Uygun Krediyi Bulmak İçin Ne Yapılmalı

Uygun Krediyi Bulmak İçin Ne Yapılmalı?

Kredi kullanmak isteyen kişilerin kafasının karışmasına neden olan uygun krediyi veren bankaları nasıl bulacaklarıdır. Birçok kredi kullanıcısı bilir ki kredi çekerken bu sizin uzun süreler boyunca boynunuza yapışmış olan bir yük olabileceği için bu yükün altında ne kadar az kalırsanız o kadar iyi olacaktır. İnsanların uygun kredi seçeneğini bulduklarında kendilerini kar etmiş olarak düşündüklerini biliyoruz bu nedenle de bunun araştırmasını yapmak çok önemlidir. Peki, sizin bir krediye ihtiyacınız var ve bunu bir an önce çekmek istiyorsunuz o zaman en uygun ödeme koşulları ve faiz veren bankayı nasıl bulabileceksiniz. Daha da önemlisi sizin gelirinize göre uygun olan bir krediyi nasıl bulabileceksiniz. Aşağıda bu konuda size önerilerde bulunmaya çalıştık makalemizin devamında ayrıntıları bulabilirsiniz. 

Aslına bakarsanız bu süreç hiçte konuşulduğu kadar kolay değildir. Çünkü banka gezdikçe ve araştırma yaptıkça kafanız iyice karışacaktır. Her bankanın kendisine göre ödeme seçenekleri ve farklı kampanyaları vardır bunları bir arada değerlendirebilmek önemlidir. 

BANKALARI BİRBİRİ ARASINDA KIYASLAYIN 

Öncelikli olarak ilk yapılması gereken şey bankaları birbirleriyle kıyaslama yapmaktır. Bu araştırma kapsamlı olacağı için ilk olarak daha önce çalıştığınız bir banka varsa onunla başlamalısınız. Bankaların tamamının oranlarını gördüğünüzde hareket alanınız daha geniş olacaktır. Bizim ülkemizde farklı bir durum daha vardır insanlar bir bankadan daha önce kredi çekmişler ve sorunsuz bir şekilde ödemişlerse ikinci kez çekeceklerinde tekrar aynı bankayı tercih ederler. Bu hatta bundan sonraki her süreçte de aynı şekilde devam edecektir. Bu şekilde düşünen her kredi kullanıcının da diğer seçenekleri göz ardı ettiği için fırsatları kaçıracağı anlamına gelecektir. Banka araştırması yaparken size uyarımız küçük bankaları tercih etmeniz çünkü onların kendilerine müşteri çekebilmek adına dönemsel olarak kampanyalar düzenliyor ve uygun seçenekler sunabiliyorlar.   

Uygun Krediyi Bulmak İçin Ne Yapılmalı

Kredi çekerken önemli olan noktalardan birisi de kredi sicilidir. Çünkü bankalar müşterilerine kredi verirken ilk önce onların sicilleri hakkında bir inceleme yapacaklardır ancak bu şekilde size uygun olan kredinin çıkıp çıkmayacağına karar verirler. Kredi Sicili Çok İyi Olan Biri En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?” başlıklı makalemizi de okuyarak ne kadar kredi çekebileceğiniz konusunda ya da çekip çekemeyeceğinizi öğrenebilirsiniz. 

KREDİNİN TOPLAM MALİYETİNİ HESAP EDİN 

Kredi kullanıcıları genellikle kredi çekerken ödeyebilecekleri tutarın ve faiz oranlarının üzerinde dururlar ve toplam maliyet hesaplaması yapmazlar. Faiz oranları ödenecek rakama etki ediyor olsa da aslında burada kredi maliyetini de geri plana atmamak gerekir. Burada anlatmak istediğimiz durum ise bazen krediyi uygun bir ödeme seçeneğiyle çektiğinizi düşündüğünüzde aslında maliyet olarak daha fazla ödeme yaptığınızı anlarsınız. Toplam maliyet hesaplamasını yapmak çekeceğiniz kredide her zaman size daha fazla kar ettirecektir. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*