Kredi Borcu Ödeme Yolları

Kredi borçlarınızı ödeme yöntemleri arasında bir çok alternatif bulunmaktadır. Kredi ödemelerine dikkat eden ve geciktirme korkusu olan kişiler genellikle otomatik ödeme talimatı ile borçlarını direk hesaplarından ödeyebilirler. Bu sayede banka şubesine gitmenize yada ATM’lere uğramanıza gerek kalmadan, banka hesabınıza tanımlı talimat ile kredi ödemelerinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Bu sayede borçlarını gününde ödenir ve herhangi bir olası sorunlar ile karşılaşmanızı da engellemiş olursunuz.

Kredi Borcumu Nasıl Öderim

Yukarıda ki ödeme yöntemi elbette düzenli gelir sahibi ve herhangi bir ödeme sıkıntısı çekmeyen kimseler için. Kredi borcu olup ödeyemeyen ve nasıl ödeyebilirim diye soran vatandaşlardan biri iseniz şu an için en iyi çözüm 48 ay yapılandırma hizmeti. Bu yapılandırma kredi kartları için 72 ay olup mevcut kredi borçlarınız için 48 aydır ve sadece tüketici kredilerinde geçerlidir. Taşıt ve konut kredilerinde böyle bir yapılandırma söz konusu değil. Ancak eğer kredilerinizi ödemekte zorlanıyor iseniz banka şubeniz ile görüşerek size özel bir yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca kredi kartları yapılandırmasında bir çok vatandaş red cevabı almaktadır bunun yerine tüketici kredisi çekerek de kredi kartı borcunuzu ödemeniz mümkün. Kredi borçlarımı ödeyemiyorum ? diyorsanız en mantıklı seçenek kısa vadeli yapılandırma seçeneğidir. Daha uzun vadeli yapılandırma seçeneklerinde elbette aylık taksitler düşecektir fakat geri ödeme toplamı ve faiz oranları daha yüksek olacaktır. Lütfen ödeme gücünüzü belirleyin ve en kısa vadeyi seçin. Bu sizin için daha faydalı olacaktır.

Kredi Borcu Ödenmezse

Öncelikle, kredi borcunuzun ödenmemesinden kaynaklı bankalar yasal işlemlere başlayacaktır. Bu sebeple kredi notunuz da aşırı şekilde etkilenecek ve düşecektir. Bu gelecek finansal hayatınızda size olumsuz olarak yansıyacak ve kredi kartı gibi talepleriniz red cevabı alacaktır. Kredi notunuzun düşmesi sizin gelecekte herhangi bir kredi talebinizde  karşınıza çıkacak ve sizden yüksek kredi notuna sahip kefil bulmanız istenecektir. Ayrıca size özel uygulanacak faiz oranları normalden yüksek olacaktır.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*