Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar

Çoğumuz nakit sıkışıklığında öncelikle bankalardan destek alırız. Bu tip kurumlar kredi notumuz yüksek ve gelirimiz var ise severek kredi ihtiyacımıza olumlu yanıt verirler ve nakit ihtiyacımızı giderirler. Sonrasında kredi taksit ödemelerine sadık olmamız ve borçlarımızı ödemeliyiz. Hayatın ne getireceği bilinmez, aksilik olur ve maddi sıkıntıdan dolayı borçlarımız ödenmez ise bir müddet sonra bankalardan kırmızı kalem yeme durumu ortaya çıkar.Peki böyle bir durumda Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar var mı?

Kırmızı kalem yiyen kişiye banka kredi verir mi? sorusunu cevaplamadan önce kırmızı kalem yemek nedir? sorusuna göz atalım. Öncelikle, her yeni kredi kullanımı sonrasında kredi notunuz olumsuz yönde etkilenirken, kredi taksitlerini geciktirmeniz durumunda da oldukça düşük puanlar gözlemlenebilir. Kredi notunun yanı sıra geciken ödemelerinizden dolayı gelen faizler de canınızı sıkacaktır. Bu söylediğimiz durumlar kredi yada kart borcunuzun 2 ay gecikmesi ile sonuçlanan durumlardır. 3 ay’dan fazla geciken ödemeleriniz sonrası ise bankalar bu kez avukatlar ile son bir hafta süre tanırlar. Bu süre zarfında borcun tamamının ödenmesi artık tek kurtuluştur. Eğer geçen bir haftalık sürede de borç ödenmez ise kırmızı kalem yersiniz. Artık bu noktadan sonra kredi borç yapılandırması veya kredi kartı yapılandırması yapmasın dahi kırmızı kalemden kurtulamazsınız.

Kırmızı kalem yiyen bir kişi bankaların kredi ve kredi kartı ürünlerinden faydalanamazlar. Çünkü artık kredi notunuz da dip seviyededir ve bankalar kredi notuna eskisinden daha çok önem vermektedirler. Bu nedenle de kırmızı kalem yiyene kredi veren bankalar bulmak hayli imkansızdır.

Kırmızı kalem yiyene kredi veren banka yoktur diyebiliriz. Bu nedenle bu tip zor durumlarda kalmamanız için borçlarınızı ödemeye gayret ediniz. Kredi kartı borçlarınızın asgari ödemesini yaparak da bir müddet kendinizi maddi anlamda rahat olana kadar idare edebilirsiniz. Bu aşamada kredi kartlarınızı kullanmaya devam etmemeniz önemli bir tavsiyedir. Borçların çoğalmaması için kartlarınızı kullanıma kapatmak en mantıklısı olacaktır.

Kredi borçlarınızı ödeyemediğiniz için kırmızı kalem yeme aşamasına gelmişseniz, kırmızı kalem yemeden önce banka şubeniz ile görüşerek borç yapılandırma seçeneğini mutlaka kullanınız. En azından taksit tutarlarınız düşecek ve ödemeleriniz daha rahat olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*