiniz. Ödeme imkanınız var ise faiz indirimine gidilebilir. Teşekkürler

   • Çalıştığımız işyerinin maas olarak yapikredi oldugu icin hic bir sekilde kesinti yasanmadi bu durum olasi midir yani yada sole soylim bunca zaman neden herhanhi bir sekilde bir tebligat veya bir evrak gonderimi yapılmadı

    • Ayrica belirteyim yillardir maasim bankaya yatiyor can bey boyle birseyle karsilasmadim kafami karistiran o aciklasi simdi gidip te yuksek bir meblag ile karsilasirim diye de tereddutlerim var acikcasi

 85. slm benim vergi icra borcum vardi bu yuzden banka hesablarimda haciz kaydi vardi fakat bunu 03.06.2016 da yapilandirdim garanti bankasinda da borcun icranin kaldirildigi gorunuyor ama kredi kulqnicagimda karsima (,yakin tarihli haciz kaydi vardir,) diye ret aliyorum bunun icin ne yapmaliyim tesekkurlee

  • Merhaba Ahmet Bey, banka prosedürleri gereği kredi kullanımınız engellemiş görünüyor. Diğer bankalardan kredi çekme olasılığınızı değerlendirebilirsiniz. Öncesinde kredi notunuzu öğrenmeniz ve ona göre hareket etmeniz de önemlidir.

 86. İyi günler can bey ben yeni mezun oldum öğrenim kredisi alıyordum bu ay yatmadı kyk I aradım mezun bilgisi gelmiş ondan kesilDi dediler bankomat kartına para yatırdım parayı kesti kart harçlık avans tahsilat yazıyor müşteri hizmetleri ni aradım bloke var dediler kartta acaba borçtan dolayımı harçlık avans borcu mu

 87. merhaba can bey
  hesabımda vergi dairesi tarafından bloke vardı
  bugün itibarı ödedim acaba bloke kaç günde çözülür
  saygılar

 88. Iskur tarafından işe girdim sigortam prim olarak degil sağlık tan faydanabiliyorum sadece.
  Yani tam sigortalı olmadığım icin yatan maaşıma bloke koyarlarmı suanrziraat bankasında blokem var digerlerinde varmı bilmiyorum.
  Bide şuan tam sigortalı çalışıyor sayilmam ziraat bankasindaki blokeyi kaldırmak icin napmam lazım. Teşekkürler

  • Merhabalar, bloke olan hesabınıza yatan paraya bloke konulur. Blokenin kalkması için borcunuzun tamamını ödemelisiniz. Aksi takdirde bloke kalkmayacaktır. Teşekkürler

 89. Merhaba yapıkredi hesabıma yakınımın anlaştıgı şirket tarafından 130. Bin lira havale edildi bir kaç gün sonra hesabım bloke edildi. Firma devlet dairesi degil.ama bloke koydurdu kaldıramazmıyım

  • Merhaba, Banka hesabınıza konulan bloke konusu ortadan kalkmadan bloke firmanın talimatı olmadan kalkmayacaktır. Eğer borcunuz var ise borcunuzun tamamnı ödemeniz gerekmektedir. Teşekkürler

 90. Merhaba ben akbank sına 2012 yılından kredi kartı borcum var finans bank var bunları birleşti güven varlık devreti bende 2015 anlaştı m taksiler ödüyor um İst 31icra dairesine icra iflas kanunun 106ve110gore dilekçe vermek istedim bana müdür yardımcı sı kanununu 10yil olarak kullandığını söyledi biraz araştırdım yargıtay 12dairesinin bukonuda kararları kaldirilmasi yönünde
  gördü m icra dairesine nasıl bir dilekçe yazmaliyim

  • …………………………………. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ’NE

   Dosya Esas No: …/…

   HACZİN KALDIRILMASI
   TALEBİNDE BULUNAN

   BORÇLU : Adı ve Soyadı,…………… (T.C. Kimlik No)……………..
   ADRESİ :…………………………………………………………………..

   AÇIKLAMALAR :

   Yukarıda esas numarası yazılı boçlusu bulunduğum dosyanız ile ………..ili,…….. ilçesi ………Mahalle ,………Caddesi ,…… pafta ,……ada, ……..parselde kayıtlı taşınmazım üzerine haciz konulmuş olup haciz tarihinden itibaren 1 yıl içinde satışı istenilip satış avansı dosyaya yatırılmamıştır. İş bu nedenle İcra ve İflas Kanununun 106 – 110 maddeleri gereğince haczin fekki için talepte bulunmak zaruretimiz hâsıl olmuştur.

   DELİLLER :
   1-İcra dosyası
   2- Ve her türlü yasal delil.

   HUKUKİ NEDENLER : İİK. md. 106-110 ve ilgili mevzuat.

   SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda kısaca açıklanan ve tapu bilgileri belirtilen….ili,….ilçesi,….Mahallesi,…Caddesi,…Pafta,…Ada,…Parsel de kayıtlı gayrimenkulün üzerine dosyanızdan konulan haczin İcra ve İflas Kanununun 106–110 maddeleri gereğince fekkine karar verilerek …..Tapu Sicil Müdürlüğüne konulan haczin kaldırılması için müzekkere yazılmasına karar verilmesini,dosyanız borçlusu olarak saygılarımla arz ve talep ederim. …/…/2017

   Borçlu, Talepte bulunan
   Adı ve Soyadı
   İmza

 91. Merhaba yurtdisinda yasayan bir TC vatandasiyim.Hesabimda ogrenim kredisi borcu yuzunden oldugunu tahmin ettigim bir bloke var.Ancak yalnizca 1 defa o da 1 lira gibi rakami bloke ettiler.Ondan sonra epeyce islem yaptim ama hesabimdan asla para cekilmedi.Bunun yaninda icralik oldugum bir GSM firmasi da tum banka hesaplarima haciz getirmekle tehdit ediyor.Lakin anlamadigim sey bunu 2 yildir surekli tekrar edip duruyorlar.Niye bloke etmiyorlar ve neyi bekliyorlar? Ya da devletin hesabima e-haciz koymasindan dolayi mi ayni hesabi haczedemiyorlar bunu merak ettim.Zaten hepitopu 1 adet banka hesabim var.Olur da gunun birinde isim duserse ondan da olmak istemem.Yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim iyi gunler.

 92. Merhaba,

  İşbank’a borcumdan dolayı 24. icra aracılığı ile Ziraat Maaş hesabıma bloke konmuştur. Fakat bütün maaşıma bloke konulmuş. Zaten maaş dışında hesapta para veya hareket yok. 24. icraya itiraz dilekçesi verdim hemen karar yazıldı ve elektronik tebligat ile Ziraat’e karar gönderildi. Ama Ziraat yetkilisi illa posta ile gelmesi gerek kaldıramayız blokeyi diyor. Sizde saçma değil mi? Nereye nasıl şikayet ile hızlı çözüme ulaşırım.

  Teşekkürler.

  Özkan Kemal

  • Merhaba, Ziraat Bankası çalışma prensibi o şekilde fakat gerçekten insanları mağdur eden bir prensip. Bu noktada bir avukattan yardım alabilirsiniz. Maaşınızın hepsine bloke konulması da aykırı bir durum oluşturuyor.

 93. mrb benim vergi dairesine üzerime olan şirketten dolayı borç var şirketi devrettim fakat vergi dairesindeki memurlar şirketi üzerine aldığın günden devrettigin güne kadar olan borçtan sorumlusunuz dediler 2014 te e haciz başlatılmış adıma ve öğrenciyken devletin öğrenim kredisi geri ödemeli olduğu için başlamış banka hesaplarıma haciz konup kopmadığını nasıl ögrenebilirim acaba kesin bloke olurmu hesabıma para yatsa cevap verebilir2misiniz lütfen çok huzursuzum bu durumlardan öğrenmeye çalışıyorum kimse kesin net bir bilgi veremiyor

 94. Merhaba,
  Öncelikle verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim,
  Benim durumum öğrenim kredisi kullanmıştım. Ödemedim ve hesaplarıma bloke konuldu. En son çıkan af ile borcumu yapılandırdım ve iki taksitte ödeme yaptım. Diğer ödememin vadesi temmuz 2017. Hesabımda ki blokeli rakamlar çok küçük olduğu için bugüne kadar önemsemedim diğer yatan paraları ve maaşımı kesinti olmadan alabiliyorum fakat kredi çekmek isteyince karşıma çıktı. E- haciz var kaldırın kredinizi onaylayalım diyorlar. Ben bu e-haciz nereden kaldırabilirim. İlla vergi dairesine mi gitmem gerek tel ile ya da online olarak çözebileceğimiz bir yer var mıdır?

 95. Merhabalar can bey , Benim elektrik , telefon , banka borçlarımızı bar 3 yıldır , hepside icralık , şirketim vardı iflas ettim , şimdi firmada işe başlayacağım sigortalı olarak , maaş alacam bankadan ,. Maasima haciz koymaları için ne yapabiliriz.

 96. Can bey merhaba
  Benim vakfbanka suan masraflar dahil 1800 tl borcum var 3 gun once istanbul 11.icra mahkemesine dosyami verdiler.taksitlendirmediler
  Uzerime hic mal yok kiraciyim ve koyde hisseli yerler var. Bu surec nasil isler hemen icra gelirmi lutfen bilgilendirin.

 97. Can bey merhaba
  Benim vakfbanka suan masraflar dahil 1800 tl borcum var 3 gun once istanbul 11.icra mahkemesine dosyami verdiler.taksitlendirmediler
  Uzerime hic mal yok kiraciyim ve koyde hisseli yerler var. Bu surec nasil isler hemen icra gelirmi lutfen bilgilendirin.

 98. Gectigimiz ay maaş hesabıma icralık oldugum iş bankasından bloke geldi. Yaklaşık borcum 10.000 tl civarı. Çalıştığım işyeri bir miktar prim verdi ve maaş hesabım blokeli oldugu için çekemedim. Hesapta param göküyo ama çekemiyorum. Sonra yatan primi garanti bankası almış gözüktü.Maaşım garanti bankasına yatıyordu. Garanti bankasindan da kredi çekmiştim. Kredide gecikmeler yaşandıği icin hesabimdan çekebiliyo gar.bankası. Birkaç gün sonra maaşım yatacak. Bloke oldugu icin ben şimdi maaşımı çekemeyecekmiyim. Yardımcı olursanız sevinirim

  • Maalesef bloke olandan hesaptan para çekemezsiniz. Fakat bloke maaşınızın 1/4 oranında yapılabilir. Kalan maaşınızı alabilirsiniz.

 99. Merhabalar Can Bey ;

  Üniversite okurken aldığım krediden dolayı vergi dairesi banka hesaplarıma bloke koymuş. Yaklaşık 12 milyar borcum ama ben şu an çalışmıyorum. Özel bir bankada kiralık bir kasam var. Vergi dairesi kasaya da bloke koyablir mi ? Yardımcı olursanız çoook sevinirim

 100. Merhaba benim garanti bankası na kredi kartı borcum var banka ilk önce maasimin 1/4 ine bloke koydu şimdi icra geldi iş yerim maasimin 1/4 unu kesip yoklamasına rağmen garanti bankası hala maasimin 1/4 ine bloke koyuyor yani 2/4 olarak kesiyor bunu nasıl engellerim zorsurumda kaldim

  • Merhaba, size geçim sıkıntısı yaratacak şekilde banka hesabınıza 2/4 oranında bloke koyamaz. Bunun için mahkeme yolunu seçmelisiniz, yasal hakkınızı arayınız.

 101. Merhaba can bey benim vergi dayresine borcum var ve bütün bankalarda hesaplarımda büloke var ben bu borcu ödeyemeyceğim için taksit yapmadım ödeme durumum yok bu borcun veya bilokenin zaman aşımı varmı zamanla bu biloke kalkarmı saygılar

 102. Merhabalar can bey Akbank kredi kartımı etlül ekim kasım ve aralık aylarında her ay 1er dönem gecikmem oldu ve bunu ocakta yani bugün ödedim hepsini tüketici kredim de eylülde 1ekimde 2dönem gecikmem oldu baska banka da yani garanti de ise eksi limitte eylülde 1dönem ekim be kasımda 2şer dönem aralık da ise 1dönrm gecikmem oldu borç ödeme de ve kredi puanım 763 şuan bütün bu olaylar olurken eksi hesabım vardı 3000 tl onu kapattılar ve kullanamıyorum onu tekrar açılması için ne yapmalıyım açılma şansı nedir var Mıdır çok tesekkür ederim

 103. Merhaba Can bey,

  Şirket hesabıma dolar olarak dubaiden para geldi. Gönderen firma 4 ay sonra parayi sehven gönderdiklerine dahil bilgi vermişler ve şuanda firmamin dolar hesabında bloke var ve dolar hesabındaki parayi çekemiyorum. Bankayla bugün görüşürüp bir dilekçe yazdım gönderilen paranin geri iade edilemeyeceği ve blokenin kalkmasi için. Birincisi boyle bir durumda hesabima karsi taraf nasil bloke koydurur. Ikincisi bu bloke yazdığım dilekceye istinaden kalkar mı. Tesekkur ederim

  • Merhaba Mehmet Bey, karşı firma ile olan ticari faaliyetlerinizi ve paranın neden gönderildiğini bankaya sunmalısınız, sizin dilekçeniz ile bloke kalkmayabilir. Firmanın bilgilendirmesi ile bloke konulmuş hesabınıza banka da tedbir olarak blokeyi uygun görmüş.

   • Cevap icin Teşekkür ederim can bey. Muhtemelen döviz olduğu için banka parayi işletiyor olabilir para geleli 4 ay olmuş ve benim hesabıma daha 1 hafta önce karşı firma bloke koydurmus bunu nasıl yapiyorlar açıkçası aklim almadi. Cevap icin tesekkur ederim hic olmazsa avukata veririm onlar uğraşsın iyi aksamlar

 104. Öncelikle merhaba ben devlet memuru olarak çalışmaktayım Ailemin gazabına uğrayarak çok büyük kredi,kredi kartı borçları altına girdim ve şuanda bunlara ek vergi borclarim da oldu ve ben hiçbirini ödeyemiyorm yaklaşık 3 sene oldu maaşında icra var ve benim maaş aldığım banka da ki hesap da 1900 lira gibi bir paraya bloke kondu şimdi maaş aldığımız banka değişti ve oradaki yatan ilk maaşa da böyle bir bloke geldi ve ben bu blokelerin kaldırılması için ne yapabilirim bu blokeler yasal mi çünkü zaten maaşımda belli bi icra var

  • Maaşınızın 1/4 oranında bloke konulması yasaldır, öncelikle ilk bloke uygulatan borcunu bitirir sonra diğer borçlu devreye girer. Haricinde maaşınızın hepsine bloke konulması yasal değildir.

 105. Malum bir bankada 2007 yılında açtığım mevduat hesabinda yıllarca biriktirdiğim para var.darbe girişiminden sonra bu banka sebebiyle hakkımda işlem yapıldı.bu bankadaki parama TMSF tarafından bloke konmuş. Paramı çekemiyorum. Nasıl bir yasal prosedür izlemeliyim. Teşekkürler
  .

 106. Merhabalar hocam. Banka tarafından onaylanmış ihtiyaç kredisinin yarısına yada belli bi miktarına banka şube müdürünün insiyatifiyle bloke konulabilir mi. Cevaplarsaniz sevinirim

 107. Can bey meraba. Ticari müşterisi olduğum, 8 yıldır aktif çalıştığım bi bankayla sorun yaşıyorum. Hesabıma bloke koyulmuş aradım açtılar,sonra tekrar koydular sebeb söyleyemediler bikaç gün. Sonra araştırdılar kmh da 80tl gecikme olmuş dediler, tamam hemen öderim dedim sistemde borç gözükmüyo dediler.blokeyi kaldırın dedim olmuyo dediler kartlarım ve kredim var hepsi düzenli ödeniyor. Emeklilik birikimine bile bloke koymuşlar.ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

  • merhaba, emeklilik primleriniz için bloke konulamaz. vergi dairesinden borcunuz olmadığına dair rapor alıp bankaya sunmanız gerekmekte. haksız yere bloke devam etmesi durumunda bir avukatla görüşmelisiniz.

 108. Merhaba ben arkadaşimma kefil oldum arkadaşimin maaşina haciz konmuş benim ogrenmek istedigim benimde evime veya bankadaki vvadesiz hesabima birsey olurmu tşkler

  • Merhaba, ödemeleri haciz yolu ile tahsil yoluna gidilmiş. Maaş aldığı sürece banka bu yöntemle borçları tahsil edecektir. Borcun hiç ödenmemesi durumunda size yasal işlemler başlatılabilir.

 109. Can bey merhaba:
  Ben bir şirkette müdür olarak çalıştım.Şirket kapandı.Herhangi bir iflas mahkesine açılmış dava yok.Şirket müdürü olmam hasebiyle tüm kamu borçlarından sorumluyum.Benim bu borçları ödeme gücüm yok.Ödenme imkanı da yok.Şu an başka bir işte çalışmaktayım.Vergi dairesi maaş hesabıma devamlı bloke koyuyor.Yazışmalardan bıktım.Sorum şu :
  1.İş yeri maaşımı işy eri tarafından düzenlenmiş çek olarak bankadan alabilirmiyim.
  2.Veya işyerine maaşımın babamın banka hesabına yatırılması için noterden hazırlanmış bir yazı versem yasal olurmu?(Devir ve Temlik değil)
  Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

 110. Merhaba benim hesabıma telefon no degisikligi yüzunden bloke olmuş peki başkası hesabıma para yatırabilir mi acil cevap lütfen

 111. 3.500 tl hakaretten tazminat kazandım kesinleşti ve icra işlemleride kesinleşti sahıs avukat olmasından dolayı aracına ve vakıf ziraat bankalarındaki hesaplarına bloke koydurdum bilgi almak istediğim konular ise.
  1. içra ve bloke işlemlerinin zaman aşımı nedir.
  2. zaman aşıımı gecerse tekrar işlem yapılabiliyormu hak kazanıılan para ölüyormu.
  3. borcu ödediğinde benim alacaklı olarak haciz ve blokelerin kalkması için dilekçeylemi kalkar borclu ödemeyi yaptıktan sonra haciz ve blokeler otomatik kalkarmı.
  4. borclu ödediğinde ben parayı cekmezsem bloke ve haciz kalkarmı.
  5. şahın aracı tasınmazı ve banka hesapları olup olmadığıını ve blokelerin takibini nasıl yapabilirim.
  ŞİMDİDEN İLGİNİZE TEŞŞEKÜR EDERİM CENK BEY.

  • İyi günler, icra işlemlerinde zaman aşımı 10 yıl olmakla beraber bu yapılan itiraz neticesinde 20 yıla kadar da uzayabilir. Zaman aşımı sonrası tekrar itiraz etme şansınız var. Borçlu ödemeyi yaptıktan sonra bloke hesaplar otomatik kalkacaktır sizin parayı çekmeniz gerekmektedir. Şahsın bloke takibini yapmanız zor fakat vergi dairesinden şahsa ait döküman talp edebilirsiniz.

 112. Can bey bankaya olan borcum nedeniyle dosyamı avukata vermişler. Benim sorum şu banka bloke koyduğu zaman alacağı miktarın tamamını bloke olarak gösterir örneğin 01.06.2016 tarihinde bloke tutarı 6.555.00 tl iken bir ay sonra 7500 tl olmuş bu farklı miktarlar faiz olarak mı alınıyor. Eğer faiz olarak alınıyor ise neden icra da da ayrı bir faiz alınıyor. Her ödeme yaptığımda borcun düşmesi gerekirken neden artıyor.

 113. Benim bankaya borcum var odeyemedigim icin çalıştığım şirkete icra göndermiş ve 1 seneye kadar maasimdam kesiliyor simdi ise sirket borcum olan banka ile anlasmis ve maaslarimiz borcum olan bankaya yatacak ama hesabim blokeli şimdi o hesapdan kesilen icradan sonra kalan parayi cekebilirmiyim

 114. Merhaba Can bey. 10 yıl önce benim ve kardeşimin ortak kurduğu bir şirket vardı. Aslında abimizin bizim adımıza kurduğu bir şirket. iki yıl faaliyet gösterdi ve dondurulduğunu söyledi abim. Ben de 6 yıldır bir fabrikada çalışıyorum. 6 aydır şirketin sgk prim borcu için maaşımın üçte biri kesiliyor. iki ay önce de vergi borcundan dolayı bankaya yatan maaşıma bloke oldu. Yapılandırma yaptık bloke kalktı. Ama taksitler 4300 tl gibi büyük bir rakam olduğu için yapılandırma bozulacak ve tekrar bloke olacak maaşımın geri kalanı. 160 bin tl vergi borcunu ödeyebilmem mümkün değil. 2000 tl maaşım var kiradayım. Ne yapabilirim bilmiyorum. Bir çıkış yolu var mıdır. Yoksa hayatım son günlerini mi yaşıyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

  • Öncelikle geçmiş olsun fakat hiç bir maddi değer insan ömrü ile kıyaslanamaz bu nedenle bu kötü tablodan en az zararla kurtulmanız için arayışlarınıza devam etmenizi öneririm. Maaşınıza konan blokeden 1/4 oranında bir kesinti yapılabilir, insanların hayatlarını idame ettirmeleri gereken rakama dokunulması yasal olarak da vicdani olarak da yapılamaz. Bu nedenler iyi bir avukat ile görüşmenizi tavsiye ederim. Borç tabi ki ödenecek fakat makul taksitlere bölünerek uzun vadeye yayılabilir.

 115. Merhabalar hiç bir bankaya borcum bulunmuyor kredi kartim da yok garanti bankası havalesiyle hesabima para gonderilirdi fakat bloke olduğu söyleniyor hesabima yatmadi neden olmuş olabilir

  • Merhaba, banka hesap işletim ücretinden dolayı bloke olmuş olabilir. Bankanız ile iletişime geçmelisiniz eğer herhangi bir sorun yoksa vergi dairesinden durumu öğrenmeniz yararlı olacaktır.

 116. merhaba can bey işbankasından emekli maaşımı alıyorum maaşımın tamamını bloke ettiler elime hic para gecmiyor kalp ve şeker hastasıyım raporum memcut yanı calısamıyorum hic olmassa 500 tl elime gecse yapabileceğim bir şey varsa ne olursunuz bildirin saygılar sebebi kredi kullandım

  • Merhabalar öncelikle geçmiş olsun, yapabileceğiniz en iyi şey bir avukat tutup hayatınızı idame edemediğinize dair bir ihtar çekmek. Avukattan önce tüketici hakem heyetlerinden de bu konuda yardım alabilirsiniz. Türder web sitesinden iletişim bilgilerini bulabilirsiniz. Bankacılık açısından uygulanan prosedür de bir yanlış gözükmemekte.

   • Can bey ii akşamlar.2012 yılından beri bankalardaki hesaplarımda e haciz den dolayı bloke var.vergi dairesi koymuş.
    haciz konulduğu gün için geçerli değilmidir.bankayla görüştüm.vd.yönlendiriyor.ayrıca vergi borcum tahsil edilemediğinden tahsil zaman aşımınada uğramış durumda.en son çare vergi mahkemesine başvurdum.hacizlerin kalkması ve zaman aşımına uğramış borçlarımın düşürülmesi için.sizce sonuç ne olur.teşekkür ederim.

 117. Merhaba can bey ben emekliyim maaşımdan kredi çekmiştim şu an bitmesine 2 ay kaldı. Ama bu arada şahsın birine senetli borcum vardı maaş hesabıma bloke koymuş. Ben maaş kredim bitince tekrar maaş kredisi çekebilirmiyim

 118. denizbank tane kullandığım tarım kredisini ödeyemedim ürün hasar gördüğü için avukatlık olmuşum bankayla görüşsem yapilandirirlarmi sizce.tesekkurler

 119. Can bey kolay gelsin.Bir bankadan çekmiş olduğum kredinin dosya masrafının tarafıma iade edilmesi için tüketici hakem heyetine başvurdum.3gün önce taahhütlü posta yoluyla il tüketici hakem heyeti kararı elime ulaştı ve kararda yaklaşık 900tl tutarın tarafıma iade edilmesi kararı var.Bankadaki görevli 15 günlük itiraz sürelerinin olduğunu ama büyük ihtimalle paranın bu süre dolmadan hesabıma yatabileceğini söyledi.sizce 15 gün dolduktan sonra tekrar bankaya mı gitmeliyim yoksa icra dairesinden ilamlı icra işlemimi yapsam daha doğru olur?bir de önemli ir konu şu:Bu ankaya her ay kredi ödemesi yapıyorum gecikmiş taksit ödemem yok fakat geçmişte gecikmeli ödemelerimden dolayı bildirim ücreti borcum var fakat bloke olup olmadığını bilmiyorum.Eğer bu para bu bankadaki hesabıma yatarsa benden habersiz bu parayı kullanailirler mi?Bildirim ücreti borcunuz vardı ona mahsup ettik diyebilirler mi?Bankaya başka bir bankadan hesap numarası verebilir miyim?Affınıza sığınarak acil olarak cevaplarsanız sevinirim.Şimdiden çok teşekkür ederim.

  • Merhabalar, öncelikle paranız hesabınıza geçecektir 15 gün içerisinde fakat 10 gün sonra bankayı tekrar aramanızda fayda var. Bankaya yatacak olan parayı sizden habersiz kullanması imkansız fakat eğer hesabınızda bir bloke var ise parayı çekememe durumunuz var ve bu bloke eğer bildirim ücretinden dolayı ise zaten siz o parayı çekebilmeniz için mecbur ödeme yapmak durumunda kalacaksınız.

 120. Merhaba benim Maliye borcum yüzünden kat bloke oldu yapılandırma yattım kartim ödeme yapınca mı açılır hesap kartı idi içindeki paramı çekmiyorum

 121. Slm can bey kolay gelsin ben kıredı kartından dolayı ıcralık oldum bankalara hesaplarıma bloke yazısı gonderıldı benım sorum su maasım hesabıma maas olarak yatmıyor sadece acıklama kısmına maas yazılıyor havale yapılıyor yanı can bey hesabıma para gırergırnez blokelenıyıyırmu yoksa bunun belı bı zaman gecmesı gerekıyormu yanı parayı yatı gun ceksem cekebılıyormuyum

 122. İyi gunler. Benim maasim icram oldugundan dolayi 1/4 oraninda kesilmektedir maasim kartimda blokeli degildir . Fakat Baska banka hesabima para transferi yapildi ve ona bloke koyuldu ve orada ki param yaklasik 3 ay boyunca blokeden dolayi kullanamiyorum . Bloke li olan hesaptaki parayi ne borcuma yatiriyorlar nede bana veriyorlar ne yapabilirim .

  • Havaleyi gerçekleştir kim, sizden habersiz böyle bir durum söz konusu olamaz. Bilginiz dahilinde bir işlem ise, bloke nedenini sorgulayabilirsiniz ve eğer borçtan dolayı ise borcunuz bitmeden parayı kullanamazsınız.

 123. merhabalar can bey benim sorum bir bankaya hem kredi hemde kredi kartı borcum var sürec 2 sene oldu.benim sorum bankada birde bireysel emeklilik hesabım var.sözleşmeden fes edersem şu kadar alırsınız diyorlar.biriken paraya el koyabilirlermi.hesabta bloke yok özel banka.teşekürler.

  • merhabalar, sözleşme fesh ederseniz elinize kesintilerden sonra bir para geçer. Hiç bir banka emeklilik hesabında ki paraya dokunamaz. Hesabınızda bloke söz konusu değil ise paranızı çekebilirsiniz.

 124. Merhablar öncelikle. Benim bir kac icram bulunmakta farklı kurumlara. Herhangi bir bankada hesabım yok su an fakat yadadıgım sehrin disinda bulunan bir firmaya is baglıyorum. Bunun karsılıgında primlerim icin hesap acmam gerekli. Hesabım bos iken bloke konurmu konsa şayet hesabıma havale yapılabilirmi. Çünku kısa aralıklarla yatan primlerimi hemen çekecem yada baska birinin hesabına eft yapmayı dusunuyorum sizce başırılı olabilirmiyim acil cvp ltfen..

  • Adınıza açılan hesaba gelen paraya bloke konabilir fakat icralık olduğunuz bankada hesap açmanız halinde hesaba bloke konabilir. Eğer banka dışı bir icra durumu söz konusu ise adınıza kayıtlı hesaplara icra dairesi tarafından el konulabilir. Paranızı bekletmeden çekerseniz aynı gün içerisinde herhangi bir işleme tabi kalmazsınız.

 125. merhaba . bana icra geldi ve maaşımın 4 de 1 i kesilecek diger bankalarda hessabım var ve onlar blokeli blokenin kalkması için ne yapabilirim. borcum yüksek blokeli hesaplarımda ise ban abir ay yetecek kadar param var ne yapmak gerekiyor şimdden teşekkürler

 126. Merhaba Can bey;
  Benim icra dosyam vardı bankadaki hesabımada icra dairesi bloke koydurmuştu. Borcu avukatla anlaşıp ödedim. Dosya kapandı icra dairesine borcum yok ama bankadaki hesabımda halen bloke var bu blokeyi nasıl kaldırabilirim. Banka icra dairesinden borcu yoktur yazısı getirecen diyor. Ben bir dilekçeyle icra dairesinden bu yazıyı isteyebilirmiyim yada daire bankaya bu yazıyı gönderebilirmi? Yoksa daireden gidip kendim mi almam lazım.

 127. Can bey öncelikle merhaba benim maaşımda şuanda icralık durumumdan dolayı maaşımın 1/4 kesilmektedir.şu anda maaş aldıgım bankaya da olan borcumdan dolayı hesabıma bloke konmuş durumda dilekçeyle müracaat etmeme ragmen olumsuz cevap aldım bloke kalksa bile maaşının 1/4 kısmınada bankamızca bloke konacaktır ve yasaya uygundur ddmektedir. Banka blokeyi kaldırmazsa napmam lazım çünkü başka gelirim yok ve zor durumdayım hayatımı idame ettiremiyeceğim

 128. Can Bey Merhabalar,
  Bankanın firmamıza tanımlamış olduğu KHM hesabına e haciz konulabilir mi?
  Firmanın talimatı olmaksızın banka bu KMH hesabını kullanarak, yani firmamıza kredi kullandırarak e haciz kapsamındaki borçları ödeyebilir mi ?
  Teşekkürler…

  • Merhabalar, evet KMH hesabınıza e haciz uygulanabilir, firma talimatınız olmadan banka bu işlemi gerçekleştiremez. Saygılar

 129. Merhaba can bey öncelikle hiç bir yere borcum yok vergi dairesine vardı yapılandırdım ve peşin ödedim e devlette borcum gözükmüyor fakat e haciz diye bir olay var bundan dolayı bankalar kredi vermiyor puanım yüksek oldugu halde nasıl kalkar yada ne yapmam lazım teşekkürler iyi çalısmalar

 130. can bey merhaba genelde aynı sorunlar benimde maaş bankam değişiyor yeni olacak olan bankaya kredi kartı borcum var ve avukata yeni bankaya geçtiğinde hesaba bloke koyarlar diyorlar beni aydınlatırsanız memnun olurum

  • Merhaba, bankanın hesabınıza bloke koyma yetkisi bulunmaktadır. Bankanız ile görüşüp yapılandırma talep edebilirsiniz.

  • Merhabalar, Maaş hesabınızda bir bloke söz konusu ise gelen parayı çekemezsiniz. İcralık olma nedeni ve sonucu önemli. Hesabınıza gelecek herhangi bir haciz durumunda da paraya el konma ihtimali yüksek.

 131. Mrb benim bugun hesabimw para yatirdim blokelendi bankayi aradim savcilik tarafindan blokelendi dediler baska bilgi vermediler
  Neden olmus olabilir

 132. Merhaba benim sorum şu
  Iş bankasından maaşımı alıyordum ancak iş veren garanti bankası ile anlaştı ve ben garanti bankasından icralığım şimdi garanti bankası maaşıma bloke koyabilir mi koyar ise kaldıra bilir miyim cevaplarınız için teşekkür ederim.

  • Garanti Bankasından hesabınız olsun veya olmasın herhangi bir icra davası sonucu Garanti Bankası maaşınıza el koyma hakkı kazanırsa, 1/4 oranında maaşınıza el koyabilir, hesabınızın nerede olduğu bu noktada farketmiyor fakat Garanti Bankasına taşınan hesabınıza bloke de gelebilir. Bu konuda icra avukatı ile görüşmenizde fayda var.

 133. Merhabalar can bey
  Benim 2013-2014 senesinde şahıs şirketinden dolayı vergi SGK borçlarım var yapılandırma Yaptım
  Bankalara borçlarım var takip hacizde olan
  Diğer icralık dosyalarım var
  Heaaplarımda bloke yok SGK lı bir işte çalışıyorum şimdi yeni başladım asgari ücretle maaşımın 4/1 kesintinin dışında ne yapılır
  Üzerime bir mal kalmadı
  4/1 dışına çıkılırım
  Birde eşim memur
  Bankadan kredi çekmek istedi benden dolayı cekemedi
  Ben bu banka borçlarının hepsini kapatırsam
  SGK-vergi- ve normal icralık olduğum dosyalar dan dolayı yimese kredi çekemez mi çekerse
  Ben banka borçlarını ve icradan dosyayı bankalara ait kapatırsam ne zaman çekebilir
  Şimdiden yapacağınız yardım için teşekkür ederim can bey
  Acil. Bilgilerinize ihtiyacım var saygılarımla …

  • Merhaba Bora Bey; maaşınızın en fazla 1/4’üne haciz konulabilir harici bir durum söz konusu olamaz. Ayrıca borçlarınızın tamamını kapatmanız durumunda eşiniz kredi imkanından yararlanabilir. Bunun için 6 ay bir zaman geçmesi gerekiyor.

   • Banka borç yasal takipçilerle görüştüm e-devletten de borcu düşüreceğini kaldıracağını söylediler
    Banka borcum bitince
    Çekebilirsin dediler
    Varmı böyle bir durum olması
    Eşimin hiç bir sıkıntısı yok
    Ben sistemde banka borcumun kapandığı göründüğünde etkisi olacak mı yine çekemez mi
    Avukata danıştım çekebilir dedi neye inanıcam şimdi ben 🙁
    Aslı varmı can bey

  • Merhaba Eyüp Bey, blokenin kalkması için yapılandırma yapsanız dahi borcunuzun tamamı bitmeden blokeniz kalkmayacaktır. Ancak borcun tümü bittikten sonra bloke kalkacaktır.

   • Merhaba ben size birşey sormak istiyorum ben yetim aylığı alıyorum bundan 3 sene önce ptt aracılığı ile birkaç bankadan kredi kullandım bu borçlarımı ödedim geçen günlerde maaşımı denizbanka taşımak istedim fakat maaşımın üstünde bloke adında birşey var maaşımı taşıyamıyorum ve neredeyse 2 ay oldu kalkmıyo bu herneyse enson vakıfbanka borcum varmış onuda ödedim ama. Hala kalkmadı bu konuda ne yapmam lazım lütfenn bana yardımcı olur musunuz benim ne yapmam lazım vakıf bank koymuştur dedim bu blokeyi gittim görüştüm fakat bana dedilerki bizde böyle bişey gözükmüyo 2 hesabınız var açık durumda borçta çıkmıyo ama halada kalkmadı sizden çok çok rica ediyorum bana bir fikir verirmisiniz başvurmadığım yer kalmadı

    • Maaşa bloke koyma belli bir banka tarafından yapılmaktadır, siz daha önce kredi çekmiş olduğunuz bankalar ile görüşerek yardım alabilirsiniz. Ayrıca vergi dairesinden ve icra müdürlüğünden de detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 134. Can Bey merhaba ,
  Bir bankadan 2 ayri kredi taksidi odemem bulummaktadir.Her ay duzenli sekilde odemelerimi gerceklestirmekteyim.limit olarak eksiye dustugum icin bu ay maasin bir bolumu eksideki acigi kapatmistir.Fakat maas gunu haftasonuna geldiginden mi yoksa gecen ay ayni bankanin kredi karti taksidini odeyemedigim icin mi bilmiyorum kmh daki parayi kullanamiyorum ve kredi odemelerimi gerceklestiremedim.Musteri hizmetlerini aradigimda 2 ayri bloke var bilgisine ulastim.Sizce bu bloke kredi karti borcundan mi yoksa haftasonuna geldigi icin kredi taksidi odemesi icin bankanin el koydugu bir bloke mi? Bilgilendirirseniz sevinirim

  • Hiç sıkıntısız borçlarınızı ödüyorsanız bloke konması garip olur büyük ihmimal bugün düzelmiştir.Fakat maaşınız ekside ki hesabın ne kadarına yetmiştir bilmemekteyim.Sonuç ile alakalı yazabilirsiniz.

 135. savcılığa suç duyurusu dilekçesinde sanık adını soyadını bilmiyorsam bankanın adını yazsam olurmu? ve yargıtay hukuk genel kurulu esas no:2013/11-1842 karar no:2015/1101

  • Borç olmadığı halde hesabınıza bloke konulamaz bu durumda öncelikle şubenizi arayarak bir yanlışlık varsa düzeltilmesini talep edebilir sonrasında sorun devam ederse tüketici mahkemelerine başvurabilirsiniz.

 136. maaş hesabımda haciz var 1/4 oranında kesiliyor,ayrıca maaşımı aldığım bankaya borcum var maaşımı bloke ediyor ne yapmalıyım

  • Bankaya ola borçlardan dolayı bloke konan hesapların açılması için maalesef borcun tamamının kapatılması gerekmektedir. Tüketici mahkemelerine başvurarak, hayatını idame ettiremeyecek noktada maaşa haciz konulamaz kavramı ile yardım alabilirsiniz. Fakat maaş hesabına konan bloke ne yazıkki çoğu kararda borcun tamamının ödenmesi ile kalkmaktadır.

 137. Can bey selamlar
  Bir bankaya olan borcumdan dolayı yasal takibe düştüm. ödemelerimi düzenli olarak yapmaktayım (maaşımın 1/4 ü) aynı bankada bulunan hesabıma bloke konulmuş blokeyi koyan aynı banka. blokeyi kaldırmam mümkün mü şube genel müdürlüğe genel müdürlük şubeye yönlendiriyor ne yapabilirim
  şimdşden teşekkürler

  • Maaş hesabınızın 1/4’üden fazlasına haciz konulamaz fakat banka borçlardan dolayı hesabınıza bloke koyabilir. Hesabınızda ki paradan çekim 1/4 oranında devam eder, borçlarınız bitiikten sonra bloke kalkar. Maaş hesabınız olduğu için hayatınızı idame ettirmeniz için yasal olarak blokenin kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Tüketici heyetine danışmanızda fayda var.

 138. can bey ben mustafa verdiğiniz bilgi icn teşşekkür ederim ben anlatamadım şu anda maaşımı aldıgim banka borcuma karşılık ayda 1700 bloko koymuş kesiyor diğer iki banka da azkaldı takibe düşeceğim bu 1700 dışında diğer iki banka 1700 taksitlerimi bekler yoksa hem ona 1700 hemde 4 1 diğerlerinede kesilirmi

 139. merhaba can bey benim ilş bankasına kredi borcum var 30 tl her ay 1700 kesiliyor sorun yok fakat başka 2 bankayada kredi borcum oldu ödeyemiyorum diğer bankalarda kesintiye giderlermi cok korkuyorum maaşıma haciz koyabilirlermi

  • Bir bankanın maaşınıza koymuş olduğu haciz bitmeden diğer bankalar maaşınızdan kesinti yapamazlar. Sıralama yapılır ve maaşınızın 1/4’ünden fazla kesintiye gidilemez.

 140. Mrb can bey Benim *bankasına kredi borcum var Şuan icraalik durumda ve isyerim bunu 1/4 oranda avukata ödüyor Fakat maaş kartımda bloke var aynı anda ordada her ay 1/4 oranda param blokede kalıyor Avukata imza ile benden tahsil ediyor Buda benim maaşımın yarısı ediyor Bu yasalmidir Yada bankanın koyduğu blokeyi nası kaldırırım Iyi çalışmalar

  • Merhaba İlker Bey, evet yapılan işlemler yasaldır. Blokenin kaldırılması için mecvut borcun tamamının ödenmesi gerekmektedir. Sonrasında bankanız ile iletişime geçerek blokenizin kaldırılmasını talep edebilirsiniz.

   • Can bey isyerim bu borcu 1/4 oranda öderken aynı anda bankanında bu blokeye aynı dönem için aynı oranda bi ödemeye beni mecbur bırakması nasıl yasal olabilir Bu msj imada Evet yasal derseniz Vay halimize Efendim Iyi çalışmalar

 141. Maas aldigim bankaya gecmis doneme ait borcum var hesabimdaki tutara bloke koyulmus maas hesap kartima bloke koyulurmu ? blokeli hesabimi kapatmak icin ne yapabilirim

 142. Ziraat gençkart a borcumdan dolayı hesabıma bloke konuldu. İnternet şubesinde bloke tutarı 440 tl yazıyor.Şubeye sorduğumda sadece asgari tutarı çekip geri kalan bursunu yatırırlar ve bloke kalkar dedi.Başka şubeden sorduğumda ise asgarisini yatırırsan bloke kalkar dedi. Ben asgarisini yatırdım fakat internette bloke tutarı 440 tl yazıyor hala.Şimdi bloke kalkmış mıdır? Bunu nasıl anlarım?

  • Bloke kalkmıştır fakat süreci hızlandırmak için Ziraat Bankası müşteri temsilcisini aramanız da yada hesabınızın bulunduğu banka şubenizi aramanızda fayda var.

 143. Benim bankomat kartında 1000 tl borcum vardı 90 günun sonunda aradılar yapılandırdım ilk taksidimide ödedim ancak aynı banka nın kredi kartında 50 tl borcum olmaşına rağmen bloke konulmuş kullanamıyorum ne yapmam gerekiyor bloke ne zaman açılır

 144. Can bey benim iş bankasında 30.000 tl kredi borcum vardı. Ödeyemiyordum. Avukata düşmüştü. 3 gün önce kredi borcumu kapattım. Yalnız icra dosyasını kapatacak param kalmadı. 1300 civarı gibi bir rakam. Avukat acelesi yok bir yil içinde kapatırsınız dedi. Yalnız benim sorunum işe girdim maaş almaya başlayacam. Bankalardaki blokem kalkacak mı. O icra dosyası parası bana bir engel çıkaracak mı.

   • Can bey benim banka hesabıma kredi borcum vardı ve hesabıma bloke konularak içerdeki paramı cekemiyorum acaba bu borcu odedikten sonra bloke olan hesap kaldırılıp icerdekeki parayı alabilir miyim teşekkürler banka iş bankasi

    • Bloke olan hesap kredi borcundan dolayı bloke konulmuşsa borcunuzu ödedikten sonra hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz. Teşekkürler

     • Tesekkur ederim can bey bir sorum daha olucakti bankaya dilekçe yazıp gönder özel askere gidecek ben şu an elimde para yok eğer dilekçe yazıp bankaya askere gidiyorum gelince odeyecigim yazıp gönderip onlarda dondurabilirmi

 145. Merhaba Can Bey,

  Bir bankadaki hesabıma KYK borcu nedeni ile bloke kondu. 4500 tl
  Vergi dairesine gidip yapılandırma yaptım. Bana blokeniz 1 hafta içinde kalkar dediler herhangi bir belge vermediler. 3 haftadır blokem kalkmadı param hala blokeli bir şekilde duruyor.
  Bugün aradım ve siz bu parayı ya elden ödedikten sonra (4500 ün hepsini) ya da biz size yazı vereceğiz bu yazıyı bankanıza götürüp bankanız parayı bizim hesabımıza gönderdikten sonra ancak blokeniz kalkacak dediler.
  Zaten yapılandırmasını ilk defa yaptığım bir paranın niçin hepsini alıyorlar. Önceki gittiğimde bana böyle bir bilgi vermediler.
  Kısacası blokeyi kaldırmak için paranın hepsinin ödenmesi mi gerekiyor?
  cevap verebilirseniz çok sevinirim.

 146. Can Bey Öncelikle Değerli Cevaplarınız İçin Teşekkür Ederim.Vergi Borcumdan Dolayı Şubat 2016 Da Bankadaki 2bin tl Me Bloke Koyuldu.Vergi Dairesi Blokeli Parayı Bu Zamana Kadar Tahsil Etmemiş Yeni Gelen Vergi Affı Kapsamında Vergi Borcum 500TL Ye Düşdü Yapılandırdım 6 Taksitle Ödeyeceğime Dair Belgeleri Aldım Memur Arkadaşa Bu Borca Koyulan Bloke Yi Nasıl Kaldırabileceğimi Sordum İcra Takibe Yönlendirdi.İcra Takip teki Memur Arkadaş Blokeyi Ancak 500Tl Olan Borcun Tamamını Ödersem Kaldırabileceklerini Söyledi.Bende Zaten Borcumu İnkar Etmediğimi Ve 6 Taksitle Yapılandırdığmı Söyledim.Fakat Borcumun Tamamını Kaldırmamda Israr Etti.Müdür Beyle Görüşmek İstedim Müdür Beyde Bloke nin Yeni Af dan Önce Konulduğunu Hiçbir şekilde Geri Alamıyacağımı Söyledi Bankanın Bu Ücreti Bize Çoktan Ödemesi Gerekirdi Falan Dedi.Bende Bu Benim Suçum Değil Borcumu Yapılandırdım Blokenin Kaldırılmasında Israr Ettiysemde Nafile.Bankayı Aradım Hesabıma Konulan Bloke ile ilgili Blokeyi Koyan Kurumun Tahsil etmek için Bankaya Yazı Göndermesi Gerektiğini Bunuda Çoktan Yapmaları Gerektiğini Söyledi Bende Benim Şu an Kuruma 500tl Borcum Var Siz Kurumla Görüşemezmisin Dedim Öyle bir yetkilerinin Olmadığını Söyledi Kurumla Benim Görüşmem Gerektiğini Söyledi Görüştüm Blokeyi Kaldırmıyorlar Dediysemde Bizlik Bir Durum Değil Dediler Ne Yapmam Gerekiyor.Para Hala Hesabımda Blokeli Şekilde Duruyor Ve Borcumu Yapılandırdım Blokeyi Kaldırmaları Gerekmezmi

   • Can Bey Cevabınız için Çok Teşekkür Ederim.Sorunum Şu Samsun Gaziler Vergi Dairesi Müdürü Bloke Şubat Ayında Koyulmuş Yaptığın Yapılandırma Bir işe Yaramaz Dedi Şu An Sistemde Borcum 500tl Görünmekte Ama 2.064tl Olan Borcum üzerinden İşlem yapılacakmış Kafam Karıştı Bloke Aftan önce koyulduğu için 2.064tl yi tahsil etme peşindeler ama bankayı arıyorum vergi dairesi yazı göndermedi suç onlarda diyo.yaptığım yapılandırmanın iptali söz konusu olurmu kendi paramla rezillim çekiyorum ordan oraya sürüklüyorlar

    • Vergi dairesi bankaya herhangi bir yazı göndermez, yapmanız gereken bankanız şubesinden giderek yapılandırma yaptığınız borç dökümanını vergi dairesine götürmeniz ve vergi dairesinden tekrar borç sorgulatma yapmanız. Vergi dairesinden yanıt alamazsanız, sistemde çıkan borç ile birlikte banka şubesine siz iletiniz ve yapılandırma onayı alınız.

 147. Merhaba.X banka hesabima bloke konuldu parantez icinde -50.000 yaziyordu ertesi gun -100.000 oldu.Hethangi bir yere hicbir borcum yok.Bankaya sordum.Bankanin da herhangi bir bilgisi yok.Dilekce yazdim bankaya kim tarafindan neye dayanarak bloke konulduguna dair.Dilekceme cevap ne zaman gelir ve nereye basvurabilirim baska? Cevap verirseniz cok sevinirim.

  • Hesabınıza konulan blokenin takibini bankalardan öğrenemezsiniz. Herhangi bir vergi borcundan dolayı olup olmadığını vergi dairesinden öğrenebilirsiniz.

 148. Merhaba iş bankası maaş müşterisinin. Yegen bey vergi dairesinin koymuş olduğu 17.81 TL lik hesabımda bloke var. Vergi dairesine borcumu ödedim fakat baka blokesini kaldırmadı. Bu yüzden kredi kullanamıyorum. Ne yapmam gerekli.

 149. Merhaba benim şahıslara ait icra dosyalarim var maasimdan her ay 4 te 1 i kesilmekte benim maasim disinda banka hesaplarima haciz veya bloke koyabilirlermi

 150. Benim vefat eden babamın 15 sene önce zincirleme kefil olma işinden dolayı borcu varmış. Diğer 9 kişi ödemediği için biz de umursamadik . icraya verilmisiz bugün haber sizce annemle benim hesabimdaki paralara bloke konulmuş . Paralarımızı geri alabilir miyiz payimiza düşen borcumuzu taksitle ödemeyi kabul etsek?

  • Merabalar benim bankaya kredi borcum var 2. Defa taksiti geçiktirdim ve khm – 600 bugün maaşımız yattı ama hesap 0 olarak gözüküyor ve 9 günlük bi tatil söz konusu kısıtlanan hesabım maaş hesabı yani vadesiz hesap eğer kısıtlı olmasaydı ben bugün ödemelerimi yapabilirdim ama yapamıyorum ve onlar yüzünden 9 gün daha faiz ödiycem bunun adı gasp değilmi nasıl bi mantık hadi hesapdan parayı alsalar anlarım onlar yüzünden madur oldım bayramda ödemlerimide yapamadım onlar yüzünden iyice batağa sürüklenirken bunun adı ne yani

 151. Merhaba Can bey benim Maaş hesabıma ödeyemediğim kredi borcundan dolayı bloke konmuş fakat ben avukattan borcu yapılandırdım maaşım yattı ve banka bütün maaşımı tahsil etmiş. Görevliye yapılandırma evrağını gösterdim o da ilgili kişilere mail yoluyla gönderdi banka taksit tutarındaki parayı tahsil edip kalan tutarın iadesini sağlayabilir mi? Bütün maaşımı tahsil etme yetkisi var mıdır?rica etsem Yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler

 152. Can bey yine sizi rahatsız ediyorum avukattan öğrendiğimiz bilgiye göre annemin mevduat hesabına bloke konmuş ve karşı taraf en az 4 bin TL istiyor blokeyi kaldırmak için ama blokeli hesapta 13 bin lira var çekip odeyemiyor bloke kalkmayinca o parayı da odeyemiyor lütfen yardım edermisiniz

 153. Merhaba,
  Eşim ziraat bankasından kredi çekti bende kefil oldum zaman içerisinde ödeme güçlüğü çektik ve icralık olduk avukat eşimi icraya verdi fakat benim ve eşişmin ziraat bankasında bulunan hesaplarımıza bloke konuldu.Avukatla anlaşıp borcu yapılandırdık düzenli ödemeye başladık ve sanırım 3. ayda borcu tamamen kapattık.İşin ilginç yanı eşimin hesaplarındaki bloke kalktı benim hesapta 402 tl lik bir bloke mevcut şubeye gittiğimiz de blokeyi icra dairesinin tuttuğu kendilerinin kaldıramayacağını icra dairesine harçların ödendiğinde kaldırılıcağını söylediler.Şimdi bu doğrumudur. İcraya eşim verildiğine göre icra dairesi bana neden böyle bir uygulama yapsın anlamış değilim bunu nasıl çözeriz uygulamamız gereken yasal presedür nedir? yada yapacak bir şey yok mu? şimdiden vereceğiniz cevaplar için çok teşekkürler..!

  • Merhaba Hakan bey,

   İcra işlemi yapıldığı zaman sizin ve eşiniz için ayrı ayrı işlem yapılmaktadır. yani herenize ayrı masraf yapılmaktadır. İcra dairesi değilde onlar masrafları ödemiştir. İcra dairesi gerekli masrafları almadan işlem yapmaz, Bir avukatla görüşmenizi tavsiye ederiz.

 154. İyi akşamlar can bey size bir sorum olacak umarım cevaplarsınız. Maaşımda icra var yani kesinti oluyor maaşımı çektiğim bankayada kredi kartı borcum var avukat maaşına kredi kartından dolayı kesinti yapabilir mi bu yasal mı 4/1 kesinti var zaten birde birde kredi kartı borcundan dolayı avukat el koyuyor maaşa cevabınızı bekliyorum saygilar

  • merhaba,

   banka maaşınıza veya hesabınıza el koymaz, icra işlemleri başlar dosya sıraya alınır, sırası geldi mi maaş 1/4’ü kesilir

 155. can bey çok tşkler son sorum eğer banka blokenin kimin tarafından konulduğunu vermiyorsa blokeyi kaldırır mı?veya ben ne yaparsam yapayım o bloke kalır mı? yane o parayı itirazla alma şansım var mı bilmem anlatabildim mi?lütfen yardımcı olun

 156. mrb can bey bankadakı 646 tl var ama bugün çekemedim bankaya gittiğimde hesabanıza bloke konulmuş dendi kim bloke koymus diye sorduğumda onu göremiyoruz deyip beni vergi dairesine yollladı vergi dairesine gittiğimde herhangi bir borcunuz yok dendi ..ben bu blokenin kim tarafından konulduğunu nasıl öğreneceğim??

  • Merhaba erdal bey,

   Banka değilde bankada ki çalışan kişi sizi savsaklamış diyelim, nasıl blokenin kim tarafından konulduğu görünmüyor? madem görünmüyor ben nasıl blokemi kaldıracam? siz görünmeyen bir şey üzerinden nasıl işlem yapıyorsunuz?

   Bankaya gidin sorumlu birine, şef veya bireysel müşteri temsilcisine gişe personeline gitmeyin. oradan tatlı bir dil ile hesabınıza kim tafından bloke konulduğunu ve ne kadar bloka konulduğunu öğrenebilirsiniz.

 157. Benim şöyle bir sikintim var. Hesaba beş on dakikaligina para yatırıp hesapta para gostermem lazım. Fakat banka ve vergi borcum var. Ancak yeni hesap actiracagim. Acaba bloke olur mu hesaptaki para?

 158. Can Bey cevabınız için teşekkür ederim. Ancak durum tam şöyle; takibe düştüğum banka ile maaşımı alacağım banka aynı. Borcum 13.000 civarında ve maaşım 2500 civarı. Tamamına bloke kojulur ve hiç maaş çekemezsem ne yapabilirim.

 159. Can bey benim annemin şahsa borcu vardı ve bugün krediye başvurdu annemin kullanmak istediği krediye bloke koymuşlar ve şuan ne yapmamız lazım lütfen bizi aydinlatirsaniz çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim

   • Tesekkur ederim can bey birde icra dairesine bir dilekçeyle bankaya yazı yazilirsa kalkar diyor bi aile avukatimiz anlamadık BIZ hiç birsey

     • merhaba icra işlemi başladığı zaman öncelikle size tebliğ edilir ve borcunuzun ödenmenizi talep ederler. 7 gün içerisinde borca itiraz edebilirsiniz. 7 gün geçtikten sonra siz işlem yapmadıysanız bloke haciz işlemleri başlar. Evet icra dairesinden veya avukattan bir bloke kaldırma yazısı ile bloke kaldırılabilir

 160. Merhaba ben bir bankadan geçtiğimiz yıl çektiğim krediyi ödeyemediğimden takibe düştüm. İcra takibi başlatıldı. Devlet memuruyum önümüzdeki ay bu bankadan maas almaya başlayacam. Acaba maaşımiñ tamammina bloke konur mu?

  • Merhaba Hakan Bey,

   Takibe düşmüşseniz ve çalışmaya başladıysanız kurumunuza icra kağıdı gönderilir, aylık olarak maaşınızın 1/4’ü kesilerek ilgili icra dairesinin dosyasına yatırılır. kurum tarafından bu işlem yapılır

   • Can Bey cevabınız için teşekkür ederim. Ancak durum tam şöyle; takibe düştüğum banka ile maaşımı alacağım banka aynı. Borcum 13.000 civarında ve maaşım 2500 civarı. Tamamına bloke kojulur ve hiç maaş çekemezsem ne yapabilirim.

 161. Mrblar bundan 1 ay once hesabimdaki paraya vergi dairesi e hacizden borcum kadar tutarinin hepsine bloke konulmus.suan yeni cikan vergi affindan yararlanip gidip yapilandirma yoluna gidersem ne kadar surede acaba blokem kalkar?

 162. merhaba. Ben kara listedeyim. 5 yıllık kara liste sürem doldu ama yine kredi kartı alamıyordum. Ne hikmetse bankanın biri bana kredi kartı verdi bekliyorum. Sorum şu; benim bazı özel şirketlere ( turkcel, Eckur vs vs) borcum var. Bu bana gönderilen kredi kartıma herhangi bir haciz veya el koyma olabilirmi

  • Merhaba, şirketler kredi kartiniza haciz bloke komaz ama hesaplariniza koyabilir. Kredi kartınizi aktif kullanır borcunuzu zamanında ödersiniz Kısa sürede kredi notunuz yükselir, bu şekilde diğer bankalardan kredi kartı ve kredi alabilirsiniz

 163. can bey merhaba,

  iş bankasına cüzi bi miktar borcum vardı. fakat ödeyemedim. bloke konuldu ardından kartımı atm ye borca bakmak için gittiğimde kaptırdım. sanırım blokeden dolayı kaptı. dün de borcun tamamını şubeden öğrenip kapattım. ama yargıya vs. taşınmış olabilir mi. bugun bi hukuk bürosu aradı. numaramı teyit etti gün içinde arayacaklarmış. ayrıyetten ücret mi isterler. yardımcı olursanız sevinirim.

  • Merhaba Sevilay Hanım,

   öncelikle borcunuzu avukatlık yani icralık olmuşsa, tahsil işlemini banka değilde icra dairesi yapacaktır. Ancak siz borcunuzu bankadan kapattıysanız sıkıntı kalmamıştır. Avukaylıt bürosu ararsa da borcunuzu ödediğinizi ifade edersiniz. Avukata da para kaptırmayın sakın

   • can bey,

    ilginiz için teşekkür ederim şimdi bankadan geldim. sağolsunlar yanımda aradılar beni arayan avukatlık bürosunun herhangi bir borcum olmadığını söylediler. ancak bu sicilime işlemiştir değil mi?

    • Sevilay hanım sicilinize işlenmiş ve kredi notunuz düşmüştür. Ancak siz Bundan sonraki odemlerinizi zamanında yapar ve tam ödersiniz Kısa sürede siciliniz yani kredi notu yükselir

 164. Bilgileriniz için çok eşekkürler Can bey.Bütün bankalara tek tek müracaat ettim ve herhangi bir borç kalmamış.daha önceki yıllarda bir çok bankada ödeme sorunlarım nedeniyle takiplere düştüm.ama bunu iki yıl önce tamamen temizledim.Hatta bazı bankalar güncelleme yapmadığı için kredi notum 300 lerdeydi.yapmış olduğum müracaatda güncelleme sonucu son bir ayda kredi notu 1200 lere çıktı.Ama yinede bankalar e haciz diyor.Bimere bile başvurdum fakat banka halen e haciz kaydı nedeniyle olumsuz diyorlar.Bimerden bana açık icra dosyasından bahsedildi.oda bir mobilya mağazasına ait bir adet açık icra dosyası.Bununda borcu kapanmış ama dosyanın harçları ödenmediği için kapatmamışlar.avukatla görüştüm bir kaç aya kadar kendisi düşer dedi.acaba icra dairesindeki bu dosya kredi çekmeme engelmi .yada bu dosya e hacizmi oluyor.Bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim .iyi çalışmalar.

 165. Can bey öncelikle kolay gelsin benim yapı kredi kredi borcum var uzun zamandır ödenmiyordu işe yeni girdim ve onunla birlikte hesabıma bi yerden 5 bin tl para yattı fakat parayı suan kullanamıyorum bloke koyulmuş ben bu blokeyi nasıl kaldırırım bana yardımcı olun lütfen ..

  • Merhaba Bilal Bey,

   Öncelikle borcunuzu ödemeden daha doğrusu banka ile anlaşamadan blokeniz kalkmaz, Eğer icralık olmamışsanız ki olmuşsanız da banka ile bir görüşün iş yeni girdim ve kredi borcumu ödemek istiyorum. Ancak elimde yüklü şekilde değilde taksit taksit ödeyebilirim. deyin, ve borcunuzun yapılandırmasını isteyin. Borcunuuz yapılandırırsanız blokeniz kalkabilir.

 166. Merhabalar vergi dairesıne 20,000 tl borcum var ve şuanda maaşlı olarak bı sirkette calışmaktayım ve maaş hesabımda bloke var şimdı yeni çıkan yapılandırmadan yarararlanıp borcumu odemek istiyorum, taksitlerimi ödemeye başladıgımda e-hacız ı kaldırabılirmıyım. eğer kalkmıyorsa başka bankadan hesap açtırsam taksitlerımı düzenli ödememe rağmen tekrar yeni açtırdıgım hesaba da bloke konulurmu. Cevabınız için şimdiden teşekür ederim.

 167. Can bey hic üşenmeden problemi olan herkese yazdığınız cevapları okudum, ilginiz icin cok teşekkür ederim simdiden. Bloke koyulmus hesaba para yatirilabilir mi ? Yatirildiginda para hesapta mi kalır bloke açıldığında kullanilabilmek icin yoksa bankaya mi başvurmak lazim bloke esnasında para yatirilmisti diye ? Ayrica bloke edilen hesaptaki otomatik ödemeler islem yapılamadığı için ortada mi kalır bloke kalkınca ödenmesi icin yoksa paramızı alamadik diye icra islemi mi baslatilir hemen, ilginiz icin tekrar tesekkur ederim

  • Merhaba,
   Sefa bey iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Öncelikle bloke olan hesaba para yatırılabilir ama çekilemez. Bloke kaldırıldıktan sonra çekilebilir. hesabınızdaki otomatik ödemeler hesap blokeli olduğu için ödenmeyecektir.

 168. Merhaba can bey. Ben a banksından öğrenim kredısı alıyordum. Ama bana o para yetmedı. Nakıt avans cektım. İlk ay asgarı tutarı odeyemedım. Ikıncı ay bloke koydular. 350 TL bloke koydular. Eger asgarı tutarı odersem bloke kalkarmı?

 169. Merhabalar Can Bey;

  Öncelikle bu hizmetinizden dolayı sizi candan kutlar ve şimdiden teşekkür ederek saygılarımı sunarım. Benim bir problemim var. Şöyle izah edeyim. 17 aya yakındır düzenli olarak sigortam çalıştığım işyerim tarafından yatırılmakta ve aynı şekilde de maaşımı düzenli olarak “AKBANK” tan almaktayım. Yaşımın genç olması sebebi ile hiçbir bankada geçmişim bulunmadığı için kredi kartı almak istedim maaş bankamdan ama alamadım. Sebebi ise geçmiş yıllardan kalan Vergi Dairesinden üzerime bulunan bir e-haciz kaydıydı. Bu haciz trafik cezalarımdan dolayı ve üzerime bulunan kapanmış iş yerimizin küçük vergileri idi (çöp,emlak v.s) ben bankalardan ürün alabilmek için önce bu haciz kaydımı 2016 yılının 5. ayında kapattım. Ancak kredi kartı bile alamadım. Daha sonra aynı zamanda da öğrenci olduğum için “İŞBANK” tan Üniversiteli Kart adında bir VISA aldım ve kredi notum 4 ay içinde oluştu. Şu an ise 1370 olarak görünmektedir. Ancak ben maaş aldığım bankalardan ve diğer bankalardan kredi kartı veya kredi gibi ürünler için başvurduğumda red cevabı ile karşılaşmaktayım. Sebebi ise “Kapanmış bir E-Haciz kaydı bulunmaktadır.” denmekte. Size sorum ise şu. Sizce ne yapmam gerekmekte. Yani beklemek zorunda mıyım yoksa başka yollar denesem sonuç ne olur? Ayrıntılı bir şekilde konuyu açıkladım size can bey. Şimdiden tekrar dan çok teşekkür ediyorum ve cevabınızı bekliyorum. İyi çalışmalar.

  • Merhaba Emre Bey,

   Öncelikle kredi ve kredi kartı başvurularında bankalar kredi notuna ve risk raporuna bakmaktalar, Kredi notunuzu 1400 üzerine çıkarırsanız bankalar size hemen kredi kartı başvurunuzu onaylayacaktır. Kredi notu yükseltme işlemlerini ilgili kategoriden bakabilirsiniz, sizin elinizde hazır bir kartınız var zaten, kredi kartınızı aktif kullanın, limit artışı talep edin kredi notunuz yükselecektir. ondan sonrasında bankaya giderek istediğiniz kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için sitemizin kredi notu ve kredi notu nasıl yükseltilir kategorilerien bakmanızı tavsiye ederiz.

 170. Merhaba,
  Bir bankaya ait olan borçlarım sebebi ile hesaplarıma bloke konuldu. Borçlarımı ödedim ve karşı tarafın avukatı benden blokelerın kaldırılması için ortalama 250 tl masraf talep etmekte. Tek tek bütün bankalara yazı gönderilecek vs. Bu doğru bir durum mudur ? Bloke kaldırma masraflarını benim mi ödemem gerekir ? Saygılar

  • Merhaba,

   Bloke kaldırılması için bütün bankalara yazı gönderilmesi gerekmektedir. Ancak bu masrafı avukat değil ilgili kişinin göndermesi gerekmektedir. Siz avukatla değilde borçlu olduğunuz kurumla iletişime geçin ve bu parayı vermeyeceğenizi ifade edin

 171. Yorumunuz moderatör onayı beklemektedir.
  Merhaba, benim a bankasina borcum var kredi kartından bazı sebeplerden dolayi odeyenedim sonra borc avukata yansidi neyse yapılandırma için aradım ,borcum olan banka başka bankalardaki hesabada bloke koymuş. Yapılandırsakta blokenin kalkmayacağını ilettiler bu doğrumudur? maasima komple bloke konulmus ödemek istesemde paramı tutuyorlar ödeyemiyorum. Bloke kalmazmı gerçekten merak ediyorum ne yapmam gerekiyor. Yardimci olursaniz sevinirim tesekkurler iyi calismalar

  • Merhaba,

   Borç yapılandırma kişi borcunu ödeyemediği için bankadan ödemesi için kolaylık sağlayarak borcun üzerine belli oranda faiz ekleyerek taksitlendirme işlemidir. Banka hesabınıza borcunuz kadar bloke koyabilir. Eğer yapılandırma yaparsanız blokenin banka tarafından kaldırılması gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi için sitemizden arama bölümünden borç yapılandırma ile alakalı detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Ancak banka borcunuzu yapılandırmak istemez ise, yine sitemizden borç transferi kredisi yazısını okuyarak borcunuzu başka bir bankaya transfer ederek borcunuzu taksitle ödeyebilirsiniz. Borcunuzu yapılandırmanız halinde blokenin kalkması gerekiyor, tabi başvuru yapmanız da gerekmektedir.

   • Hılı cevap verdiğiniz için teşekkürler. Fakat borç avukatta onlar yapılandırma yapacaklar yaptıklarında blokeler kalkarmı bankadan onu merak ediyorum?

    • Hanımefendı. Başımdan geçtiği için paylaşmak istiyorum. Ben blokeli borcumu yapılandırdım. Ödedim ve bitirdim. Yapılandırdığınız ay boyunca, yani 1 tl borcunuzu 12 aya böldünüz. Bankalar 12 ay boyunca blokeyi kaldırmıyorlar. Ta ki borç bitene kadar. Ondan sonra da bloke kaldırma masraflarını da sizden talep ediyorlar. Buda borcun büyüklüğüne göre yükseliyor. Benden 10.000 tl için 250 tl istiyorlar mesela.

 172. merhaba icra takibi sonucu 2011 yılında annemin bankada adına bloke ve gayrimenkule bloke konmuş bu zamana kadar işlem yapılmamış bizde ikk.106-110 gereği dilekçe ile icra dairesine başvurduk icra müdürü gayrimenkuldeki haczi hemen kaldırıyor banka blokesini kaldırmam diyor. dilekçemizde ve şifahen de örnek yargı kararlarında belirttik ayrıca herhangi bir bankada hiçbir şekilde paraya falan blokesi yok ama adına bloke gözüküyor araştırdım kalkması lazım deniliyor savcıya şikayet et yada icra mahkemesine denildi ama oda çok zaman alır deniliyor. ikk 106-110 md gereğince bankadaki adına konulan blokenin kalması gerekmez mi annem emekli kredi çekmek istediğimizde bu sorun çıkıyor banka icra dairesine dilekçe ile başvur diyor. ziraat bankası başka bankada da bloke varmıdır. yada kredi cekebilirmiyiz.

 173. iyi günler.Bankadan kredi müracaatlarımda süreli e-haciz kaydı nedeniyle olumsuz deniliyor.e-devlette herhangi bir vergi borcu,trafik borcu vs gözükmüyor.Araştırmalarım sonucu bir bankadaki hesabıma bloke koyulmuş ve uzun uğraşlar sonucu bu blokeyide kaldırdım.Fakat bankalara müracat ettimde yine bana e haciz kaydı nedeniyle kredi veremiyoruz deniliyor ama nerden nasıl kim tarafından konulduğunu göremiyorlarmış.Hesab açtğım bütün bankalardan tekrar sordumdum ve herhangi bir borç ve haciz gözüküyor.Ayrıca vergi dairesindende bir borç vs çıkmadı.Şimdi ben bu e haiz kaydınıa nasıl ulaşabilriim .hangi kurum kuruluşa müracact edebilirim.Bu sorunu nasıl çözebilrirm .yardımlarınızı rica ediyorum.

  • Merhaba eğer e-haciz işlemi konulduysa kredi notunuz otomatikmen düşecektir. E-haciz kaldırmanız halinde bile Risk raporunda yani kredi notunda görüneceği için ve bu kredi notunuzu düşereceği için bankalar size kredi vermeyecektir. Öncelikle kredi notunuzu kontrol etmenizi tavsiye ediyorum. Daha sonrasında ise Kredi notu yükseltme kategorimize bakarak kredi notunuzu yükseltme işlemlerini yaparak kredi çekebilirsiniz.

   • Bilgileriniz için çok eşekkürler Can bey.Bütün bankalara tek tek müracaat ettim ve herhangi bir borç kalmamış.daha önceki yıllarda bir çok bankada ödeme sorunlarım nedeniyle takiplere düştüm.ama bunu iki yıl önce tamamen temizledim.Hatta bazı bankalar güncelleme yapmadığı için kredi notum 300 lerdeydi.yapmış olduğum müracaatda güncelleme sonucu son bir ayda kredi notu 1200 lere çıktı.Ama yinede bankalar e haciz diyor.Bimere bile başvurdum fakat banka halen e haciz kaydı nedeniyle olumsuz diyorlar.Bimerden bana açık icra dosyasından bahsedildi.oda bir mobilya mağazasına ait bir adet açık icra dosyası.Bununda borcu kapanmış ama dosyanın harçları ödenmediği için kapatmamışlar.avukatla görüştüm bir kaç aya kadar kendisi düşer dedi.acaba icra dairesindeki bu dosya kredi çekmeme engelmi .yada bu dosya e hacizmi oluyor.Bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim .iyi çalışmalar.

   • Ben blokeli olduğum dönemde a bankasındaki hesabımı kapattım ve aynı bankanın başka şubesınden hesap açtırdım. Bloke devreye girmedi.

    • Evet bankalar genellikle bloke durumlarında eski ve şuanki durum için işlem yaparlar, yeni bir hesap açımında tekrardan bloke konulma işlemini yapmaz, fakat borçlu kişi tekrardan bir yazı göndermesi halinde o hesabınızda bloke edilir

 174. Iyi aksamlar size tek bir sey sormak istiyorum hesabimdaki para bloke liydi nereden oldugunu biliyorum durumum olmadigi icin odeyemedim fakat islerimi duzelttim ve borcumu odeyecekken su durumla karsilastim bankadaki param alacakli kisinin hesabina yani haciz dairesine banka tarafindan yatirilmis dolar turk lirasi na cevirilip benim bilgim olmadan kisisel hesabimdan cekilip baska bir hesaba aktarilmis bu gercekten olan bir durummu her ne olursa olsun sahsi hesabimdaki parayi banka benim bilgim olmadan aktara biliyormu simdiden tessekkur eder iyi calismalar dilerim saygilar..

  • Merhaba,

   Hesap tamamen size ait olup ve kontrolü sizin elinizdedir. Hesabınıza yanlışlıkla para gelmesi durumunda bile olsa banka hesabınızdan para çekemez hesabınıza bloke kor ve gelip parayı çekip iade etmenizi isteyecektir. bu durumu banka müşteri temsilcisi ile görüşmeniz daha doğru olacaktır.

   • Merhaba,
    Garanti Bankası hesabıma bloke koyduktan birkaç gün sonra alacaklı olan Kadifekale Vergi Dairesine haberim olmadan para transferini gerçekleştirmiş. Sizi yanlış anlamadıysam bankanın böyle bir hakkının olmadığı anlaşılıyor. Ayrıca işin zoruma giden tarafı 180 TL lik bir transfer işlemi için 40 TL havale bedelini ayrıca hesabımdan kesmiş olmaları. Böyle bir durumda nasıl bir yol izlememi önerirsiniz?

    • Merhaba Ali Bey,

     Hesap sizin hesabınız ve kimse buradan para çekemez, icra yoluyla dahi sadece bloke konulabilir, banka ile görüşün böyle bir işlemi sizden habersiz nasıl ve hangi hukaka göre yaptıklarını sorun, 180 tl vergi dairesinden geri alınamaz ama 40 tl olan işlem ücretini geri alabilirsiniz.

 175. meraba can bey benim iki ayrı bankaya kredi borcum var suan maaşımdan icra yoluyla kesiliyor fakat kredinin biri maaş bankam maaşım dışında yatan tüm paralara bloke koyuluyor havale işlemleri yapmam çin başka bir bankadan hesap açtırsam o hesapda bloke konulurmu acaba yardmcı olursanız sevinirim

 176. merhaba,

  20013 yılında hesabıma bloke kondu borcumu avukata ödedim fakat dosya açık kalmış gidip para yatırıp dosyayı kapatmam gerekiyormuş. Dosya da arşive kaldırılmış. Bu dosya kapanmadan bloke kalkmıyor mu bilgilendirmenizi rica ederim. teşekkürler.

  • Merhaba merve hanım,

   Bloke konulmadan önce asgarisini ödeseydeniz bloke konulmazdı. Ancak bloke konulduktan sonra asgari ücreti ödemeniz birşeyi değiştirmeyecektir. Eğer ödeme gücünüz yoksa bankanızın ismini söyleyin tavsiyede bulunalım veya siz banka ile görüşüp kredi kartı borcu yapılandırma isteyin.

   • can bey merhaba benim şöyle bir sıkıntım var bankadan icarlık oldum geciken ödemelerden dolayı şuanda 1 taksit kadar bloke konulmuş hesabıma hesabıma maaş yattığında para çekimi yapabilirmiyim acil bilgi verirseniz sevinirim iyi günler

 177. Merhaba Can Bey. Cevaplarınızın hepsini okudum, baya faydalandım. Benzer bir soru soracağım ama; benim de kredi borcum nedeniyle hesaba bloke konmuş. 2 banka hesabımda toplam 10500 tl var. Toplam borcum 20 bin civarı fakat , vadesi gelen borcum cezasıyla birlikte 13 bin. Şimdi maaşım yatınca 13 bin üzerini çekebilir miyim,bir de öde- gel diyorlarsa bloke hesabımdan parayı çekmeden Nasıl borcu ödeyeceğim. Yapılandırma yapıyorlar mı genelde, taksit falan?
  İyi Bayram’lar

  • Merhaba Ahmet bey,

   Borcunuz 13 bin ise bu tutarda bloke konulur üstünü çekebilirsiniz. Ancak bunun yerine borcunuzu yapılandırmanızı bu şekilde hem ödeme kolaylığı elde ederseniz hemde kredi notunuz yükselir. Kredi borcundan dolayı kredi notu düşmüş, şimdi bir bankaya gidip kredi veya kredi kartı başvurusunda bulunmanız halinde anında red yersiniz.

   Borcunuzun olduğu bankanın borç yapılandırma işlemi sitemizden arama yapabilirsiniz. a bankası kredi borcu yapılandırma şeklinde veya kategorilerde bankaya tıklayarak borç yapılandırma işlemi ile alakalı bilgi alabilirsiniz.

   • Cevapladığınız için teşekkür ederim.
    Kredi derken , benim de kulak asmadığım kyk kredisi :/ herhangi bir bankaya ya da başka bir kuruma borcum yok. Borcum gelir idaresine. Bu borç yapılandırılıyor mu acaba? Borcu öderken blokeli hesaptaki parayı kullanabilir miyim?

 178. Merhaba Can bey,

  Lütfen rica ediyorum okuyup cevaplayın. Teşekkürler.

  2.065 tl lik rakamdan dolayı bankadaki 400 tl ye bloke ve arabama hak mahrumiyeti konmuş. Bu vergi borcunu daha önce yapılandırıp 2 taksit ödeyip sonra tekrar ödeyememiştim. Daha sonra ödemek istediğimde hakkınız kayboldu artık ya tamamını ödeyeceksiniz yada bekleyeceksiniz demişti vergi dairesi. Aradan 1 2 sene geçti blokeyi yeni koydular. Acaba gitsem tekrar yapılandırmamı yapılacak, kalan taksitlerden devammı edeceğim yoksa tamamını kapatmammı istenecek blokemin kalkması için ? Yeni banka hesabına tekrar yazı gönderilmesi lazım bloke konması için demişsiniz. Bunun bir tazelenme süresi varmı vergi dairesi tarafından banklara ? Yolda polis durdurduğu taktirde arabamı bağlarlarmı ve taksit ödediğim taktirde hak mahrumiyeti kalkarmı ?

  • Merhaba Sercan Bey,

   Öncelikle daha önce yapılandırma yaptığınız için vergi dairesi tekrarda yapılandırma işlemini reddedebilir. Aracınızda ki hak mahrumiyeti ise aracın devrini yapamazsınız anlamına gelmektedir. Yani aracı satamazsınız.
   Vergi dairesi genellikle e-haciz işlemlerini yürüttüğü için başka hesap açmanız halinde hemen tespit edebilir ve blokeyi koyabilir. Borcunuzu tekrardan yapılandırmak istediğinizi belirtin, eğer kabul edilmezse kredi çekerek borcunuzu kapatabilirsiniz. Birde eski borcunuza faiz ekleneceğini de unutmayın.

 179. Iyi geceler benim a bankasina borcum var cesitli sebeplerden dolayi odeyenedim sonra borc avukata yansidi neyse islerimi duzelttim avukata gittim tahatutu imzaladim duzenli olarak o borcu aksatmadan oduyorum simdide o borcum olan bankayla calismaya basladik maasima komple bloke konulmus duzenli odedigim halde neden bloke konuldu ve ne yapmam gerekiyor. Yardimci olursaniz sevinirim tesekkurler iyi calismalar

  • Merhaba Hasan Bey,

   Eğer borcunuzu yapılandırdıysanız ve ödemelerinizi sıkıntısız yapıyorsanız banka bu nedenle hesabınıza bloke koyamaz, Bankanın müşteri hizmetlerini arayın bloke nedenini tam olarak öğrenmenizi tavsiye ederiz.
   Eğer bu nedenle ile bankaya bir dilekçe ile başvuru yapın, size yazılı olarak bilgi vermelerini isteyin. Bu nedenle ise şikayette bulunabilirsiniz.

  • Merhaba özlem hanım,

   Öncelikle bankanızla görüşemizi tavsiye ederiz. Bloke nedenini öğrenin eğer eğer ek hesaptan dolayısıyla ödemenizi yapmanızı tavsiye ederiz. Ek hesap ödemenizin faizini ödemediğiniz zaman size bir kaç uyarı gelmektedir. ve Kredi notunuz ciddi bir şekilde düşmektedir. Banka ile görüşüp borcunuzu kapatmanızı tavsiye ediyoruz

 180. iyi günler hayırlı geceler Benim 1 ay önce banka hesaplarıma bloke kondu vergi dairesi tarafından E-Haciz yontemıyle vergı daıresıne gıttıgımde ıse taksıtlendırmeyi anca 3600 tl getırdıgınde yaparız dedıler hıc bır sekılde kredı kartım harıc bankalardan bır ıslem yapamıyorum . 20 gün once işe gırdım Shell petrole İş bankası serdıvan şubesınden hesap actır dedıler hesap actırabılırmıyım. daha blokemı kaldıramadım . hesabı actıramazsam eger maaşim yatmiyacak . bilgi verirsenın sevinirim .

  kolay gelsın . Hayırlı geceler …

  • Merhaba Ömer Bey,

   Hesap Açtırabilirsiniz ancak e-haciz den dolayı hesabınız blokesi devam edilecek. Belki 1 ay vergi dairesi hesabınıza farkına varmaz, ama farkına vardığı gibi yine bloke konulacak. Ya borcu ödeyeceksiniz yadan yapılandırma yoluna gideceksiniz.

 181. Merhaba Orhan Beyin durumu ile aynı durum 28.06.2016 tarihinde benim de başıma geldi. ATM’ye para çekmeye gittim ve bloke ile karşılaştım. Benim sormak istediğim soru şu: Bloke konulan maaş kartım ve her ay buraya maaşım yatacak, ben hiçbirşekilde bu borcu ödemediğim durumda banka hep bloke mi koyacak benim maaşıma? Örneğim ben Temmuz maaşını alamayacak mıyım? Bir de Orhan kardeşin dediği gibi 5 yılda ödenmeyen borçların silinmesi durumu var ise benim tanıdığım 15 yıllık KYK borcunu ödemeyen insanlar var benimse daha 7 yıl oldu. Hukuk yolu açık ise nasıl bir yol izleyebiliriz?

  • Merhaba Fatih bey,

   Maaşınıza devamlı olarak bloke konulacaktır. Örneğin sizin borcunuz 8 bin lira ise 8 bin lira sınırına kadar bloke işlemi yapılacaktır. Devlet ve şahıs borcu hiç bir zaman silinmez er yada geç karşınıza gelecektir.h

   Geçici bir çözüm arıyorsanız, daha önce hesabınız olmayan bir bankada hesap açın ve maaşınızı oraya aktarın bu şekilde geçici olarak bu durumdan kurtulabilirsiniz.

 182. benim hesabımda bloke var ogrenim kredisinden dolayı.ayrıca askere gec gittigmden dolayıda borc gelmişti.bu borcum iptali icin dava açtık fakat yaklaşık 1,5 senedir dava sonuçlanmadı.dolayısıyla hem ogremin hemde askerlikten dolayı haciz takibi yapılmış.fakat şuanda ikisinide odeme durumum yok.adıma çekitigim iki tane kredi var. ancak onları ödeyebiliyorum.bu gidişle işten çıkacam amelelik filan yaparım heralde.parayı elden alıp oyle geçinecem.zaten asgari ücret aliyorum.ayrıca internetten araştırdıgım kadarıyla devlet borcunu 5 yılda tahsil edemiyorsa bu borç siliniyormuş.benim ogrenim kredisini aldıgım yıl 2002.2005 te de mezun oldum.2007 de işe girdim 2008-2009 gibi ogrenim kredisini yapılandırmıştım fakat ödemeyi devam ettiremedim.bundan sonra bana gelen bir bilgilendirmede olmadı.en son 26.04.2016 tarihinde bir bilgilendirme yazısı geldi vergi borcu ile ilgili 15.06.2016 da yatan maaşımada el koymuşlar.benim o zaman bağlı olduğum vergi dairesiyle farklı bir şehirdeyim.telefonla goruşmek istedim fakat ne kadar borç oldugunu bile soylemiyorlar illaki oraya gitmem gerekiyormuş sanki devlet sırrı.bulunduğum şehirdeki vergi dairesine gittim bizim kayıtlarımızda size ait bir vergi borcu yok diyorlar. diger şehirlerdeki vergi daireleriyle ilgili bilgide vermiyorlar.bakalim bu borcun silinmesi içinde dava açacam heralde.fakat bu davalar enaz iki sene sürüyor.sonuç nasil olacak bilmiyorum.

 183. Selam benim iki ayrı borcum var birincisi öğrenim kredisi ikincisi trafik cezası bunlardan dolayı sanırım hesabıma bloke koyuldu bloke 7100 nasıl kaldırım bloke yi

  • Merhaba Murtaza Bey,

   Blokeyi kaldırmak için borcunuzu ödemeniz gerekmektedir. Eğer ödeyemiyorsanız yapılandırmanızı durumunda blokeniz kaldırılacaktır.

 184. Merhaba, Değerli okurlar, Geçenlerde uluslarası bir eğitim ödemesi için int. Bankacılığı işlemi yaparken hesabımda bloke olduğunu öğrendim. Bu neden olabilir, kaldırmak için şubeye gitmemi internet bankacılığı danışmanı söyledi. Dubai de yaşıyorum. Şubeye gitmem mümkün değil. Ayrıca Türkiyeden hiç bir bankada ne kredi kartım, ne de bir kredim hesabım var. Yalnızca çalışmak zorunda olduğum bir kaç banka kartı ve hesaplarım var. Hiç bir yere borçlu değilim, Yalnız, Yanlış hatırlamıyorsam 5 yıl önce Üniversite eğitimim sırasında verdikleri bir öğrenim kredisi vardı. Ödeme bilgilendirmeleri hiç bir zaman elime ulaşmadı, uzun süredir yurtdışında olduğum için elime ulaşmadı mail de gelmedi, E devlet te kullanmadığım halde 3000 tl lik bir krediye 6 bin tl zamla bindirmeleri bunu ödemek mantıma ters geldi. Ben bu duruma itiraz ettim ve yatırmıcam bu adil değil dedim. Terörü hibe ve finansman sağlarken vatanperver insanlara borç yükü bindirmek bizden alıp onlara vermek mantıma ters inat ediyorum vermicem. Bu blokenin nedeni bu olabilirmi? Uzun yıllar kalsa hesaplar boşaltılır mı, bunu öğrenmek istiyorum. Havale işlemlerimi yurtdışı bankasından Türkiyedeki farklı bir Iban a yapsam burayada bloke koyamazlar heralde…
  Zaten Yakın zaman içinde Vatandaşlıktan da çıkıyorum. Acaba sosyal güvencemi gidecem ülkeye (Newzeland) devredebilirmiyim.
  Yıllarımı kaybetmek istemiyorum.

  • Merhaba,

   Eğitim kredisi nedeniyle hesabınıza bloke konulmuş olabilir. Borç tutarı kadar hesabınız blokekenmiştir. Blokeyi kaldırmak için borcunuzu yapılandırmanız gerekiyor. Yapılandırma işlemi de içinde Türkiye’ye gelmelisiniz. Bloke sadece hesabınızı dondurur ne siz nede alacaklı kişi hesabınızdan para çekemez. Türkiye dışında bir bankadan hesap açarsanız blokenin gelmeyeceğini düşünüyoruz. Blokeler sadece Türkiye’de ki bankalara gönderilmektedir. Türkiye’de vatandaşlıktan çıkıp başka ülkenin vatandaşı olmanız halinde sgk primleriniz geri ödenmez, ancak Türkiye 23 ülke ile ikili Sosyal güvenlik anlaşması var. bu ülkeler 1-İngiltere
   2-F. Almanya
   3-Hollanda
   4-Belçika
   5-Avusturya
   6-İsviçre
   7-Fransa
   8-Danimarka
   9-İsveç
   10-Norveç
   11-Libya
   12-K.K.T.C
   13-Makedonya
   14-Azerbaycan
   15-Romanya
   16-Gürcistan
   17-Bosna-Hersek
   18-Kanada
   19-Kebek
   20-Çek Cumhuriyeti
   21-Arnavutluk
   22-Lüksemburg
   23-Hırvatistan
   bu ülkelere ikili anlaşma vardır. Eğer bunlardan birinin vatandaşı olursanız primleriniz kaybolmaz devam eden, newzeland için böyle bir durum sözkonusu görünmüyor, yine siz newzeland devletinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

   • “Bloke sadece hesabınızı dondurur ne siz nede alacaklı kişi hesabınızdan para çekemez.”

    Bloke konulmuş hesabımdaki para bir süre bakiyede görünüyordu ancak; en son kontrol ettiğimde o paranın vergi dairesi tarafından tahsil edildiğini gördüm. Yapılandırma için başvurdum. Yapılandırma yapıldıktan sonra o tahsil edilen para iade edilir mi?

 185. İş bankasina ait iki tane blokeli hesabim vardı eski çalıştığım yerde 3000 tl borç maaş kesintisi 3 taksit ödendi o iş yerinden çıktım şimdiki şirketim iş bankası ile anlaştı ve maaşı iş bankasından alaçam 15 gün sonra maaş alaçam acaba para çekebilir miyim yoksa bloke konulur mu yardımcı olsanız,

  • Merhaba Alper bey,

   Eğer borcunuzu ödediyseniz iş bankası yada başka bir bankadan maaşınızı alabilirsiniz. Bloke kaldırılır. eğer borcunuz varsa hangi bankadan alırsanız alın hesabınıza bloke konulur. Bloke yazısı bütün bankalara gönderelir,o bankada hesabınız varsa bloke işlemi konulur, Ancak bloke yazısında sonra hesap açarsanız banka bloke koymaz alacak kişi tekrardan bloke yazısını göndermeniz halinde hesabınıza bloke konulur.

   • Merhaba, benim a bankasina borcum var kredi kartından bazı sebeplerden dolayi odeyenedim sonra borc avukata yansidi neyse yapılandırma için aradım ,borcum olan banka başka bankalardaki hesabada bloke koymuş. Yapılandırsakta blokenin kalkmayacağını ilettiler bu doğrumudur? maasima komple bloke konulmus ödemek istesemde paramı tutuyorlar ödeyemiyorum. Bloke kalmazmı gerçekten merak ediyorum ne yapmam gerekiyor. Yardimci olursaniz sevinirim tesekkurler iyi calismalar

   • Merabalar benim bankaya kredi borcum var 2. Defa taksiti geçiktirdim ve khm – 600 bugün maaşımız yattı ama hesap 0 olarak gözüküyor ve 9 günlük bi tatil söz konusu kısıtlanan hesabım maaş hesabı yani vadesiz hesap eğer kısıtlı olmasaydı ben bugün ödemelerimi yapabilirdim ama yapamıyorum ve onlar yüzünden 9 gün daha faiz ödiycem bunun adı gasp değilmi nasıl bi mantık hadi hesapdan parayı alsalar anlarım onlar yüzünden madur oldım bayramda ödemlerimide yapamadım

   • Merabalar benim bankaya kredi borcum var 2. Defa taksiti geçiktirdim ve khm – 600 bugün maaşımız yattı ama hesap 0 olarak gözüküyor ve 9 günlük bi tatil söz konusu kısıtlanan hesabım maaş hesabı yani vadesiz hesap eğer kısıtlı olmasaydı ben bugün ödemelerimi yapabilirdim ama yapamıyorum ve onlar yüzünden 9 gün daha faiz ödiycem bunun adı gasp değilmi nasıl bi mantık mantık hadi hesapdan parayı alsalar anlarım onlar yüzünden madur oldım bayramda ödemlerimide yapamadım

   • Can bey merhabalar bana haciz geldi odendigi halde maasimda haciz var ve ben her ay bankaya gidip cekmek zorunda kalıyorum bununla ilgili ne yapmam gerekiyor acaba yardımcı olursanız sevinirim

    • Merhbalar, bankanızdan maaş haczinin kaldırılmasını talep edin kabul ederlerse icra dosyasına talep açıp kaldırma yazısını alıp iş yerinize yollasınlar ya da size versinler siz götürüp verin iş yerinize.

   • iyi günler can bey;
    geçmiş vergi borcumu yapılandırmadan dolayı temizledim.işbankasında hesabıma bloke konulmuş(e-haciz)ancak tüm borçlarımı ödememe rağmen bloke konulan hesabımdaki paramı kullanamıyorum.banka ile görüştüğümde bloke var diyor.blokeyi koyan vergi dairesi ile görüşüyorum e haciz kaldırılmış diyor.işbankası merkez ve gelir idaresi başkanlığı ile görüştüm ancak o diyor borcunuz yok bloke kaldırılmış,diğeri diyor hesapta bloke duruyor.nasıl bir yol çizeceğimi şaşırdım.nereye başvuracağımı şaşırdım.hiçbi şekilde paramı kullanamıyorum…nasıl bir işlem yapabilirim?
    teşekkür ederim….

    • Bu gibi durumlar çok krşılaşılan durumlardan biri. Öncelikle vergi dairesinden yazı almanız ve bankaya sunmanız gerekmekte. Banka bloke işlemini devam ettiriyor ise bir avukatla görüşmeniz ve tüketici mahkemesinden dava açmanız gerekebilir.

   • Merhaba ben banka borcumu yapilandirdim ama bir ise girdim daha borcumun günü gelmeden av kat sirketime maaş haczi gönderdi maaşımdan kesilerek yatırıldı bu yasalmidir

   • Merhaba benim adıma şirket vardı istemeden olarak kaldırıldı yani ve burdan bana vergi borcu geldi şuan 150 bin tl ve ben bu borcu yapılandırma yapsam bile ben şuan 2 bin tl maaşlı çalışıyorum peki ne kadarını kesecek maaşımın maaşım bankaya yatacak ne yapmalıyım

    • Hukuken maaşınızın 1/4’ü oranında bir kesinti yapılacaktır. Hayatınızı idame ettiremeyecek bir kesinti hukuksuz bir işlem olur.

     • merhabalar can bey ben bir kişiye bankalarda plokesi olan bir kişiye pttden isim soyisim tc kimlik ve alacağı ptt subesinin adresine para gönderdim o kişide bana inek gönderecekti parayı alamamış inekleride yollamadı paramı yolla deddim bloke koymuşlar ben alamıyorum dedi bu parayı nasıl geri alırım galiba dolandırıldım

     • can bey merhaba benim vergi dairesine borcum var 13000 tl bir özel şirket de çalışıyorum 1500 tl akbanktan maaş harici artı para kullanıyordum artı parama bloke konuldu hiç kullanamadım ve o 1500 tl yide ödedim şuan borcum yok artı paraya. aylığım yattığında aylığımı cekebilirmiyim artı parasız vadesiz hesabımı kullanabilirmiyim. maaşa haciz koysalar şirkete yazı gelmesi zorunlumu şuan yazıda gelmedi acil bilgi verirmisiniz teşekkürler

   • Merhab benim trafik cezamdan dolayı haciz adıma haciz açılmış ceza 2012 beri barmış ben bu ay ödedim ve hacizi kaldırdık ve kaldırdığıma rağmen hiç bir banka bana kredi kredi kartı vermiyor hep olumsuz kredi notum ise çok iyi sizce napmam lazım?

   • Merhaba can bey ben turktelekom 2500 tl lik borcdan dolayi avukatlik oldum hesabima para atimca tekrar cekemedim bu ayın 15 maasim yatacak maas gunu baska bankadan hesap acsam o bankaya maasi yatirsalar cekebilir miyim

    • Merhaba, Blokeyi kaldırmak için borcunuzu ödemeniz gerekmektedir. Eğer ödeyemiyorsanız yapılandırmanız durumunda blokeniz kaldırılacaktır. Bloke maaşınızın 1/4 oranında yapılabilir. Kalan maaşınızı alabilirsiniz.

   • Merhaba Can bey.ben 2013 te akbanktan kredi çektim.gecikmelerimden dolayı maaşıma kesinti konuldu.borcumu daha sonra tamamen kapattım.ama şuanda herhangi bir bankaya kredi için başvurunca,üzerinizde e cahiz var.kaldırıp tekrar gelin diyorlar.banka hesaplarında bloke varmış.banka hesaplarındaki e haczi nasıl kaşdırırım.teşekkür ederim

   • MERABA CAN BEY BENIM MAAS HESABIMDA ICRA VAR VE DORTTE BIRI KESILIYOR AMA SORUM SU KI HESABIMDA ILK BASTA 600 TL PARAM VARDI MAASIMIN KALAN TUTARINI CEKEBILIYORUM FAKAT BU 600 TL YI CEKEMIYORUM NORMALDE.MAASIMA GIRMIS OLMALARINA.RAGMEN BU 600 TL YI TUYMAK GIBI BI HAKLARI VARMI ZATEN DORTTE BIRINI KESIYOLAR

   • Can bey iyi calismalar banka tarafindan borcumdan dolayi bloke edilen hesabima yanlislil sonucu bir tanidigim para yatirmis banka parayi geri odemiyor ne yapabiliriz benimle alaksi yok parayi yanlislkla yatiran magdr drumda acil yardiminizi bekliyrum

   • Merhaba ben steam sitesi üzerinden oyun satın aldım fakat ücreti hesabından çekilmesi bloke konuldu oyun tutarına (24 tl) aradan bir gün geçti ve bu tutar 26 tl oldu ve hala hesaptan para çekilmedi bilgi verirseniz lutfen

   • Merhaba benim cüzdanın kayboldu içinde hesap kartım kimliğim ve annemin kimliği vardı bankayı arayıp hesabıma ulaşılmasın diye kendi isteğimle bloke koydurttum kaldırmak istediğimde ne yapmam lazım ve kaldırana kadar cüzdanımi bulan kişi hesabımı aktif hale getirebilir mi çünkü ulaşabilecekleri tüm bilgiler cuzdanimdaydi teşekkür ederim

   • Merhaba can bey benım Finansbank a kredi kartı borcum var. Takibe düştüm. Bugün yatan maaşımın tamamını kesmişler müşteri hizmetlerini arıyorum ama bana bir sebeb Söyleyemiyorlar. Borcu devralan avukat ile görüştüm onlar da sistemde görülmüyor dedi ama hesap hareketlerınde kesıntı yapan finansbank olarak görünüyor. Nereyi arayıp paramı geri talep edebilirim. Çünkü tamamını kesemeyeceklerini biliyorum. Sadece kiminle muhattap olacağımı bulamadım

   • O hesabın maaş hesabı olduğunu maaşınızda zaten icra kesintisi olduğunu, icra dairesine yazılı olarak bildirirseniz, Bloke kaldırılır,

  • Merhaba can bey.bankadan kredim onaylandi.ama hesabima yatmadi.gun icinde yaticak dedi gorevli fakat hesaba gecmedi.bankayi ariyorum krediniz hazir ama bloke var diyolar subeyle gorusmeniz gerekiyo diyolar.

   • Merhaba can bey.bankadan kredim onaylandi.ama hesabima yatmadi.gun icinde yaticak dedi gorevli fakat hesaba gecmedi.bankayi ariyorum krediniz hazir ama bloke var diyolar subeyle gorusmeniz gerekiyo diyolar.
    Ayrica sigorta yapildi mesajida geldi

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*