hangi banka geç EFT yapıyor ve saatleri nedir

Geç EFT Yapan Bankalar ve Saatleri

Hangi Banka Geç EFT Yapıyor ve Saatleri Nedir? 

Daha önceki makalemizde geç EFT Nedir? Bu konu hakkında detaylı bir bilgi sunmuştuk. Bu makalemizde ise sizlere hangi banka geç EFT yapıyor ve saatleri nedir? bundan bahsetmek istedik. Bankacılıkla ilgili işlemlerde birçok kişinin EFT yaptığını ancak bunun ne demek olduğunu da çok fazla bilmediklerini görebiliyoruz. Kısaca yeniden geç EFT’nin tanımını yapalım. Bazı bankalar mesai saati bitiminden sonra 1 saat 15 dakikalık bir bölümde EFT işlemlerine devam ediyorlar işte buna geç EFT deniliyor.  

Bankaların Geç EFT ücretleri Ne Kadar? 

1.Halkbank 

Halkbank kamu bankaları arasında işlem hacmiyle dikkatleri üzerine çeken bankalardan bir tanesi dolayısıyla hizmet aktivitesinin daha fazla olabilmesi için geç EFT işlemini uyguluyor. Bu işlem için müşterisinden almış olduğu ücret ise % 5 oranında oluyor.  

2.Ziraat Bankası 

Ziraat bankası her işleminde olduğu gibi geç EFT işleminden de en yüksek ödeme alan bankalar arasında geliyor. Banka bu işlem için 9 TL alıyor 

3.TEB 

Türkiye Ekonomi Bankası yani TEB geç EFT işlemleri için müşterilerinden 6 TL ödeme talep ediyor. 

4.İş Bankası  

İş Bankası geç EFT işlemleri için müşterilerinden 6.5 TL ödeme almaktadır. 

5.QNB Finansbank 

QNB Finansbank müşterilerine bu hizmeti veren banka olarak bilinir ve bu işlemler içinde müşterisinden 7 TL’lik bir ücret talep eder. 

finansbank

6.Akbank 

Akbank’ın ülke çapından en çok kullanılan bankalardan birisi olduğunu biliyoruz dolayısıyla Akbank’ta müşterilerine bu hizmeti sağlıyor. Banka geç EFT işleminde müşterisinden 7,5 TL bir ücret talep ediyor. 

7.ING Bank 

Geç EFT işlemlerini uygulayan bankalardan biri de ING Bank. Banka bu işlem için kullanıcılarından 7 TL gibi bir ücret alıyor. 

8.Yapı Kredi Bankası 

Yapı Kredi Bankası geç EFT işlemini uygulayan bir bankadır. Türkiye’nin bir çok yerinde bankanın şubesinin olması ve online bankacılığa önem vermesi dolayısıyla geç EFT işlemini de kullanıyor. Banka bu işlem için müşterilerinden 6 TL talep ediyor.  

9.Garanti Bankası 

Garanti bankası birçok kişinin tercih ettiği özel bankaların başında geliyor. Bugün kamuda ve de özel sektörde bu bankadan ödemelerini alan çok sayıda maaş müşterisi var. Banka diğer hizmetlerine verdiği önemi geç EFT uygulamasında da değerlendiriyor ve müşterilerinden 6 TL işlem ücreti alıyor. 

garanti bankası

10.Denizbank 

Bankacılık işlemlerinde birçok yeniliği bünyesinde barındırmaya çalışan Denizbank işlemleri de geç EFT uygulamasını da değerlendiriyor. Banka kullanıcılarından bu hizmet için 7,25 TL ekstra bir ücret alıyor. 

11.Odeobank  

Odeobank henüz yeni sayılabilecek bankalar arasında. İşlemlerinde genellikle şubecilikten yana online ve telefon bankacılığına daha fazla önem veriyor. Bu anlamda da her yerde bankanın şubesini bulabilmek mümkün olmuyor. Bankanın geç EFT işlemleri için talep ettiği miktar ise diğer bankalara göre biraz daha yüksek ve 8 TL alıyor. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*