Yapı Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Taksitlendirme İşlemi

Yapı Kredi Kartı borcu yapılandırmanız işlemi öncelikle kredi kartı borcunuzu geciktirmememiz en azından asgari ödeme tutarını ödemeniz gerekmektedir. Eğer kredi borcunuzu ödeyemez durumda iseniz taksitlendirme işlemi yapılabilir.

Yapı Kredi bankasına ait kredi kartı borç ödemeniz bir şekilde birikti ,bu birikme nedeni gerek bilinçsiz harcama, gelirinizden çok harcama yapmanız aylar sonra bir dağ olup karşınıza çıktı ilk önce nereye harcama yaptığınızı bu kadar borcun nereden geldiğini düşünüp durdunuz, bu işte bir yanlışlık vardır madem bu kadar harcadım bu para nerede diye kendi kendinize isyan etmeye başladınız. Ancak bunun size bir fayda sağlamayacağını belirtmek isteriz.

Yapmanız gereken bundan sonrası için ne yapabilirim Kredi kartı borcumu nasıl kapatabilirim sorularını sormanız olacak. “Ben bu borcu ödeyemem” gibi ifadeler kullanırsanız kendinizi peşinden sınırlandırmış olup kredi kartı borç yükünüzün sırtınızda bırakarak daha büyümesine ve sizi ezmesine neden olursunuz. Eğer kredi kartı borcunuzu ödeyemez iseniz banka size yasal takip işlemini başlatır, önce aracı kurumlar sizden borcunuzu ödemenizi talep edecek ve siz ödemezseniz icra işlemi başlatılır, icra işlemini ile mal varlığınıza haciz konulmasına kadar gider, ayrıca kara listeye düşer hiç bir banka size ne kredi nede kredi kartı verir, kara listeye düştük sonra borcunuzu öderseniz yine aynı muameli 5 yıl boyunca göreceksiniz. bu sadece bankalarda değil bütün finansal şirketlerde durum aynı olacak hiç bir şekilde hiç bir finansal şirketten işlem yapamayacaksınız.

Yapı Kredi bankası müşterilerinin borcunu ödeyebilmesi için borç yapılandırma hizmeti vermektedir. Kredi Kartı borcunuzu ödeyemediğiniz taktirde sen son faturanızın asgari ödeme tutarını ödeyerek Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerini arayarak 444 0 448 veya 0850 222 448 numaralı telefonlardan müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Borç yapılandırma işlemini peşin ödeyecekseniz faiz indirimi yapılabilir ancak Kredi Kartı borcu taksitlendirme işlemlerinde herhangi bir indirim yapılmamaktadır. Müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartı menüsünden müşteri hizmetleri ile yapacağınız görüşmede ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Müşteri hizmetlerinin size vereceği bilgiler ışından en yakın Yapı Kredi şubesine yazıl başvuruda bulunarak kredi kartı borç yapılandırma işlemini yapabilirsiniz.

—Güncelleme–

Yapı Kredi Kredi Kartı Taksitli Borç Transferi

Yapı kredi bankası tarafından aldığın kredi kartı borçlarınızı borç transferi işleri taksitlendirebilirsiniz. Kredi kartı Taksitli borç transferi ile kredi kartı borcunu 9 ay taksitlendirip ödeyebilirsiniz.

Kredi kartlarının bilinçsiz kullanımı ile birlikte artan borç yükünden tüketiciler altında kalkmakta sıkıntılar yaşamaktadır. Kredi kartı borcunun ödenmemesi öncelikle kredi notu düşmesine daha sonrasında yasal takibe kadar gitmektedir. Banka ise herşekilde kredi kartı borcunu tahsil edebilir. Eğer borcu yükünüz artıysa ve ödeyecek durumda değilseniz borcunuzu nasıl ödeyeceğinize kafa yormanız gerekmektedir.

Yapı kredi bankası kredi kartı kullanıcıların borçlarını ödeyememe sıkıntısı çeken müşterilerine Taksitli borç transferi ile borçlarını belli bir faiz oranında 9 aya kadar taksitlendirerek ödeyebilirsiniz. Taksitli borç transferini yapı kredi internet bankacılığından yapabilirsiniz. İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra kartlarım menüsünden taksitli borç transferi işlemine tıklayınız.

yapı kredi borç transferi

Karşınız böyle bir ekran çıkacaktır. Kartınızı seçiyorsunuz borç transferi yapacağınız kartın bor miktarını, taksit sayısı vs gibi istenen bilgileri girdikten sonra başvuru işlemini yapıyorsunuz. Daha sonrasında ise borçlarınızı borç transferi ile taksitli bir şekilde ödemeye başlıyorsunuz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*