aktif bank n kolay kredi başvuru

Aktif Bank 40.000 TL N Kolay Kredi

Aktif Bank ihtiyaç kredisi nakit paraya ihtiyaç duyanlar için şubeye gitmeden 40.000 TL’ye kadar kredi alabileceğiniz avantajlı bir hizmettir. N Kolay Kredi şartlarını incelendiğinde başvuru sahibinin yüksek kredi notuna sahip olmasına ve gelir belgesi sunmasına gerek duyulmadığı gözlenmektedir. Aktif Bank ihtiyaç kredisi başvurusu internet üzerinden alındığı için süreç de çok hızlı ilerlemektedir. Başvuru esnasında ise herhangi bir belge sunmazsınız. Yalnızca T.C kimlik numarasıyla size en uygun kredi limiti teklif edilecektir.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi Kullanma Şartları

Aktif Bank N Kolay Kredi hizmeti başvuru sahibinin gelirine orantılı olarak bir limit ile kullandırılabiliyor. Ödeme koşullarınıysa bütçenize göre belirleyebiliyorsunuz. Her bankanın talep ettiği genel şartlar dışında kredi kullanma şartlarına ihtiyaç duyulmamaktadır.

 • Nakit ihtiyacı olan tüketicinin 18 yaşını doldurması,

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,

 • T.C kimlik numarasıyla yapılan kontrollerde risk raporu olumsuz olmaması (kredi veya kredi kartı ödemeleri gecikmemiş kişiler),

 • Gerek görülmesi halinde gelirini belgelemesi,

 • Gelirin üstünde nakit ihtiyacı olduğunda ipotekli kredi başvurusu yapılacaksa eş rızası olduğuna dair yazılı belge sunması gerekiyor.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi için İstenen Belgeler

Online hizmet kanallarından alınan ihtiyaç kredisi başvurusunda Aktif Bank evraksız değerlendirme yapmaktadır. Mobil ve internetten kredi başvurusu yapan tüketici onay aldığında parası hemen hesabına yatırılıyor. Aktif Bank müşterisi değilseniz sözleşmeniz kurye aracılığıyla adrese ulaştırılacaktır. Bu süreçte istenen belgeler şunlardır:

 • Nüfus cüzdanı / T.C kimlik kartı fotokopisi

 • Son aya ait bir adet fatura / İkametgah belgesi

 • Gelir durumuna göre maaş bordrosu / hesap cüzdanı fotokopisi / şirket imza sirküleri / çiftçilik belgesi

 • Gayrimenkul sahiplerinin kira geliri olması halinde mülke ait tapu belgesi ve kira kontratı fotokopisi

Aktif Bank İhtiyaç Kredisinin Vade Miktarı

Esnek ödeme koşulları ile Aktif Bank kredi vadesi en az 3 ay, en fazla 60 ay arasında olacak şekilde tüketici tarafından belirlenmektedir. Başvuru sırasında talep edilen vade sayısı tercih edilebilecektir. 40.000 TL‘ye kadar onay alabileceğiniz kredinin minimum başvuru limiti 2.000 TL‘dir. Teklif edilecek ihtiyaç kredisi limiti; başvuruda adı geçen kişinin geliriyle doğru orantılı olacak ve aylık taksit tutarı gelirin 3’te 1’ini geçemeyecektir.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisinde Faiz Miktarı

40.000 TL’ye kadar teklif verebilen Aktif Bank ihtiyaç kredisinde faiz miktarı %0,98 ile %1,89 oranlar arasında olacaktır. %0,98 faiz oranı en yüksek kredi notuna sahip olanlar için tanımlanabilecektir. 10.000 TL ve üzeri kredi taleplerinde ise %1,89 oran geçerli olacaktır. Minimum orana sahip kredinin yıllık efektif faiz oranı %15,3311 ve aylık maliyet oranı %1,1957 olacaktır. %1,89 oranlarla kullanılacak kredinin yıllık efektif faiz oranı ise %31,2270‘tir.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi İnternet Başvurusu

Bankanın web sitesinden veya mobil uygulaması aracılığıyla yapılan internetten Aktif Bank ihtiyaç kredisi başvurusu, N Kolay Kredi hizmetidir. Bu kanallardan başvuru yaparken yalnızca T.C kimlik numarası, cep telefonu numarası ve e-posta adresi bilgileri istenecektir. Kredi limitini ve vadeyi seçtikten sonra başvurunuz değerlendirme sürecine alınacak. Başvuru sonucu ise anında ekranda belirtilebileceği gibi SMS ile de gönderilebilecektir. Onaylanan limiti herhangi bir PTT şubesini ziyaret ederek alabilmeniz mümkün.

Aktif Bank Şubeden İhtiyaç Kredisi Çekmek

Aktif Bank şubeden ihtiyaç kredisi çekmek isteyenlere anlaşmalı olduğu PTT aracılığıyla hizmet vermektedir. Başvuru için gerekli belgelerle herhangi bir PTT şubesine gelerek form doldurabilirsiniz. Bu kanaldan alınan başvurular anında veya en geç birkaç gün içerisinde sonuçlanacaktır. PTT şubelerinden Aktif Bank kredi başvurusu onay alması halinde ilgili şubeden sözleşme imzalayarak paranızı alabilirsiniz.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi Taksiti Ödemesi

PTT şubeleri ve diğer tüm bankaların ATM kanalından N Kolay Kart ile Aktif Bank ihtiyaç kredisi taksiti ödemesi yapılabiliyor. Diğer bir ödeme yöntemi olarak diğer banka hesaplarınızdan Aktif Bank hesabınıza para transferidir. ATM ve PTT aracılığıyla yapılacak ödemelerde işlem kesintisi yansıtılmamaktadır. Pttmatik, Vakıfbank ve Akbank ATM‘lerinin kartsız işlemler menüsü kullanarak yapılan ödemelerde;

 • Aktif Bank’a ait işlemler menüsü tercih edilmeli,

 • Ekranda belirtilen alanlara hesap numarası veya N Kolay Kart numarası yazılmalı,

 • Diğer bilgiler eksiksiz olarak belirtilmeli,

 • T.C kimlik numarası ve cep telefonu numarasını tuşladıktan sonra tutar yatırılmalıdır.

Aktif Bank Örnek Ödeme Planı

Onay alınan kredi başvurusuna istinaden Aktif Bank ihtiyaç kredisi ödeme planını başvuru sırasında belirttiğiniz mail adresine gönderecektir. Kredi notunuza göre %0,98 veya %1,89’a kadar kredi imkanından yararlanabileceğiniz Aktif Bank örnek ödeme planına göre 5.000 TL limitin %0,98 ile onay aldığını varsayarsak; 24 ay vade ile aylık taksitleriniz 449,20 TL olurken, 5.000 TL’yi toplamda 5.415,40 TL olarak geri ödersiniz.

Başvurunuza istinaden %1,89 faiz oranı ile teklif alan 10.000 TL tutarlı kredinin 48 ay vadeyle ödenecek olması halinde aylık taksit tutarı 344,05 TL, geri ödeme tutarı ise 16.564,40 TL olarak hesaplanacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*