Kredi Notum Kaç Olursa Kredi Çekebilirim?

Kredi Notum Kaç Olursa Kredi Çekebilirim? – Herkesin farklı hayalleri var. Bu hayallere ulaşmak için ise para lazım. Kimi iş kurmak için, kimi evlenmek için, kimi tatil yapmak için kimi ise araba almak için para ihtiyacını krediler ile karşılamaya çalışıyor. Eskiden günümüze gelişen teknoloji ve rekabetin artması ile artık kredi başvurusu yapmak çok kolay. Kredi başvurusunun kabul edilmesi ise o kadar da kolay olmuyor maalesef. Sizde hayallerinize ulaşmak ve bankalardan kredi kullanmak istiyorsanız dikkat etmeniz gerekenleri bilmelisiniz.

Bankalar, krediye başvurduğunuzda sizde bir takım kriterlerin oluşup oluşmadığına bakar. Kaç yıldır sigortalısınız, aylık geliriniz nedir ve hatta özel sektörde mi yoksa kamuda mı çalışıyorsunuz gibi bir çok kriterin yanında kredi notunuza da öncelikli olarak bakarlar. Herkesin yanlış bildiği, kredi notu yüksek olan hemen kredi çekebilir düşüncesidir. Zira, yeni işe girmiş veya çalışmayan biri iseniz, kredi notunuz 1900 puan da olsa bankalar size kredi vermeyebilir. Kaldı ki geliri olmayan veya yeni işe girmiş, daha önce çalışmamış birisine arkadaşı bile borç para vermiyor.

Kredi Notum Kaç Olmalı?

Ben yıllardır çalışıyorum ve gelirim de iyi sayılır, kredi notum kaç olmalı ki kredi çıksın diyor iseniz cevap en az 1500 puan olmalı diyebiliriz. Tabi bu rakam sizin kesin kredi kullanabilirsiniz dememiz için gerekli rakamdır. Günümüzde 1100 – 1500 arası kredi notuna sahip insanlara da bankalar kredi verebiliyorlar. Burada unutulmaması gereken, kredi çekebilmeniz için gereken diğer şartların sağlanmış olması. Ayrıca, kredi notu yüksek olan kişilere daha düşük faiz oranları da tanınmakta. Aynı kredi türüne kredi notu düşük olan daha yüksek faiz öderken aynı bankanın aynı kredisine başvuru yapan ama kredi puanı yüksek olan kişi çok daha düşük faizlerle sahip olabilir. Ayrıca; kredi notu 1500 puanın altına ne kadar çok düşerse o denli de kredi çekmekte zorlanırsınız.

Kredi Notum Riskli Grupta Kredi Çekebilir miyim?

0-800 puan aralığında kredi notuna sahip olan kişilerin kredi çekmeleri çok ama çok zordur. 801-1100 puan aralığında kredi notu olan kişilerin de ipotek olmadan kredi kullanmaları zorlaşır. Kredi notu öğrenme adımını kullanarak puanınızın kaç olduğunu öğrenin ve eğer 1100 puanın üstünde ise, gelirinize göre düşük tutarlı bir ihtiyaç kredisi kullanabileceğinizi unutmayın. En kolay kredi veren bankalar bu konuda size yardımcı olacaktır.

Size Yardımcı Olacak Konu Başlıkları

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*