Kuveyt Türk Çalışma Saatleri 2017

Kuveyt Türk Çalışma Saatleri 2017-Katılım Bankacılığında önemli bir para sahip Kuveyt Türk, Müşterileri verdiği kaliteli hizmetlerle işlemlerini yapmaktadır, Faizsiz Bankacılık alanında hizmet vererek İslami Hassasiyetleri olan müşterilerin Faizsiz işlem ve kazanç sağlamaktadır. Bilindiği gibi İslam dinin faize yer olmadığı için Bankacılık sektöründe de buna ihtiyaç duyulmuş ve İslam ülkelerinde aynı zamanda dünyada önemli bir katılım bankacılığı girişi bulunmaktadır. Türkiye’de son zamanda katılım bankacılığına ciddi yatırımlar yapılmakta bir çok banka aynı zamanda katılım bankası kurarak müşterileri faizsiz işlem ve kazanç sağlamaktadır. Kar payı sistemi ile çalışan bankalar Özellikle Türkiye hem devlet bankaları hemde özel teşebbüsle kurulan bankalar Katılım bankacılığıda açmaktadır.

Özel teşebbüsle ilk günden yani 1989 yılından beri Kuveyt Türk Katılım bankacılığı alanında hizmet vermektedir. Bankalar çalışma saatlerini Türkiye’de yasalara göre belirlemekte aynı zamanda müşterilerinin talepleri doğrultusunda yapmaktadır. Kuveyt Türk Çalışması saatleri 2017 memurlara ve çalışanlara göre de ayarlamıştır. Bilindiği gibi Ülkemizde mesai saatleri 8-12:00-13:00-17:00 arasındadır. Kuveyt Türk mesai saatleri 8:30, 12:30- 13:30, 17:30 olarak belirlemiş böylece çalışan insanların  12’de bankaya giderek işlemlerini yapmaktadır. Ancak çalışma saatleri artık teknolojinin gelişmesi ile birlikte 7/24 olarak yapılmaktadır. Bilindiği gibi Kuveyt Türk Hesap İşletim Ücreti, eft ve havale ücretleri almamaktadır. Şubesiz bankacılık girişi olan Kuveyt Türk Senin Bankan ile de  müşteriler 7/24 İnternet bankacılığı veya mobil şubeden sınırsız hizmet olanağı sunmaktadır. Bankalar 17:00’de kapanmakta ancak içeride müşteri varsa müşterinin işlemi bitmeden banka kapatılamaz, Yani işlem yoğunluğuna göre 18:00 hatta 19:00 kadar bankalar açık kalabilir.

Kuveyt Türk Çalışma saatleri 2016 müşterilere göre şekillenmekte, Eğer müşteri 17:00’den önce sıra almış ve sırası gelmemişse o müşterinin işlemi yapılana kadar banka kapatılamaz, bütün müşterilerin işlemleri yapıldıktan sonra bankacılar hesap kapatma işlemlerini yaptıktan ve hesapları tutturduktan sonra çalışanlar bankadan çıkarabilir, hesabında eksiklik olanlar hesaplarını kapatmadan bankadan çıkamaz, Kuveyt Türk Çalışma saatleri 2017 yılında 8:30 ile 12:30 arasında öğleden sonra çalışma saatleri 13:30 ile 17:00 arasındadır. Banka hafta sonları kapalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*