Eğer düşük bir kredi notuna sahipseniz bir çok kapı size kapalıdır. Bankadan finansal kuruluşlarda, kredi alabileceğiniz her kurum kapıları size kapatmıştır.

Kredi Kartı ile Banka Kredi Notu nasıl Yükselir?

Eğer düşük bir kredi notuna sahipseniz bir çok kapı size kapalıdır. Bankadan finansal kuruluşlarda, kredi alabileceğiniz her kurum kapıları size kapatmıştır.

Kredi notu sistemi o kadar gelişti ki artık Rent a car Araba kiralama şirketleri bile araba kiralamak için sizin kredi notunuza bakıyorlar. Peki kredi notunuz düşük nasıl arttırma yoluna gideceksiniz. Kredi Kartı kredini notuna ölçmeden oldukça önemli bir yere sahiptir. Kredi kartınız varsa iptalini istemeyin, Kredi kartınızın olması bile sizin sağlam bir müşteri olduğunuzu gösterir.

Çalıştığınız bankadan ile ücretsiz kredi notunu alabilirsiniz. Kredi notunuzu aldıktan sonra da kredi raporına göre eksiklerinizi tespit edin, Çok harcama yapmış ve borcu ödeyememiş misiniz? faturalarınızı zamanında ödememişmisiniz. hepsini analiz edin ve gereken önemleri alın, Kredi notu nasıl yükseltilir  makalemize bir göz atabilirsiniz.

Kredi Kartlarınızı İptal Etmeyin

Kredi kartlarınızı kesinlikle iptal etmeyin çünkü bu size olumsuz yansır, Eğer çok kredi kartınız var ve iptal etmek istiyorsanız limiti en düşük kartları seçin onların iptalini sağlayın.

Kredi Kartınızın Limitini Arttırın

Kredi kartınızın limitini arttırmak sizi sağlam güvenilir bir müşteri yapar, Mevcut kredi kartınızın limit arttırma talebinde bulunun, Banka sizin limiti onaylaması kredi notunuza olumlu yansır. Bu şekilde sağlam ve güvenilir bir müşteri olduğunuzu ispatlamış olursunuz.

 Kredi notu nasıl yükseltilir
Kredi notu nasıl yükseltilir

Taksitlerinizi Kredi Kartına Bağlayın

Var olan veya alacağınız herhangi birşey kredi kartınızı kullanın ve taksitlendiriniz mevcut kredinizin taksiktleriniz, veya ev kredinizin taksitlerini kredi kartına bağlayın. bu şekilde ödemeleriniz gecikmez hesapta para olmaması durumunda bile karttan çekilir, Kredi kartında ki taksitler sizi aktif müşteri olarak gösterir.

Kredi Notunuzu Takip Edin

Kredi Kartınızda ki işlemlerinizi yaptıktan sonra kredi notunuz 60 veya 90 gün içerisinde düzelmeye başlayacak. sürekli olarak kredi notunuzu takip edersiniz. Eğer kredi geçmişiniz oldukça kötü ise kredi notunuzun değişmesi 2-3 yılı bulur. Ancak sizin işlerinizi bir plana sokmak size faydası olacaktır.

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Kredi Kartı Limiti (artırma) Yükseltme İşlemi Nasıl Yapılır? - Banka Kredi Notu

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*