Anasayfa » Bankalar » Akbank » Akbank EFT Saatleri 2016

Akbank EFT Saatleri 2016

AKBANK EFT SAATLERİ 2016-Çağımızda teknoloji ve finansal sistemin bileşiminden doğan ve hayatımızı kolaylaştırdığı su götürmez bir gerçek olan EFT, elektronik ortam üzerinden bir hesaptan diğer hesaba para aktarımı yapma işlemine denir. Yine, fon transferine yarayan diğer bir işlem olan havale ile farkıysa iki farklı banka arasında bir işlem gerçekleştirilmiş olmasıdır.

Bir EFT(elektronik fon transferi)’nin gerçekleştirilebilmesi için olmazsa olmaz koşulu o bankanın EFT saatlerini bilmektir. AKBANK EFT SAATLERİ 2016 hafta içi her gün sabah saat 09.00 ile akşam 17.00 arasındadır. Sorunsuz ve hızlı işlem yapılabilmesi adına, müşteri memnuniyeti odaklı çalışma sistemiyle çalışan Akbank, kişinin mağduriyetinin önlenmesi için, Pazartesi sabah ve Cuma öğleden sonrasında yoğunluk olması nedeniyle işlemlerin bu mesai saatleri dışında yapılmasını önerir. Çünkü zaman zaman biriken işlemler nedeniyle tamamı yetiştirilememekte ve bir sonraki güne kalmaktadır. Tüm bunların yanında resmi tatil ve benzeri günlere denk gelen fon transferi, takip eden bir sonraki mesai gününde hesaba aktarılmış olacaktır.

HABERİN DEVAMI

Akbank

Birtakım yoğunluklardan ötürü aktarımının gerçekleştirilemediğinin düşünüldüğü bir para varsa, bir süre beklenmesi gerekir. Normalde 5 ile 10 dakika arasında süren bu işlem bu tür yoğunlukların olduğu zamanlarda yarım saate kadar uzayabilmektedir.

Bunların yanı sıra işlemi gerçekleştirme esnasında bir sorun yaşandı ise yapılan işlem sistem üzerinden kontrol edilir. Eğer bilgilerde bir problemle karşılaşılmadıysa o vakit mutlaka Akbank Çağrı merkezini arayarak yardım istenmelidir.

Bir önceki yazımız olan 50.000 TL Kefilsiz Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde akbank, halk bank ve ing bank hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Can Kesik

Can Kesik
Yatırım ve Bankacılık alanında uzmanım, Yüksek lisansımı İşletme alanında yaptım. Vatandaşların kredi notu yükseltmesini yardımcı olmakla beraber yatırımla ilgili bilgilerimi paylaşıyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

Akbank Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Akbank Türkiye’nin önde gelen şubeleri arasında bulunmaktadır. Akbank kredi kartı almak, banka kartı almak da ...