Ev Hanımlarına ve Çalışmayanlara Kredi Veren 7 Banka Önerisi

Kredi imkanı sunan ve çeşitli kampanyalar ile hedef kitleye ulaşan bankalar, stratejik anlamda potansiyel müşteri gruplarına yönelmeye başlamışlardır. Bu anlamda ev hanımlarına kredi imkanı sunan banka sayısı da her geçen gün artmakta ve kredi çekmek kolaylaşmaktadır. Özellikle son dönemlerde ülkemiz de yaşanan ekonomik durgunluk en çok da bankacılık sektörünü etkilemiş görünüyor. Bankalar oldukları yerde sayarlarsa zarar edeceklerdir o nedenle çalışmayan ev hanımlarına kredi vererek yeni müşteri kitlesi edinmek bankalar için alternatif çözüm oluşturmaktadır.  Ev Hanımlarına Kredi Veren 7 Banka Önerisi ile sizler için bir araştırma yaptık.

Çalışmayan Ev Hanımları Kredi Alabilir mi?

Artık çoğu banka ev hanımlarına gelir belgesiz kredi imkanı sunmaktadır. Fakat genelde eşlerin çalışma durumu göz önünde bulundurulur ve banka eşin maaş bordrosunu ister. Yada eğer ev hanımı taşınmaz bir gayrimenkul sahibi ise ipotekli ihtiyaç kredisi kullanma şansı da vardır.Ayrıca ev hanımlarına devlet bankaları daha çok yardımcı olmaktadırlar, aklınızda bulunsun. Devlet bankalarının ev hanımlarına kredi konusunda daha esnek olmasının sebebi ise ekonominin içinde ev hanımlarına da yer verilmesini sağlamak ve istihdam yaratmak.

Eşin maaş durumu göz önünde bulundurularak 48 aya kadar vadeli ihtiyaç kredisi seçenekleri bankalar tarafından çalışmayan ev hanımlarına sunuluyor. Limitler ise maaş miktarına bağlı değişmekte. Gayrimenkul sahibi ev hanımlarına ise kira oranında limitlerde kredi şansı sunulmakta.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

FinansBank

Şubesiz dijital bankacılık sektöründe bir adım önde olan Finansbank, enpara platformu ile ev hanımlarına 5 Bin Liraya kadar kredi imkanı sunmakta.

İş Bankası

10 Bin Liraya kadar düşük faizlerle kredi imkanı sunan banka, ev hanımlarından eşinin çalışma durumunu gösteren belge istiyor. Başvuruları ise şubelerden kabul ediyor.

ING Bank

Bireysel ihtiyaç kredisi ile 48 aya kadar olan nakit ihtiyaçlarınıza cevap veren banka, ev hanımlarının en çok tercih ettiği bankalardan.

TEB

Devlet destekli ihtiyaç kredisi paketleri ile çalışmayan ev hanımlarına kredi imkanı sunan banka başvuru için resmi web sitesinden kredi başvurularını kabul ediyor.

Garanti Bankası

Her yıl kadınlara yönelik kredi kampanyaları sunan banka, ihtiyaç kredisi konusunda en çok tercih edilen bankalar arasında.

Denizbank

Özellikle girişimci ev hanımlarına kredi sunan bankadan kredi başvurusu yapmak için şubelerden destek alabilirsiniz.

Vakıfbank

Son dönemler de kredi paketlerinde iyileştirme yapan bankanın ev hanımlarına yönelik ürünlerini mutlaka incelemelisiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren 7 Banka Önerisi tavsiyemize ek olarak devlet destekli hibe kredi başvuruları da yapabilirsiniz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı iş kurmak isteyen ev hanımlarına 15 Bin TL kredi desteği vermekte. Bunun için tabii projeniz olmalı. Maaş bordosu olmayan ev hanımları yukarıda saydığımız bankaların internet adreslerinden, mobil bankacılık uygulamalarından veya SMS ile ön onaysız kredi başvurularını tamamlayabilirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*