Sigortasız Kredi Nasıl Alınır?

İhtiyaç kredisi, konut kredisi yada taşıt kredisi kullanmak istediğinizde devlet bankaları ve özel bankalar fark etmeksizin başvuru sırasında sizden bir takım evraklar isterler. Bankaların talep ettikleri evraklar içerisinde yer alan SGK hizmet dökümü en önemli evraklardandır. Sigortalı olmanız gerektiğini söyleyen bankalar karşısında tüketiciler olarak sigortasız nasıl kredi çekilir ? Sigortasız Kredi Nasıl Alınır? Çalışmayan kişilere kredi veren bankalar var mı? sorularına yanıt bulmaya çalışmaktasınız. Bu yazımızda sizlere bu konuda detaylı açıklama yapıyoruz.

Kredi çekmek isteyen tüketiciden banka neden SSK ister bu noktayı açıklayalım. Siz de bir arkadaşınıza borç vermeden önce ödeyebilme gücünü kafanızda tartar öyle verirsiniz. Bankalar da bu anlamda kendilerini güvence altına almak istemektedirler. Banka, verdiği kredinin geri ödeme noktasında kendisine döneceğini bilirse kredi onayı verir. SSK da bu anlamda banka için bir kriterdir. Kredi verdiği müşterinin kaç yıl nerede ve hangi maaşla çalıştığını ancak SGK sisteminden takip edebilir. Önce ki dönemlerde serbest çalışan kişiler bir işyerinden aldıkları “burada çalışıyor” maaş yazısı ile kredi çekebiliyorlardı sonrasında SSK kaydı aranmıştı şimdi ise ne kadar süre aynı iş yerinde çalıştığı da önemli hal almıştır. Genelde bankalar 5 aydan az çalışma süresi olan SSK’lı kişilere de kredi vermezler. SSK süresi 6 ay ve daha fazla ise bankaların bu kriterini geçmiş sayılırsınız. Peki SSK sız kredi nasıl alınır?

Sigortasız kredi kullanabilmeniz için ipotek karşılığı bir mülkünüz olmalı. Yani, sigortasız kredi nasıl alınır? sorusunun cevabı sizde gizli. Üzerinize kayıtlı arsa,ev,araba varsa ve banka limitleriniz de buna elverişli ise kredi kullanabilirsiniz. Burada önemli olan yine kredi notu risk raporudur aslında yani arabanız var ama borcunuz çok ise banka yine kredi vermeye yanaşmayabilir.

SSK olmadan kredi çekilmez diye kesin bir kaide yoktur. Örneğin emekli olmuşsanız ve emekli maaşı alıyorsanız, her bankadan özellikle emekli maaşınızın yattığı bankadan kredi kullanabilirsiniz. Üstelik emeklilere faizsiz kredi veren bankalar da mevcut ve bu kısım müşteriye bankaların daha avantajlı koşullar sundukları da bir gerçektir.

Kira da bir eviniz yada işyeriniz varsa sigortasız kredi kullanmanız da olanak dahilindedir. Bunun için ilgili bankanın kredi departmanına kira kontratı ve tapunuz ile birlikte gitmeniz yeterli.

Evim Arabam Yok Emekli de Değilim Sigortasız Nasıl Kredi Çekilir?

Size kefil olacak kredi notu yüksek bir tanıdığınız varsa şanslısınız.

Bahsetmiş olduğumuz yöntemlerin hiç biri size uymuyor ise, alternatif arayışlara geçelim. Sigortalı çalışan bir tanıdığınız üzerinden kredi çekebilirsiniz tabi bu devirde bu kolaylığı yapacak kadar yakın tanıdık bulmak zor. Yada size kefil olmasını isteyebilirsiniz. Eğer tanıdığınız size kefil olursa ve bu kişinin kredi notu da oldukça yüksek ise sigortasız kredi çekmeye bir adım yaklaştınız demektir.

Çalışmayana Kredi Veren Bankalar

Sigortasız nasıl kredi alınır başka bir yöntem daha sizlere açıklamak istiyoruz. Özellikle eğer bir yerde çalışmış ve paranızın yattığı banka varsa o bankanın internet şubesini ziyaret edin. Bunu iş çıkışı ne kadar erken yaparsanız o kadar şanslısınız. Mutlaka adınıza çıkmış bir kredi vardır, internet bankacılığı ile bu krediyi anında hesabınıza belgesiz, şartsız aktarabilirsiniz. Eğer adınıza kredi tanımlanmamış ise, hesabınızda biraz hareketlendirme olmalı. Biraz para giriş çıkışı, fatura ödemesi, vergi ödemesi gibi birkaç işlem bankanın size güvenini sağlayacaktır. Sonrasında mutlaka düşük limitli de olsa bir kredi tanımlanır ve anında hesabınıza geçer. Bu şekilde yaparak da erken sonuç elde etmek istiyor iseniz, sigortasız kredi başvurusu için kredi adımından kredi başvurusu yapmanız yeterli. Cevap olumlu da olumsuz da gelebilir ama şansınızı denemiş olursunuz.

Freelance yani bilgisayar başında para kazanan kişiler için kredi çekme olanağı. Çalışmayana kredi türü kredi veren bankalar.

Çalışmıyor fakat kredi notunuz da oldukça yüksek ise, freelance çalışana kredi verecek bankalar da mevcut. Kredi notuna göre kredi veren bu bankalar arasında İNG Bank, Fibabanka, Akbank gibi bankalar mevcut. Bu bankaların özellikle internet şubelerinden kredi notunuz yüksek ise şansınızı deneyebilirsiniz.Öncelikle kredi notu sorgulama işlemi yapmanızı ve risk raporunuzu görmenizi tavsiye ederiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*