Kredi Notu İle Ev Kiralamak

Bildiğiniz üzere kredi notu bankalardan kredi çekerken en önemli kriterler arasına girmeyi başardı. Zaman içerisinde her alanda uygulanması beklenen kredi notu için şimdiden önlem almanız faydanıza olacaktır. Özellikle güncel kredi notunuzu takip etmeniz, her kredi başvuru öncesinden ziyade finansal hayatınızın akışını öğrenmeniz açısından da size yarar sağlayacaktır. Kredi puanının zaman içerisinde yaygınlaşması beklenen sektörlerden bir tanesi de gayrimenkul sektörü. Şimdi hem ev sahibi açısından hem de kiracılar açısından kredi notunun önemini vurgulamak için Kredi Notu İle Ev Kiralamak yazımızın detaylarına geçebiliriz.

Bildiğiniz üzere ev kiralarken ev sahipleri kiracısının daha önce ki ikamet ettiği yerde faturalarını düzenli ödeyip ödemediğini merak ederler ama yapacak bir şeyde olmadığı için risk alırlardı. Yada, kiracı açısından ev sahibi ile pazarlık yapılırken önce ki oturduğu yerde düzenli ödemelerini anlatıp fiyatta indirim yapılamazdı. Şimdi, kredi notuna bakarak ev sahibi kiracısının ödenmeyen su faturası, elektrik faturası, doğalgaz faturası var mı kontrol edebilecek. Kredi notu yüksek olan kiracı da ev sahibine güven verebilecek. Ev sahipleri kredi notu düşük olan kişilere ev vermeyecek ve böylece risk almamış olacak. Kredi notuna göre ev kiralama devri henüz gelmedi fakat çok kısa zamanda tüm sektöre yayılacağı beklenmekte. O nedenle özellikle kiracı iseniz kredi notunuzu yükseltmelisiniz. Böylelikle yakın zamanda sisteme adapte olması beklenen kredi notu ile ev kiralamak konusunda daha şanslı olursunuz.

Ev sahibinin kiracısının notunu öğrenebilmesi için öncelikle kiracının izni gerekiyor. Findeks platformundan kişiye özel kredi risk raporu görüntülenecek ve ev sahibi finans hareketlerini inceleyebilecek. Kiracısına güvenen ev sahibi böylelikle gönül rahatlığı ile evini kiraya verebilecek.

Ayrı şekilde kiracı da kredi notu öğrenme ile notunun yüksek olduğunu ev sahibine bildirerek güven verecek, kirada indirim şansı yakalayacak. Unutmayın ki, her ev sahibi güvenilir kiracı aramakta. Bu nedenle az kira bedeli ile güvenilir kiracı isteyen ev sahibi çoğunlukta.

Ev kiralarken kredi notu önemli ve diğer sektörlere de sıçraması beklenmekte. Bu sistemin yaygınlaşması ne kadar zaman alır bilinmez fakat şimdiden kredi notuna önem verilmesi sizlere tavsiyemizdir. Kredi notu ile ev kiralamak ve diğer tüm işlemleriniz de kullanabilmek için, borçlarınızı ödemeye gayret edin ve notunuzu yükseltin.

İlginizi Çekebilecek Konu Başlıkları

https://youtu.be/5xV3mSQPB-s

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*