Kredi Kartı Başvurum Neden Reddedildi? Nasıl Kredi Kartı Alabilirim?

Kredi Kartı Başvurum Neden Reddedildi? Nasıl Kredi Kartı Alabilirim Bankalar kredi kartı verirken hangi kriterlere bakıyorlar, her başvuruyu mu reddediyorlar yoksa kişiye göre mi muamele ediyorlar?

Evet bankalar kredi kartı verirken, Kredi verirken veya başka bir işlem yaparken tamamen kişiye göre davranıyor.  Fakat tipinize veya giyiminize göre değil, finansal alanda ki özgeçmişinize göre bu karar veriyorlar Eğer bankalarla kötü bir geçmişiniz varsa, kaşelenen çekiniz varsa muhtemelen kredinizi kredi kartınızı onaylamazlar.

Eğer bankalarla ilgili bir geçmişiniz yoksa ve ilk kez kredi kartı başvurusu yapıyor ve red aldıysanız buda bankalarla iş yapmadığınızdan dolayı, kibarca bizimle iş yapın size kredi kartı verelim anlamına geliyor. Yani kredi notuzu yükselteceksiniz. Kredi notu nasıl yükseltilir diyorsanız sitemizi incelemenizi tavsiye ederiz. Şimdi Kredi Kartı nasıl alınır sorunuza cevap vereceğiz.

Kredi Kartı

 • Bankalarla ilgili geçmişiniz kötü ise kredi kartı borcunuzu ödemediyseniz, icralık olduysanız, banka size kredi kartı vermeden önce kredi raporunuza bakar ve bunu görürse sizin kredi kartı başvurunuzu reddeder. bunun için yapmanız gereken biraz daha beklemek 12 ay sonra tekrar başvuru yapabilirsiniz.
 • Kredi limitinizin üzerinde kredi mi kullanıyorsunuz? Eğer bir krediniz varsa ve o kredi limitinizden daha fazla kullanıyorsanız kredi kartı başvurunuzun reddedilmesi mümkündür.  Örneğin kredi hattınız 100.000 ₺ ise kullanacağınızın limit %30 oranındadır. bu limiti aşmışsanız, biraz şüpheyle bakılıyor size, bu yüzden size uygun kredi kullanmanız gerekmekte, Kredi limitinizi aşmamanız aşmışsanız bir an önce borcunuzu ödemeniz gerekmektedir.
 • Kredi kartlarınızı iptal ettirmek, Bilindiği gibi kredi kartınızın iptali sizin kredi notunuza yansıyor. Bir kredi kartınızın iptal etmeniz kredi notunuzu etkilediği için, ve sizin kreid notunuzun ortalamanın altında ise yeni bir kredi kartı başvurusunda red alabilirsiniz, Bu yüzden mevcut kredi kartlarınızı iptal etmenizi tavsiye etmiyoruz. Kredi Kartı ile Kredi notu nasıl yükseltilir  yazımızda kredi kartlarınız hangilerinin iptal edilmesi ve nasıl iptal edilmesi gerektiğini belirttik.
 • Kamu Kurumlarında olan kayıtlarınız, İflas bilgileriniz, Ödenmemiş verginiz, Dolandırıcılık, Mahkeme kararıyla ödeme yapma kayıtlarınız ve hatta trafik cezalarınız bile sorun olabilir, eğer Kara listeye düşmüşseniz kredi kartını almak için uzun bir zaman beklemeniz gerekmektedir. Siciliniz kamu ve özel dairelerde her zaman temiz olması lazım.
 • kredi kartı kredi notu yükseltme
 • Yaşınız küçükse 18’den küçük veya 18 civarında iseniz muhtemelen banka size kredi kartı vermeyecektir. Bunun nedeni ise borcunuzu ödeyip ödeyemediğinizi bilemezler ancak bir iş sahibi iseniz ve gelirinizi belgeleyebiliyorsanız (maaş bordosu vs) rahatlıkla alabilir, veya Ebeveynleriniz size kefil olmasını isteyebilirsiniz, Onların kredi notu ve kredi raporuna bakılarak sonuçlara göre size kredi kartı verilebilir.
 • Belgelenebilir geliriniz varsa belge ile kredi kartı başvurusu yapmanız halinde kredi kartı almanız kolaylaşır.
 • Banka hesap hareketlerinizi düşük ise, yani parasal anlamda hesabınızda para yoksa, aylık giriş çıkışlar yapmıyorsanız kredi kartı onayı almanız zorlaşır, bunun için size tavsiye edebileceğimiz, hesabınızı aktif tutun, Paranız çok yoksa bile kişisel harcamalar, ev ihtiyaçları, market alışverişlerinde banka kartınızı kullanın, Elinizde ki parayı bankaya yatırın ve harcamalarınızı banka kartı ile yaparak aktif müşteri olduğunuzu gösterebilir bu sayede kolaylıkla kredi kartı alabilirsiniz.
 • Gelir Borç oranını sabitleyin, Borcunuzu gelirinizi geçmesin, hattan borcunuz Gelirinizin %30 limitini aşmasın, aşması durumunda kredi kartınız bu nedenle reddedilebilir.
 • Mevcut kredi kartı puanlarızı kendiniz kullanın, Eğer çok harcama yapıyor ve çok puanlarlar mil puanlar kazanıyorsanız, mil puanlarla Uçak bileti kazanıyorsanız, Uçak biletlerini siz kullanın veya birinci derece de ki yakınlarınız kullansın, Uçak biletlerinizi satmak, vs başkalarına kullandırmak banka tarafından kolayca tespit edilir, ve ne kadar aktif kullanıcı iseniz kartınız iptal edilir. Uzun bir zaman boyunca kredi kartı alamazsınız. En iyi seyahat kredi kartı hangisi diye merak ediyorsanız bu konu ile ilgili yazdığımız yazımızı okuyabilirsiniz.

Kredi kartı Başvuru Reddiniz yukarıda ki bilgilerle alakalı değil  ise yorum yazın size nasıl kolayca kredi kartı alacağınızı belirtelim.Yorumlarınızı bekiyoruz.

3 Comments Posted

 1. İyi günler 2008 yılında finansbanktan öğrenci kredi kartı kullandım avukatlık oldum olur olmazda borcu ödeyip kapattım şimdi bi firmada çalışıyorum Denizbank üzerinden maaşlarımız yatıyor kredi kartı başvurusu yapıyorum gelen cevap aynen şöyle

  KREDi KARTI BASVURUNUZA BUGUNKU KOSULLARDA OLUMLU YANIT VEREMiYORUZ. KOSULLARINIZDA DEGiSiKLiK OLDUGUNDA YAPACAGINIZ BASVURU TEKRAR DEGERLENDiRiLEBiLECEKTiR B002

 2. İyi akşamlar ben kredi kartı almak istiyorum başvuruyorum ama ret geliyor ilk defa cekicem çalışıyorum sigortam yok aile gelirim 2.500 eşimde çalışıyor biraz sıkıştıgımiz için nakite ihtiyacım var bu durumda nasıl kredi kartı alabilirim lütfen bilgilendiriniz beni

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*