Anasayfa » Kredi » Freelance Çalışana Kredi

Freelance Çalışana Kredi

Freelance yani bilgisayar başında serbest çalışan kişiler son yıllarda oldukça artmış ve bankalar tarafından fark edilmiştir. Bu kişiler bilgisayar üzerinden makale yazarak, web site editörlüğü yaparak veya benzeri faaliyetlerde bulunarak para kazanma yolunu seçmişlerdir. Peki, kazançları asgari maaşın üstüne bile çıkan bu kişilere bankalar nasıl kredi verir? Freelance Çalışana Kredi veren bankalar, gelirini belgeleyemeyenlere özel kredi paketleri sunmuşlardır. Böylece gelirini ispatlayamayan kişilerde kredi çekebilirler.

Sigortanız olmadan çalışıyor, para kazanıyor fakat maaş bordrosu edinemiyorsanız bunun için bankaya başvuru yaparak gelir belgesiz kredi çekme talebinde bulunabilirsiniz. Freelance Çalışana Kredi veren bankalar tarafından oluşturulmuş gelirini belgeleyemeyen kredi paketleri mevcut olup başvurunuz değerlendirilerek sonuca ulaştırılır.

HABERİN DEVAMI

Bilgisayar başında makale yazarak para kazanmak dışında günümüzde artık teknolojinin oldukça gelişmesi ile ev hanımları da evde yaptıkları pasta gibi ürünleri web sitesi açarak hatta instegram gibi sayfalarda paylaşarak satış yapmakta, para kazanmaktadır. Durum böyle iken bankaların bu olanlara kayıtsız kalması anlamsız olacaktır. Bu nedenle bazı bankalar gelirini gösteremeyen bu gibi kişilere bir çözüm üretme yoluna gitmişler ve kredi talep eden bu kişilere kredi verme aşamasına girmişlerdir. Henüz her bankada uygulanmayan bu kredi türünde, banka freelance çalışan kişiden önceki dönemlere ait fatura ödemelerini ve varsa kredi kartı ekstre dökümlerini istemektedir. Ödeme alışkanlıkları yerinde olan ve güvenilir olan freelance çalışanlarına özel bankalar inceleme sonucu kredilerine olumlu yanıt vereceklerdir.

Freelance Çalışana Kredi veren bankalar, limitlerini maalesef şu an için düşük tutmuşlardır. 5 Bin Liraya kadar olan kredi taleplerinizi bankalara bildirdiğiniz ve yaptığınız işi tanımladığınız da başvurunuz incelemeye alınır ve ödeme alışkanlıkları olumlu olan kişilere olumlu dönüş sağlanır. Gelirini belgeleyemeyen kredi çekmek isteyen kişilerden banka önce ki fatura ve ödeme makbuzlarını isteyecektir. Bu nedenle bu kişiler mutlaka fatura ödemelerine dikkat etmelilerdir. Yakında tüm bankalarda uygulanacak olan bu imkan için şimdiden önlem almakta fayda var.

Bir önceki yazımız olan Yeni Memurum Ne Kadar Kredi Alabilirim? başlıklı makalemizde memur ne kadar kredi çekebilir ve memura ne kadar kredi verilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Can Kesik

Can Kesik
Yatırım ve Bankacılık alanında uzmanım, Yüksek lisansımı İşletme alanında yaptım. Vatandaşların kredi notu yükseltmesini yardımcı olmakla beraber yatırımla ilgili bilgilerimi paylaşıyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Her banka çeşitli adlar altında taşıt kredisi hizmeti sunmaktadır. Elbette her kredi de olduğu gibi ...