Kredi Sicili Çok İyi Olan Biri En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir

Öncelik olarak kredi siciliniz ve notlarınız çok iyi seviyelerdeyse sizlere bankalar kefilsiz, şartsız kredi imkânı vereceklerdir. Bundan şüpheniz olmasın her banka size kredi verecektir. Bankaya kredi adına müracaat ettiğinizde ilk olarak sizin geçmişinize bakacaklardır. Bankalarla olan finansman geçmişinizin iyi olduğunu görünce sizlere çeşitli kredi kampanyaları ve yüksek miktarlarda kredi imkanları verilecektir. Bu imkanlar sayesinde diğer müşterilerden önde olur ve daha iyi imkanlarla kredi alabilirsiniz. Bankalar kredi kartı ve kredi verirken her zaman kredi notlarınıza ve sicilinize önem verirler. Bu iki kriterlerini uygun şekilde karşılıyor ve notlarınızda her zaman yüksek tuttuysanız olabildiğince kredi imkanından faydalanabilirsiniz. Yüksek miktarlarda kredi alabilmeniz için ilk olarak maaş bordronuz ya da bir maaş yazınızı götürerek başvuru yapmalısınız. Kredi notlarınız çok iyi seviyelerde olsa bile maaşınıza göre bir miktar belirlenecektir. Aylık olarak geliriniz 30.000 TL olsa da ancak ve ancak bankaya kanıtlayabildiğiniz yani kâğıt üzerinde resmi olarak gözüken geliriniz göze alınacaktır. Bununda hesabını yaparak krediye başvurmanızda fayda var.

En Önemlisi Aylık Gelir

Öncelik olarak aylık geliriniz ne kadar çok kredi alabileceğiniz konusunda büyük etkiye sahiptir. Aylık geliriniz yüksek seviyelerde, kredi notunuz iyi ve sicilinizde düzgün olduğu sürece yüksek seviyelerde kredi alabilir ve kullanabilirsiniz. Bir başka durumda; aylık ne kadar geliriniz olursa olsun ancak belgeleyebildiğiniz kadar geliriniz öneme alınır. Belgeleyebildiğiniz geliriniz net ve resmi gelirinizdir. Kira geliriniz var ise bunu da belgelemeniz mümkündür. Ancak başka şekilde ve bir resmi belge olarak alamadığınız ancak var olan bir geliri bankaya gösteremezsiniz. Bu gelirin bir önemi olmayacaktır. Kredi limitleri kişinin aylık gelirine göre düzenlenmektedir. Çoğu banka aynı yöntem ile kredi vermektedir. Aylık gelirinizin üçte biri kadar aylık ödemeniz olacak şekilde kredi alabilirsiniz. Bu durumda aylık geliri 6.000 TL olan bir kişi maksimum aylık kredi ödemesi olarak 3.000 TL yapabilmektedir. Önemli olan resmi olan aylık gelirinizdir. Kısacası bir hesaplamak yapmak istiyorsanız istediğiniz yüksek miktarda krediyi buna göre hesaplayın ve vadesi yani taksiti kaç ay ise onunla çarpın. Yani 6.000 TL maaşı olan bir kişi aylık 3.000 TL kredi ödemesi yapabiliyor ise;

  • Çekeceği kredi 12 ay ise maksimum 36.000 TL kredi kullanabilmektedir.
  • Çekilecek olan kredi 24 ay ise maksimum olarak 72.000 TL kredi kullanabilmektedir.
  • Çekilecek olan kredinin 36 ay olmasında ise maksimum çekilebilecek kredi 108.000 TL olacaktır.
  • En yüksek vade ile yani 48 ay vade ile kredi alacaksanız çekebileceğiniz miktar 144.000 TL olacaktır.

Ne kadar kredi alabileceğinizi bu şekilde hesaplayabilir bankaya giderek daha net bilgilerde alabilirsiniz. Bu konuda daha çok miktarlara ihtiyacınız var ise bu durum için bankadaki sorumlularla konuşup, kredi siciliniz ve notlarınız sayesinde daha iyi kredi imkanları istediğinizi söylemelisiniz. Bazı bankalar bu konuda kendi inisiyatifini kullanarak sizlere yardımcı olabilmektedirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*