ev hanımlarına kredi veren bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2019 (Detaylı Rehber)

Artan ekonomik ihtiyaçlara bağlı olarak bankaların sunduğu kredi seçenekleri artmıştır, bunların içinde de ev hanımlarına kredi önemli yer tutmaktadır. Çoğunlukla belli gereksinimler çerçevesinde ihtiyaç türüne bağlı olarak verilen krediler artık yerini her kesime hitap edecek şekilde güncel kredilere bıraktı. Özellikle gelir seviyesi düşük olan ve çalışmayan vatandaşlara hitap eden kredi seçenekleri, kredi veren bankalar için ayrı bir fayda kaynağı oldu. Bu çerçevede herhangi bir işte çalışmayan ev hanımlarına kredi imkânları artarak devam etmektedir. Örnek olarak, kadın girişimciler için oluşturulan Ziraat Bankası Kadın Girişimci Kredisi de bunlardan biridir.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar piyasa koşullarını göz önünde bulunduracak şekilde kredi olanaklarını artırmış durumdadır. Genellikle çalışmayarak ev ortamında yapılan tasarruflar ile aile bütçesine katkıda bulunan kadınlarımız artık bankalar tarafından ev hanımlarına kredi sloganıyla birlikte ekonomik faydayı bir adım öteye taşıdılar.

Ev hanımlarına kredi başvurusu çok farklı kanallar vasıtası ile yapılabilmektedir. Bunlardan bazıları, direkt banka ortamında yüz yüze, postaneden başvuru olanaklarıyla, ev hanımlarına kredi veren bankalar dahilinde banka internet sitesi ve cep telefonu uygulamaları vasıtayla örneklendirilebilir.

 

EV HANIMLARINA KREDİ VEREN BANKALAR 2019 GENEL ŞARTLAR

Günümüzde ev hanımlarına kredi veren bankalar her geçen dönem artmaktadır. Bu vesile ile doğru başvurular ve dokümanlar ile istenilen krediler alınabilir.

Ev hanımları öncelikle kendinizi bankaların gözünde ev hanımı olarak değil çalışmayan birey olarak değerlendirmeniz daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Çalışamayan statüsünde kredi olanakları çeşitlilik göstermekle birlikte, avantajlı getiriler sağlayabilirsiniz.

Normal şartlar altında kredi başvurularında kredi notu değeri bankalar için temel değerlendirme aracıdır. Yalnız ev hanımları gibi çalışmayan, düzenli geliri olmayan veya kredi notu oluşmamış vatandaşlarımız için bu durum farklılık göstermektedir. Böyle durumlarda bankalar için kredi notu tek değerlendirme aracı değildir. Ev hanımlarına kredi veren bankalar, yapısal olarak belli alternatifler ile birlikte çalışmayan ev hanımlarına kolaylıkla kredi verir. Peki, bu alternatifler nelerdir.

 • Varlıklar

Bu alternatiflerden en önemlilerinden biri finansal değere sahip varlıklarınızdır. Bunlara örnek,  bankada bulunan hesabınız, faiz getirisi olan varlığınız, birikim hesabı veya emeklilik hesabı gibi finansal değere sahip alternatifler bankalar için yeterli önemi taşır. Bunları bankaya sunmanız ile birlikte banka kredi vermek için size olumlu geri dönüş yapacaktır.

 • Ek Gelir Gösterme

İkinci alternatif çalışmıyor olsak da ek gelir göstermektir. Çalışmayan ev hanımlarına kredi almak ve başvurularda kullanmak için Ek gelir en kısa yollardan biridir. Ev hanımlarına kredi veren bankalar bu alternatifi öncelikli olarak göz önünde bulunduracaktır. Bu ek gelirin cüzi bir miktarda olması yeterlidir. Önemli olan çekeceğiniz kredinin aylık ödemesi ile ek gelirinizin miktarının yakın bir değerde olması.

 • İpotek Sunma

Bir diğer alternatif ise ipotek göstermektir. Bir taşınmazınız veya ipotek gösterilebilecek bir varlığınızın olması çalışmıyor olsanız da kredi almanızda size büyük yardımcı olacaktır. Arazi, arsa, konut veya herhangi bir gayrimenkul ipotek olarak gösterilebilir.

 • Aylıklar

Emekli Aylığı veya BES (Bireysel emeklilik) Fonu ile de ev hanımları kredi kullanılabilir. Bu getiri çalışmasanız da düzenli bir getiriye sahip olduğu için çalışmayanlara kredi veren bankların gözünde olumlu kriter oluşturmaktadır.

 • Kefil

Yalın bir ifadeyle bankalar kredi başlığı altında size borç vermektedir aslında. Bu nedenle bu borcun geri dönebileceği garantisi, finansal geçmişi olumlu olan başka bir birey tarafından sizin adınıza sağlanabilir. Kefil göstermek ile kredi başvurularınızı yaparken alternatiflerin birini de değerlendirmiş olursunuz.

 

EV HANIMLARINA KREDİ VEREN BANKALAR 2018

Genel gerekli şartlar sağlandığında tüm bankalar ev hanımlarına kredi veren bankalar statüsüne girer. Kredi kullanım şartlarının hafifletilmesi ve çalışmayanlara kredi olanaklarının artırılmasıyla kredi kullanım oranları artmıştır. Bankalar gerek kalkınma ve finansal döngünün piyasalarda artması amacıyla gerekse de gelen taleplere olabildiğince olumlu dönüşler yapmak için çeşitli kredi kullanım opsiyonları sunmakta ve kredi çekmek isteyenlere kolaylıklar sağlamaktadır.

Çalışamayan ev hanımlarına kredi veren bankalar da yukarı saydığımız nedenlerden ötürü bu kolaylıkları çalışmayan vatandaşlarımıza da sunmaktadır. Tavsiye olarak, kredi başvurunuzu genelde çalıştığınız, varsa hesabınız olan bankalara yapmanızdır. Bu tür durumlarda bankalar kendi müşterilerine ayrıcalıklı avantajlar sunmaktadır. Kredi başvuru koşullarını birey bazında daha hızlı ve kolay hale getirmektedirler.

Belirttiğimiz gibi tüm bankalar ev hanımlarına kredi imkanını sunmaktadır. Örneklendirmek gerekirse aşağıda bu bankaları daha kolay inceleyebilmeniz için sıralı vaziyette bulabilirsiniz.

 • Adabank,
 • Akbank
 • Aktifbank
 • Citibank
 • Denizbank
 • Garanti Bankası
 • Halk Bankası
 • HSBC Bank
 • ING Bank
 • Qnb Finansbank
 • Şekerbank
 • TEB Türk Ekonomi Bankası
 • Türkiye İş Bankası
 • Vakıfbank
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Ziraat Bankası

Bunların yanında gözden kaçırılmaması gerek bir diğer husus ise, gelişen teknoloji ile birlikte online işlemler daha bir önem kazanmıştır. Cep telefonu ve bilgisayarınız vasıtası ile yukarıdaki bankaların online platformlarını kullanarak (internet sitesi, cep telefonu uygulaması) hızlı bir şekilde kredi süreçlerinizi yönetebilirsiniz.

Bu nedenle özellikle Enpara, cepteTEB, İşCep, N Kolay Kredi gibi hızlı yanıtlar alabileceğiniz bankaların elektronik uygulamalarını değerlendirmeniz fayda sağlayacaktır.

 

POSTANEDEN EV HANIMLARINA KREDİ

Pek çok alanda hizmet veren postane bu desteklerinin yanında bireysel harcamalar ve ihtiyaçlar içinde kredi imkanı sunmaktadır. Her bireyin kullanımına sunulan bu kredi hizmetlerden çalışmayan vatandaşlarımız ve ev hanımları da faydalanabilmektedir.

PTT anlaşmalı olduğu bankalar vasıtası ile bu kredi desteğini ve vatandaşın gereksinimini karşılar. Sizde Postane içerinde bulabileceğiniz PTT kredi başvurusu formu ile bu krediye başvurabilirsiniz.

Eğer postaneden maaşınızı alıyorsanız bu başvurular daha imtiyazlı olarak değerlendirilir ve başvurunuz için avantaj sağlar. Aynı şekilde kredi taksit ödemelerinizi de postaneye yapabilirsiniz. Bu bireysel destekler sayesinde PTT ev hanımlarına kredi imkanı sunan önemli kurumlardan biri haline gelmiştir.

Postaneden ev hanımlarına kredi desteği diğer bankalara yapılan değerlendirmeler ile aynı çatıdadır. Yani yukarıda “EV HANIMLARINA KREDİ VEREN BANKALAR 2018 GENEL ŞARTLAR” başlığı altında belirtilen şartlar aynı şekilde değerlendirilir ve kredi imkanı sağlanır. Ev hanımları ve çalışmayan statüsünde yer alan düzenli geliri olamayan bireyler bu avantajlardan eşit haklarda faydalanır.

 

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Başvurusu

Günümüzde bankacılık sektörünün gelişmesi ile birlikte bankaların sundu avantajlardan yararlanma olanakları da artmıştır. Bu banka hizmetlerinin başında bahsettiğimiz gibi krediler ve kredi kartları gelmektedir.

Ev hanımları ve çalışmaya bireylerde bu olanaklardan muhakkak ki faydalanabilmektedir. Özellikle kredi kartlarının hayatımıza girmesiyle, bu kartlarının kullanım oranları artmıştır. Kredi kartı avantajlarından faydalanmak isteyen ev hanımların da bu vesile ile farklı seçenekler ile kredi kartı başvurusu yapabilir ve gerek bireysel ihtiyaçlarını gidermede gerekse aile bütçesine fayda sağlayacak avantajlı harcamaları yapabilir.

Ülkemizde faaliyet gösteren birçok baka gelir belgesi beyan etmeden belli limitler dâhilinde ev hanımlarına ve düzenli geliri olamayan çalışmayan vatandaşlarımıza kredi kartı vermektedir. Bu bankalardan öne çıkanlar Garanti Bankası, Denizbank, TEB ve Finansbank’tır. Özellikle bu bankalara gelir belgesi gereksinimi olmadan kredi kartı başvuru yapılabilir.

Bunların dışında birçok banka ev hanımlarına kredi kartı temini konusunda yardımı olmaktadır. Ev hanımlarına kredi kartı başvurusu farklı şekillerde yapılabilir;

 • Ek kart çıkarma
 • Online kredi kartı başvuru
 • Çalışan aile birey üzerinden başvuru

Özellikle hali hazırda hesabınız olan bir bankaya yüz yüze başvuruyu yapıldığı takdirde kredi kartı başvurunuz öncelikle değerlendirilecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*