Ptt Kart Hesap Numarası Sorgulama Öğrenme

Vatandaşlarımızın çeşitli ihtiyaçlarına yönelik olarak PTT şubeleri üzerinden açtırmış oldukları hesaplara ait işlemleri daha kolay ve hızlı bir şekilde yapabilme adına PTT Genel Müdürlüğü tarafından müşterilerine hesap kartı tanzim edilmektedir. Her müşterinin kendi hesabına ait bir adet hesap kartı bulunmaktadır. Banka kartından farksız olan bu ürün sayesinde PTT ATM’leri üzerinden birçok bankacılık işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Hesap kartı sayesinde PTT müşterileri haftanın her günü 7/24 tüm işlemlerini ATM’ler üzerinden gerçekleştirebilirler. Hesap kartları müşterinin talebi veya PTT şubelerinin uygun görmesi doğrultusunda birbirinden farklılık gösterebilmektedir. Kimi hesap kartları cipli olurken kimileri cipsiz olarak müşterinin kullanımına sunulmaktadır. Para yatırma-çekme, para transferi ve çeşitli bankacılık işlemleri PTT hesap kartı üzerinden şubeler kullanılmadan rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. 

PTT Hesap Kartının Üzerinde Neler Var? 

PTT şubeleri aracılığıyla açılan hesaplar doğrultusunda müşterinin kendi hesabına ait olarak verilen hesap kartları, görünüm itibariyle banka kartlarından farksızdır. PTT hesap kartının ön yüzünde ilk göze çarpan büyük puntolarla yazılı olan kart numarası vardır. Onun alt kısmında kartın kime ait olduğuna dair kimlik bilgisi, hesap numarası ve müşteri numarası, ikişer haneli olarak yazılan kartın son kullanım tarihi ve karta ait bir takım bilgiler rakamsal olarak kodlanmıştır. PTT hesap kartının arka yüzündeyse genellikle alışverişlerde kullanılan CVV güvenlik numarası ve hesaba ait IBAN numarası yazmaktadır. Arka yüzünde ekstradan PTT hesabınıza, çeşitli işlemlere ve karta ait yardım alabileceğiniz 7/24 hizmet veren PTT iletişim hattının numarası bulunmaktadır. 

PTT Kart Hesap Numarası 

Kurum müşterileri çeşitli işlemler için PTT şubelerinden açtırmış oldukları para, maaş veya diğer hesapları için işlem yapmak istediklerinde kendilerine ait hesap numaralarını kullanmaları gerekmektedir. Şube tarafından açılan hesaba ait numaranın ne olduğu konusunda fikri olmayanlar için PTT kart hesap numarası sorgulama ve öğrenme yollarından birini kullanabilirler. Kendi hesabına ait numara sorgusu için kullanılabilecek en hızlı yol hesaba ait PTT kartın üzerindeki bilgilerden faydalanabilirler. Bunun için aşağıda paylaşacağımız görselden yola çıkarak hesap numaranızı bulabilirsiniz.

PTT kart hesap numarası sorgulama

Kendi hesabına ait numaranın ne olduğu konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler aynı zamanda PTT şubelerinde görevli bulunan personel aracılığıyla da hesap numarası sorgulaması yaptırabilirler. Bunun için kişinin kendisi nüfus cüzdanıyla birlikte görevli personele talebi iletmeleri yeterlidir. Hesap numaraları genellikle PTT müşterilerinin bankacılık işlemleri için gerekli olan numarasıdır. PTT müşterileri para yatırma, para çekme, havale, EFT ve otomatik ödeme gibi bankacılık işlemlerinin gerçekleştirebilmeleri adına hesap numarası bilgisine ihtiyaç duymaktadırlar.

PTT Bank’da hesabı bulunan bireyler ve şirketler için her an PTT bakiyenizi sorgulayacağınız alternatif platformlar bulunmaktadır. Bir önceki yazımız olan PTT Kart Hesap Bakiyesi Sorgulama konulu yazımızda PTT bakiyenizi nasıl sorgulayacağınıza dair ele aldık.

1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*