Anasayfa » Kredi » Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emeklilerin kredi alması, tıpkı devlet memurlarının kredi alması gibi zor bir işlem değildir. Çünkü emeklilerin maaşı devlet tarafından yatar ve garanti bir paradır. Bunun için de bankaların emeklilere tanıdığı avantajlar çok yüksek olurken, kredi verirken de tereddüte düşmemektedir. Peki, emeklilere faizsiz kredi veren bankalar hangileridir?

Ziraat Bankası Emeklilere Faizsiz Kredi

Ziraat Bankası emekliye faizsiz kredi imkanı tanıyan bankalar arasında bulunmaktadır. Ziraat Bankası emekliye faizsiz kredi imkanından yararlanmak için öncelikle kredi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Ziraat Bankası faizsiz emekli kredisi için başvurunuzu internet üzerinden, internet bankacılığı, telefon bankacılığı aracılığıyla ya da şubeye giderek yapabilirsiniz.

İnternet bankacılığı ve internet sitesi üzerinden kredi başvurusu yapabilmeniz için mutlaka Ziraat Bankası müşterisi olmanız gerekmektedir. Emekli kredisi için 48 aya veren vade seçenekleri sorulmaktadır. Ancak kredinin alınabilmesi için mutlaka arsa, ev, araba gibi maddi bir teminatın gösterilmesi gerekmektedir. Ayrıca kredinin vade sonuna kadar da banka tarafından hayat sigortası yapılmak zorundadır.

Garanti Bankası Emeklilere Faizsiz Kredi

HABERİN DEVAMI

Garanti Bankası da emekliye faizsiz kredi veren bankalar arasında yerini almaktadır. Garanti bankası emekliye faizsiz kredi avantajından yararlanmak istiyorsanız o halde; internet bankacılığı, mobil bankacılığın üzerinden ya da şubeye giderek kredi başvurunuzu yapmalısınız. Şayet başvurunuzu internet üzerinden yapacaksanız, garanti bankası resmi internet sitesi üzerinde bulunan başvuru formunu doldurarak, başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Mobil bankacılık ile kredi başvurusu yapmak istiyorsanız, Garanti Bankası müşterisi olmalı ve telefonunuzda Garanti Cep uygulaması bulunmalıdır. Daha sonra başvurunuzu Garanti Cep hesabınıza giriş yaparak yapabilirsiniz.

Garanti Bankası emeklilere 50.000 tl’ye varan kredi imkanı tanımaktadır. Garanti Bankası kredi tutarınıza göre vadelerinizi ve ödeme seçeneklerinize banka şubesine gitmeden de Garanti Bankası web sitesi üzerinden kredi hesaplama aracıyla hesaplayabilirsiniz.

İş Bankası Emeklilere Faizsiz Kredi

İş Bankası da emeklilere faizsiz kredi hakkı tanıyan bankalar arasında yer almayı başarmıştır. İş Bankası emekliye faizsiz kredi imkanından yararlanmak için ya banka müşterisi olmalı ve başvurunuzu İş Cep üzerinden yapmalısınız. Ya da web sitesi üzerinden gerekli formu doldurarak faizsiz kredi almak için başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Ayrıca gerekli belgelerle beraber şubeye giderek de kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gelirim 2500 TL Ne Kadar Kredi Çıkar ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Can Kesik

Can Kesik
Yatırım ve Bankacılık alanında uzmanım, Yüksek lisansımı İşletme alanında yaptım. Vatandaşların kredi notu yükseltmesini yardımcı olmakla beraber yatırımla ilgili bilgilerimi paylaşıyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

İskonto İştira Kredisi Ne Demek?

Özellikle firmaların işlerini büyütmesi veya kısır döngüden kurtulabilmesi için gereken nakit para, devlet destekli krediler ...