İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar

Dükkan açmak için niyetlendiniz fakat sermayeniz yeterli gelmedi, bu durumda işyeri açma kredisi veren bankalar ile kobilere özel avantajlı faiz oranları ve vade imkanları sunan kredi paketlerinden faydalanmanız mümkün. Yeterli sermaye gücünüz olsa da çeşitli avantajlarla kredi paketlerini incelemenizde fayda var. Zira alacağınız düşük faizli kredi ile işlerinizi daha çok büyütebilirsiniz.

İşyeri Açma Kredisi Başvuru Öncesi

İşyeri aça kredisi veren bankalar konusundan önce, ne tür bir dükkan açacağınız, iş planınız ve dükkanın özellikleri ne olmalı, eleman desteği ve elinizde ki sermaye gibi bir çok konuda hesaplamalar yapmalısınız. Bu hesaplama tablosunda açacağınız dükkanın tahmini aylık gelirleri ve giderleri mutlaka net olarak hesaba katılmalıdır. Kullanacağınız işyeri açma kredisinin aylık taksitlerini ödeme gücünüzü mutlaka gözden geçirmelisiniz. Önemli olan bir işyeri açmaktan ziyade rahat bir yaşam amacı ile kazanç sağlamak ve kredileri zamanında ödemektir.

Bu nedenlerle kredi çekerken mutlaka kredi tutarınızı ve aylık taksitlerini kesin olarak ödeyebileceğiniz seviyelerde tutmalısınız. Aylık kazancı 10 Bin Lira olan bir dükkanın giderleri çıktıktan sonra kalan kısmının yarısı kadar aylık taksitlere tekabül edecek bir kredi seçmeniz en mantıklısı.

İşyeri Açma Kredisi İçin Başvuru

İşyeri açmadan önce hesaplamalarınızı tamamladınız, dükkanı buldunuz ve artık sıra geldi bankalardan kredi bulmaya. Öncelikle, ilk gideceğiniz bankadan kredi istemeyin. Bir çok banka ile görüşmeler yapın ve size en uygun faiz ve imkanları sunan bankayı tercih edin. Ve, unutmayın, işyeri sahibi olmak ve düzenli kazanç sağlamak bazen işlerin ters gitmesi ile imkansız hale gelebiliyor. Ekonomik koşulların gelecekte neler getireceği bilinmez. Bu yüzden kredi vadelerinizi çok fazla yaymayın ve borçlarını en erken bitirme gücünüze göre kısa vadeleri tercih edin. Böylelikle hem kredi faiziniz düşecektir hem de borçlarınız daha erken bitecek ve ona göre iş planınızı büyütme imkanını elde edeceksinizdir.

Bankaların sunmuş oldukları bir çok kobi kredi paketleri mevcut. Hepsini tek tek inceleyin ve not alın. Daha sonra size en uygun olan kredi için banka şubesine giderek kobi destek bölümü ile görüşmeler sağlayın. Bankanın ilgili kobi uzmanından tavsiyeler ve size sağlayacağı avantajlar hakkında bilgiler alın. Kullanacağınız kredinin faiz oranlarını, sözşleşme maddelerini ve daha sonra bir ödeme zorluğunda ne tür imkanlar sağlayacaklarını da mutlaka öğrenin. Öncelikle, işyeri açmak gelecek açısından bir risktir, bu riskler çerçevesinde kötü senaryoyu da ön görmeli ve kredi maddelerinde bu senaryonuza göre size kolaylık sağlayacak maddeleri bilmelisiniz. İşyeri açma kredisi veren bankalar da genellikle dosya masrafları ve faiz oranları hemen hemen birbirine yakın da olsa, her bankanın sağlayacağı avantajlar farklılık göstermektedir.

Hangi Bankalar İşyeri Açma Kredisi Veriyor ?

Vakıfbank Bireysel İşyeri Kredisi

Hayalini kurduğunuz ve hesaplarını oluşturduğunuz işyerini Vakıfbank Bireysel İşyeri Kredisi kullanarak kurabilirsiniz. İşyeri açmak için gerekli nakiti bulabileceğiniz Vakıfbank işyeri kredisinde faiz oranları ve kredi miktarı açacağınız işyeri planlamasına göre değişkenlik göstermektedir. Bu konuda bilgi almak için mutlaka Vakıfbank şubelerinden yardım almalısınız.

Finansbank İşyeri Kredisi

Finansbank kira ödeyen işyeri sahiplerine özel 120 ay vadelerle kendi işyerini kurma fırsatı sunuyor. Yeni işyeri satın almak isteyen herkes bu krediden faydalanabilir. Finansbank işyeri kredisi hakkında detaylı bilgiye 0850 222 19 00 telefondan ulaşabilirsiniz.

Garanti Bankası İşyeri Kredisi

Garanti Bankası yeni bir iş yeri açanlara kobi destek paketleri sunmaktadır. Detaylı bilgi için 444 03 33 hattından destek almanız mümkün.

garanti-bankasi-isyeri-kurma-kredisi

Bu bankaların yanı sıra Yapı Kredi Bankası, İNG Bank ve İş Bankası da kobilere özel iş yeri açma kredisi imkanları sunmaktadırlar. Kobi Kredisi Veren Bankalar yazımızdan da detaylı bilgilere erişmeniz mümkün.

6 Comments Posted

    • evet mümkündür, kredi notunuzu öğrenerek kobi destek paketlerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca tavsiyemiz kosgeb’e uygun bir iş kuracaksanız önce devlet yardımlarına yönelmeniz.

  1. Can bey ben mebde öğretmenim ama mebden ayrılıcam kendi iş yerimi açıcam yanlız şuanda yasal takipteyim 2500 tl lik kredi kartı borç yüzünden. Birtane şuanda 3000 tl si kalmış bir kredi borcumu mdüyorum düzenli ama hangi bankaya başvurduysam( bunun için kredi danışmanlarınada gittim yardıma) olmadı . İhtiyaç kredisi değilde kobi destek kredisi çekebilirmiyim, yani hangi bankalar verebilir. Düzenli maaşım var.

    • Düzenli maaşınız var ise, kredi notu yüksek olan birinden kefil olmasını rica ederek kredi çekme imkanınız olabilir bunun yanında kobi destek kredisinden de dediğiniz şartlarda faydalanmanız zor görünüyor. Kosgeb’den hibe kredi almayı denerseniz daha kolay olur düşüncesindeyim. Bankalar ne yazık ki yasal takip sürecinde ki müşterilere pek olumlu cevap vermemekte.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*