Acil Nakit Para Lazım

Herkes için acil nakit para lazım olabilir. Her an bir hastalık durumu, borç kapatma yada herhangi bir ihtiyaç için azil para gerekebiliyor. Yakınınızda zor günlerinizde size destek verecek akrabanız, dostlarınız, arkadaşlarınız var ise öncelikle bu kişilerden acil nakit ihtiyaçlarınız için yardım alabilirsiniz.

ihtiyac-kredisi

Böyle bir yardım talebinde bulunabileceğiniz yakınlarınız yok ise acil nakit para lazım olduğunda ilk başvurulacak adres bankalar olmalıdır. Acil para ihtiyaçlarınız için bankaların ihtiyaç kredileri faizlerini inceleyerek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Size en uygun faiz oranı sunan bankayı tercih etmeniz ve başvurmanız en mantıklısı fakat acil para ihtiyacı var diye sık sık kredi talebinde bulunmayınız zira bu hem kredi notunuzu düşürecek hem de bankalar gözünde olumsuz intiba yaratacak ve kredilerinize olumsuz yanıt verilecektir. Adınız kara listede değil ve kredi notunuz iyi ise, düzenli bir gelir sahibi iseniz başvurunuz büyük ihtimal onaylanacak ve krediniz aynı gün hesabınıza geçecektir. Belgelenebilir maaşınızın 10 katına kadar para ihtiyacınızı bu şekilde karşılamanız mümkün.

kredi-karti-limit

Acil nakit para lazım olduğunda başvurabileceğiniz bir diğer yöntem ise, kredi kartınız var ise kredi kartınızdan nakit ihtiyacını karşılamak veya banka hesabınıza ait avans hesap ( kredi hesabı ) kullanmaktır. Bu yöntemi gerçekten acil nakit sıkışıklığında kullanmanızda fayda var zira kredi kartı nakit çekimleri faiz oranları ihtiyaç kredilerine göre daha fazla olmaktadır. Bu şekilde karşılamış olduğunuz acil para ihtiyacınızı, en kısa sürede çekmiş olduğunuz kredi kartına borcunuzu kapatarak gerçekleştirebilirsiniz.

 

İsminiz kara listede yada kredi notunuz çok düşük, borç isteyebileceğiniz bir tanıdığınız yok, kredi kartınız yok veya limiti dolu, banka hesabınız blokeli yani yukarıda ki hiçbir yöntem işinize yaramıyor ise, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları gibi yerlerden dilekçe ile başvurarak yardım talebinde bulunabilirsiniz. Talepleriniz ve içinde bulunmuş olduğunuz şartlara göre, muhakkak bir yardım paketinden faydalanmanız mümkün. Örneğin; muhtaç aylığı olarak ülkemizde 500 TL devlet tarafından yardım yapılmaktadır. Ayrıca; doğum parası, dul ve yetim aylığı, engelli maaşı, evde bakım parası gibi devletin vermiş olduğu yardım maaşları bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda devletten yardım talebinde bulunmanız mümkün.

evde-utu-isi

Bu yöntemler dışında ek iş fırsatlarını da gözden geçirebilirsiniz. Ülkemizde evde ek iş yaparak Bin Lira üzerinde aylık kazanç sağlayan ev hanımları mevcut. Örneğin; ütü işi yaparak para kazanmanız mümkün. Evde ütü işinden aylık 1500 TL kazanan kişiler mevcuttur. Bu şekilde hem aile bütçesine katkıda bulunabilir hem de acil nakit para lazım olduğunda , iş yaptığınız yerden para ihtiyacınızı karşılayarak, toplu iş alabilirsiniz.

 

Tüm yöntemleri denemelisiniz. Her ne şekilde olursa olsun kesinlikle tefeci adı altında para veren kişilerden uzak durunuz. Bu şahısların faiz oranları oldukça yüksek olup, geri ödemelerde sıkıntı yaşamanız mümkündür.

Acil para lazım olduğunda izleyebileceğiniz öneriler; öncelik sırasına göre; akrabalarınızdan yardım talebinde bulunmak,  bankalardan ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunmak, kredi kartı nakit limitinden para çekmek, sosyal yardımlaşma derneklerinden yardım talebinde bulunmak, evde ek iş yaparak para kazanmak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*