Faizsiz Kredi Nasıl Alınır? Faizsiz kredi veren bankalar

Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?  Faizsiz kredi veren bankalar-Faizsiz kredi nedir öncelikle bunu açıklamamıza izin verini, Faizsiz kredi bankaların size hiç bir faiz işlemi uygulamadan ihtiyaçlarınızı karşılamanız için verilen kredilerdir. Peki hangi banka faizsiz kredi verebilir ki? Hiç bir kar sağlamadan kredi veren banklar varmıdır? Yoktur hiç bir banka bir kar, fayda sağlamadan kimseye kredi vermez, Bu şekilde yapılabilir, bankanın sadık müşterisisiniz ve kredi notunuz hesaplarınız oldukça dolgun, bankalar sizin özel bir müşteri olduğunuzu görür ve ihtiyaç halinde size faizsiz kredi imkanı sunabilir.

Faizsiz kredi veren bankalar genellikle katılım bankalarıdır. Bildiğiniz gibi katılım bankaları faizsiz çalışan bankalardır. İslami bankacılık olarak bilinen katılım bankaların yapılan hiç bir işlem için faiz talebi bulunmaz ayrıca Türkiye’de işlem yapan bir çok faizsiz banka, Katılım bankası ihtiyaç kredisi vermez, İhtiyaç kredisi değilde İhtiyaç finansman sağlar size, para ihtiyacınız karşılar ancak bunun adı kredi değildir, Finansmandır, Finansman ihtiyaçlarınızı belirler ve buna göre size finansman sağlar, Faizsiz olması ayrıca sizden fark almayacağı anlamına gelmez, Katılım bankalar kar payı sistemi ile çalışır ve size verdiği faizsiz kredi’ye kar payı oranını ekler ve bu şekilde kredi imkanı sağlar, İslami hassasiyeti olup krediye ihtiyaç olanların tercihi katılım bankaları oluyor, Tamamen islami şartlara uygun olarak borç alabilirsiniz.

Diğer bankalarda faizsiz kredi vermekte ancak bu demek değildir ki hiç bir fark ödenmeyeceğidir. Bankalar müşterilerinin ihtiyaçları kapsamında yıl içerisinde bir çok faizsiz kredi kampanyaları yaparak hem müşteri kazanmak hemde mevcut müşterilerinin korumak amacıyla Faizsiz İhtiyaç kredisi vermektedir.  Bu kredilerin bazı şartları olduğunu belirtmek gerekiyor, Örneğin Ziraat Bankası çiftçilere faizsiz kredi imkanı sağlıyor ve kredi miktarı çiftçinin mal varlığına kadar verilebilir, Ziraat bankası çiftçilerden sadece dosya masrafı almakta herhangi bir faiz işlemi uygulamıyor, Ayrıca Halk bankası da aynı işlemi Esnaf kredisi adı altında esnaflara verebiliyor. Esnaf ve sanatkarlar Odası ile birlikte Faizsiz Kredi imkanı sağlamaktadır. HSBC ve Denizbank gibi bankalarda kampanyalar aracılığı küçük kredi miktarlarını faizsiz olarak vermektedir.

Ancak bankaların faizsiz verdiği kredilerde bir çok kesinti olabilir, dosya masrafı altında belli bir ücret kesiliyor, Devlet bankaları olan Halkbank ve Ziraat bankasında ki krediler gerçekten çok uygun bir şekilde kredi imkanı sağlanırken özel teşebbüslü bankalar ise faiz eklemiş kadar masraf almaktadır. Siz değerli okuyucularımız takipçilerimiz kredi alacağınız zaman özellikle kredi faizsiz ise iyi bir hesaplama yapmanız gerekmektedir, Öncelikle kredi miktarını kesin olarak belirleyin, Krediyi belirledikten sonra Bankanın kredi başvurusu üzerinden başvurunuzu yapın başvuru sonrasında size masraflarla birlikte ne kadar bir geri ödeme yapmanız gerektiği ile alakalı bilgi verilecektir.Toplam geri ödeme tutarını bir yere not edin, Aynı işlemi faizsiz değilde faizli kredi üzerinden yapınız, ancak aynı banka üzerinden değilde en uygun krediyi veren bankaya göre başvurunuzu yapın ve toplam geri ödeme tutarınızı not alarak faizsiz kredi ile karşılaştırın bundan sonra tamamen hesap mesesi hangisinin toplam geri ödemesi düşükse onu tercih edin, Faizsiz kredi veren bankalar genellikle faizsiz olduğu için masrafları peşinen kesip size geri kalanını verir, bu durumu da göz ardı etmemeniz, ve faizli kredi başvurusunda da kredi masraflarını da dikkat etmeniz gerekmektedir. iki krediyi yan yana getirin en uygun kredi sizin için hangisi ise o krediye başvurunuzu yapınız.

1 Comment Posted

  1. Bu nasil bi dunya artiyosa faiz haramdir bu ülkenin düzeni degismesi lazim bi fatura odemiyin faiz koyarim diye insanlari sômürüyosunuz allah faiz haram kildi siz kimsiniz parayi arttiyosunuz ….yazik bu millete :((((

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*