Devlet Destekli Evlilik Kredisi 2017

Devlet Destekli Evlilik Kredisi 2017-Değişen gelişen ve artan ihtiyaçlar bunun yanı sıra yükselen yaşam standardı ve yükselen ihtiyaç çıtası ve istek haline gelen kaliteli yaşam tarzı artan beklentiler yol açmış. Bu beklentilerin karşılanması finansal açıklara neden olmuş ve bu sayede bankalardan kredi kullanımı yaygınlaşmış. Bu durum bankaların daha fazla müşteri ulaşma konusunda rekabetine neden olmuştur. İhtiyaç kredileriyle büyük bir kesime ulaşmayı hedefleyen bankalar artan çeşitlilikle devam eden ihtiyaçlara uygun kredi olanaklarıyla finansal destek sağlamayı amaç edinmiştir.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi 2016

Çeşitlilik kazana ihtiyaç kredileri arasında devlet destekli evlilik kredisi de yerini almıştır. İnsanların yaşam standartlarında meydana gelen iyileşme ve bu iyileşmenin devam etmesi için devlet desteğiyle birçok imkan sağlanmaktadır. Son yıllarda sosyal yaşam standartlarının yükseltilebilmesi adına bir çok bakanlıkla iş birliği içerisinde yürütülen projelerden en önemlileri arasında yer alan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca ortaya çıkarılan devlet destekli olan evlilik kredisi ortaya çıkmıştır. Bu kredi şeklinde evlenmeye kara veren gençlere maddi destek sağlanması amaç edinilmiştir. Bu kredi de belirli şartlar bulunmakla birlikte devlet destekli evlilik kredisi faizsiz olması önemli bir özelliğidir.

Devlet destekli evlilik kredisi nasıl alınır?

Devlet Destekli Evlilik Kredisi

Sorusu merak edilen bir konudur. Devlet destekli evlilik kredisinin şartları Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca tarafından belirlenmektedir. Faizsiz evlilik kredisi için gerekli belirlenen şartlar şu şekildedir. Evlenecek olan bireyler 18-24 yaş arasında olmalıdır. Yaş şartı üniversite mezunları için 26 yaşa uzatılmıştır. Türk Ceza Kanunu’nda yer alan ağır suçlardan her hangi biri ile cezalandırılmamış olmak.

 

Maddi imkansızlıklar nedeniyle evlenemeyecek durumda olmak belirlenen şartlardır. Bu şartları sağlayan bireyler devlet destekli evlilik kredisinden yararlanabilmektedirler. Faizsiz devlet destekli evlilik kredisinin vadesi ilk 1 yıl ödeme zorunluluğu olmaması şartı ile toplamda 4 yıl olarak belirlenmiştir. Devlet destekli evlilik kredisinin miktarı ise 10000 TL’dir. Kredi bireyle kamu bankaları aracılığı ile ulaşacaktır. Geri ödeme konusunda ortaya çıkan önemli bir durum evlenen çiftler evlendiklerinde ilk yıl çocuk sahibi olurlarsa kredinin geri ödemesi 1 yıl ertelenebilmektedir.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi 2016

4 Comments Posted

  1. benim kredi cekme sandim hic yok ama evlenecegim.kizin bankalarla hic takintisi yok kredi karti da kullaniyor benim ise (erkek) bankayla takintim var kredi alama sansim yok evlenecek kız evlilik kredisi çekebilir mi evleneceği erkeğin Bankayla takıntısı olursa kızın Kredi çekmesine engel olur mu

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*