Kredi Kartından Nasıl Para Çekilir?

İhtiyaçlar için acil para gerektiğinde veya herhangi bir nedenle zor durumda kalındığında ilk akla gelen kredi kartından para çekme işlemidir. Aslında düşük tutarlı olan ihtiyaçlar için kısa vadeli olarak karttan para çekmek sıkıntıya yol açmaz. Fakat sürekli olarak ve bilinçsiz şekilde bu tür işlemler ileride yaşanacak büyük sorunları da beraberinde getirecektir. O nedenle kredi kartından para çekmeden önce iki kere düşünmekte fayda var. Peki; Kredi Kartından Nasıl Para Çekilir?

Faiz oranları düşünüldüğünde kredi kartından nakit çekim yapmak aslında son tercih edilecek işlemlerdendir. Nakit avans olarak geçen bankaların bu hizmetine bir anlamda kredi demek de yanlış olmaz. Kredilerde ki gibi düşük faiz oranları ve işlem masrafları kredi kartından yapılan çekimlerde görülmez. Kredi kartından para çekmenin tek avantajı çok zor durumlarda, istenilen zamanda para ihtiyacının karşılanmasıdır.

Kredi Kartından Para Çekmek

Bu işlem için yapmanız gereken bankanızın ATM’sini kullanarak kredi kartı işlemleri menüsünden nakit avans yada taksitli nakit avans seçeneğini kullanarak, miktarı girmektir. Çekmek istediğiniz tutar anında limitleriniz dahilinde size sunulacaktır.

Kredi kartından nakit avans çekmek için belli kurallar olduğunu da belirtelim. Taksitli nakit avans işlemlerinde çoğu banka işlem masrafı almaz. Ayrıca; nakit avans yada taksitli şekilde para çekmek isterseniz, son 1 yıl içerisinde ki borcunuzun yarısından fazlasını ödemiş olmanız şarttır. Ayrıca borçlarınızın dönem miktarlarını da 3 kez aksatmanız, kartınızın nakit çekime kapatılmasına neden olacaktır. Bu durumda kredi kartınızın borcunun tamamını ödemeniz gerekecektir.

Kredi Kartından Nasıl Para Çekilir? / Taksitli Nakit Avans

Paraya ihtiyacınız var ve oldukça da yüksek miktarda. Çekmek istediğiniz tutarı birkaç gün içerisinde yatıracak durumda da değilseniz kredi kartından taksitli nakit avans kullanabilirsiniz. Limitler bankalara göre değişkenlik göstermekte. Çektiğiniz tutarı 9 ay vadelendirerek rahatça ödeme imkanı elde edebilirsiniz.

1 Comment Posted

  1. stres ve hizli onayi olmadan kisisel veya isletme kredisi ihtiyaciniz var mi? Eger öyleyse, lütfen bize ulasin. privateloaninvestment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*