Anasayfa » Kredi Notu » Kredi Notu Yükseltme Teknikleri

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri

kredi notu yükseltme teknikleri

KREDİ NOTU YÜKSELTME TEKNİKLERİ-Bankalar ile ilişkide önemli olan kredi notları şahıslar için bankalarla yapacakları anlaşmalarda önemlidir. Kredi notu düşük olan bireylerin kredi notları sabit olarak hep düşük kalmaz bireyler kredi notlarını yükseltmek için bazı hamleler yapabilirler. Bireylerin kredi notlarını yükseltmesi için tavsiye edilen bazı kredi notu yükseltme teknikleri vardır.

Başlıca Kredi notu yükseltme Teknikleri

 

HABERİN DEVAMI

Bireylerin kredi notlarını yükseltmeleri bankalara yapacakları kredi veya kredi kartı başvurularının olumlu sonuçlanabilmesi için büyük önem taşır. Çünkü bankalar müşteri ilişkilerini belirlerken müşterilerinin sicillerine bakarlar. Müşterilerin sicilleri ise kredi notları ile şekillenir. KKB tarafından tutulan müşteri kayıtları ve kredi notları müşterilerin bankalarla olan ilişkilerindeki davranışlarına göre negatif veya pozitif olarak değişkenlik gösterir. Kişiler için önerilen kredi notu yükseltme teknikleri şu şekilde özetlenebilir. Kişilerin kredi notlarını yükseltmeye başlamaları için yapmaları gerek kredi ve kredi kartı borçlarının tamamını kapatmalıdırlar. Bu borç kapatma işleminden sonra kişilerin kredi notlarının negatif yönde ilerlemesi durur. Bu işlemden sonra müşterilerin yapacağı küçük etkiler kredi notlarının yükselmesini sağlayacaktır. Kişiler borçlarını kapattıktan sonra ellerinde bulunan paraları bankalarda vadeli hesaba yatırırlarsa bu kredi notu için olumlu etkiler yapar. Ayrıca şahısların bankalardan alacakları kısa vadeli kredileri zamanında ödemeleri, kredi kartı borç ödemelerini zamanında yapmaları da kredi notu için olumlu etkiler yapar.

Kredi raporu

Kredi raporu

Şahısların ellerinde bulunan kredi kartlarının limitleri için farklı zamanlarda limit artırım talebinde bulunurlarsa kredi notları olumlu etkilenir çünkü şahısların kredi notları kredi kartları limitleriyle doğru orantılıdır. Şahısların bu şekilde yapacakları işlemler kredi notlarının yükselmesinde etkilidir. Kredi notlarını yükselmesi düşmesi kadar kolay değildir. Kredi notları mantıklı atılan adımlar sayesinde belirli süre içerisinde yükselebilmektedir. Şahısların kredi notlarının yükselmesi için yapabilecekleri bir diğer işlem ise kredi kartlarından otomatik fatura ödeme talimatları vermeleridir.

 

Kişilerin kredi kartlarından verecekleri otomatik ödeme talimatlarının olumlu yönde etkisinin nedeni her ay düzenli olarak yapılması gerekli olan fatura ödemelerinin banka aracılığı ile ödenmesidir. Şahısların çok sayıda aktif ve borçsuz kredi kartlarının olması onların kredi notunun yükselmesinde olumlu bir etki yapmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notuma Göre Ne Kadar Kredi Çekebilirim? başlıklı makalemizde kredi, kredi notu ve kredi notu ne kadar olmalıdır.kredi puanı hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Can Kesik

Can Kesik
Yatırım ve Bankacılık alanında uzmanım, Yüksek lisansımı İşletme alanında yaptım. Vatandaşların kredi notu yükseltmesini yardımcı olmakla beraber yatırımla ilgili bilgilerimi paylaşıyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

Kredi Notunu Düşüren 11 Etken

Artık hayatın her alanında kendini gösteren kredi notu özellikle bankalar nazarında çok önemli konuma geldi. ...