Banka EFT Saatleri 2017

Banka EFT Saatleri 2017-Para transferi hususunda sıkça kullanılan bir sistem olan eft işlemi günümüzde sıkça kullanılan bir işlemdir. Eft hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse eft işlemi bankalar aracılığı ile şahıslar ve kurumlar arasında para transferi olarak tanımlanabilir. Eft şahısların kendi banka hesaplarından başka bir bankada hesabı bulunan şahıslara kendi banka hesaplarından diğer bankada hesabı bulunana para transfer etmesidir.

EFT Saatleri

Bankalar arası para transferi (EFT) için kullanılan bu işlem farklı banka hesabı kullanıcıları arasında yapıldığı ve bankalarda olabilecek olan yoğunluk sebebi ile her zaman yapılamaz. Yapılacak eft işlemlerinde bankaların EFT saatleri değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle eft işlemleri belirli saatlerde bankaların belirlediği eft saatleri içerisinde yapılabilmektedir. Eft işlemlerinde bir diğer önemli noktada eft saatlerinin tüm bankalarca sadece hafta içini kapsıyor olmasıdır. Banklar arası eft işlemi bankaların belirlediği saat dilimleri arasında sadece hafta içi yapılmaktadır. Hafta sonu çıkarılan eft emirleri hafta sonun bitimi ile başlayan mesai başlangıcına kalmaktadır. Eft işleminin yapılamaması nedeni olarak gösterilebilecek bir neden de bankaların tatil günlerinde olmasıdır. Yine hafta sonunda gerçekleşmeyen eft’ lerde olduğu gibi bankalar tatil günün bitiminden sonra ki ilk iş gününde eft’ yi gerçekleştirirler. Bankaların eft saatleri 2016 bankaların özel olarak uygulamadıkları bir saat programı yok ise genel olarak hafta içi sabah 08:30 ile akşam 17:30 saatleri arasında gerçekleşir. Bankaların eft saatleri  içerisinde başlatılan eft işlemleri bankaların eft saatlerinde herhangi bir değişiklik olmadığı sürece gün içerisinde karşı bankada ki hesaba aktarılır.

Albaraka Türk EFT Saatleri 2017

Bank Pozitif EFT Saatleri 2017

Kuveyt Türk EFT Saatleri 2017

HSBC EFT Saatleri 2017

Şekerbank EFT Saatleri 2017

 

Eft işlemlerinin sorunsuz yapılabilmesi için bankalarda belirlenen eft başlangıç ve bitiş saatleri büyük önem taşır. Bankaların eft saatleri içerisinde yapılan eft işlemleri bankalarda ki yoğunluğa bağlı olarak gün içerisinde uzayabilse de genel olarak aşırı yoğunluk haricinde 5 ya da 10 dakika içerisinde eft tamamlanmaktadır. Bankalar arasında gerçekleştirilen eft işlemlerinde sorun yaşanmaması için bankaların eft saatlerine dikkat edilmesi, yoğunluk olabileceği göz önünde bulundurularak eft işlemi yapılmalı özellikle resmi tatil ve mesainin son günü yapılacak eftlerde bu konuya dikkat edilmelidir.

TEB EFT Saatleri 2017

Yapı Kredi Bankası Eft Saatleri 2017

Denizbank EFT Saatleri 2017

Garanti Bankası EFT Saatleri 2017

Akbank EFT Saatleri 2017

Finansbank EFT Saatleri 2016

Ziraat Bankası EFT Saatleri 2017

Banka EFT Saatleri 2017

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*