Kredi Kartı Limiti (artırma) Yükseltme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Limiti (artırma) Yükseltme İşlemi Nasıl Yapılır – Bankalardan alınan ve harcamalarımızda en yardımcı araç olan kredi kartı‘nı bankalarda başvuru yaparak aldığımız kredi kartı geçen zaman içerisinde artan harcamalar sonrasında limit yükseltme ihtiyacı doğmaktadır. Peki kredi kartı limiti nasıl yükseltilir? Kredi kartı limit yükseltme için gerekli şartlar nelerdir. Uzmanlarımız tarafından kredi kartı limiti yükseltme teknikleri ve şartları araştırıldı. Kolay bir şekilde limiti nasıl artıracağımızı bu yazımızda ele alacağız.

Öncelikle kredi kartı limiti nasıl belirlenir, bunu anlatalım Bu yoldan limit yükseltme işlemine gidelim. Kredi kartı başvurusunda ilk işlem kredi notumuza bakılmaktadır. Kredi notumuz yüksek kredi kartı başvurumuz onaylanır, Kredi Kartı limitimizde bankalarda işlem hacmimize göre ve bizim talebimize göre ayarlanır. Eğer gelir belgesi varsa, kredi kartı limitimiz genelde maaşımızın 2 katı olarak belirlenir ve girişi bu şekilde yapmış oluruz. Daha sonrasında harcamalarımıza göre limit yükseltme veya düşürme işlemlerini yapabilirsiniz.

İnternet Bankacılığından Kredi Kartı Limiti Yükseltme

Kredi kartınızı aldıktan sonra ve kullanmaya başladıktan sonra bankalar internet bankacılığından kredi kartı limitini otomatik arttır seçeneğini seçiniz, bu seçenekle yaptığımız harcamalar doğrultusunda bankanın uygun görmesi halinde belli dönemlerde kredi kartı limitimiz yükseltilir.

Sms İle Kredi Kartı Limiti Yükseltme

Eğer otomatik kredi limiti yükseltme işlemi olmuyorsa sms ile bankanızdan sms ile kredi kartı limiti yükseltme talebinde bulunabilirsiniz. Genelde bütün bankalar tarafından işlemde olan bir hizmettir, sms bankacılığı

Bankaların Kredi kartı limiti yükseltme

Garanti Bonus kredi kartı limiti yükseltme

Garanti bankası limit artırma işlemleri bu şekilde yapılmaktadır. Bankada kayıtlı olan telefonunuzdan sms alanında girerek, ARTIR, İSTENİLEN LİMİT, KART SON 6 HANE , AYLIK NET GELİR bilgisini aralarında birer boşluk bırakarak 3340’a göndermeniz halinde işlemini banka tarafından ele alınarak limit arttırma işlemini değerlendirilir. Eğer kredi notu yüksekse limit yükseltme başvurunuz hemen onaylanır, eğer kredi notunuz düşük ancak gelir durumunuz yüksekse yine banka limitinizi yükseltir. Kredi notu düşük olup kart limiti yükseltilenlerin aynı zamanda kredi notu doğru orantılı olarak yükselecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Sms ile limit yükseltmenin yanında internet bankacılığından, bankamatiklerden, 444 0 333 Alo garanti, ve BonusFlash uygulamasından limit yükseltme işleminde bulunabilirsiniz.

Yapı Kredi World Kredi kartı Limiti Yükseltme

Yapı kredi bankası world kredi kartı limiti yükseltme işlemleri de bir çok şekilde yapılmaktadır. Sms ile world kredi kartı limiti yükseltme için , Bankada kayıtlı olan telefonunzun sms uygulamasına girerek LIMIT, kredi kartı numaranızın son 6 hanesini ve aylık net gelirinizi yazarak 4411’e göndermeniz halinde limit arttırma talebiniz alınır.

Telefon bankacılığından limit yükseltmek istiyorsanız Yapı kredi müşteri hizmetleri 444 0 444 numaralı telefon bankacılığını arayarayarak, 1-2-1 tuşlarına sırasıyla tuşladıktan sonra limiti yükseltme talebinde bulunabilirsiniz.

İnternet bankacılığından da kredi kartı menüsünden ( Kartlarım > Kart Hizmetleri > Limit İşlemleri)  limiti yükseltme talebinden bulunabilirsiniz. Ayrıca otomatik limit yükseltme işleminide internet bankacılığından yapmanız durumunda düzenli olarak kart limitiniz yükselecektir.

Akbank Axess Kredi Kartı Limiti artırma Yükseltme

Akbank’tan aldığınız Axess kredi kartınızın limitini Akbank Direkt ve telefon bankacılığından limit yükseltme işleminde bulunabilirsiniz.

Akbank telefon bankacılığını 444 25 25 numaralı telefondan arayarak limit yükseltme talebinden bulunabilir, aynı işlemi internet bankacılığı yani akbank direkt ile de talepte bulunabilirsiniz. gelir durumunuz yükseldi ise ilgili belgeleri bir dilekçe ile   (0262) 686 96  numaraya fax göndermeniz halinde işleminiz başlatılır.  Bir diğer limit yükseltme işlemini de bankamatiklerden yapabilirsiniz.

Düzenli limit arttırma talebinden bulanarak düzenli olarak limitinizin artırılmasını sağlayabilirsiniz.

TEB Kredi Kartı Limiti Artırma

TEB bankası kredi kartınızın limitini artırmak için telefon bankacılığından, internet bankacılığından ve şubelerden yapabilirsiniz. Ayrıca düzenli limiti artırma işlemini yaparak düzenli olarak kredi kartı limitinizi yükseltebilirsiniz. Düzenli limit yükseltme için telefonuzun sms uygulamasına LIMIT yazıp 4616’ya göndermeniz yeterli olacaktır.

Finansbank Cardfinans Kredi kartı limiti artırma

Finansbank kredi kartınız olan cardfinans kredi kartı limiti artırma işlemini internet bankacılığından, telefon bankacılığından ve sms ile limir artış talebinde bulunabilirsiniz.  SMS ile kredi kartı limit artırımı için Sms alanından LIMIT yazıp 2273’e göndermeniz yeterli olacaktır.

0850 222 1 901 çağrı merkezini arayarak limiti yükseltme talebinden bulunabileceğiniz gibi periyodik limit artırma yani düzenli limit artışıyla limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz. otomatik olarak gerçekleşen bu durumu siz iptal edebilirsiniz.

İş Bankası Maximum Kredi Kartı Limiti Artırma

İşbankasından aldığınız avantajlı kredi kartlarından olan Maximum kredi kartı limiti artırma işlemlerinizi İşCep uygulamasından internet bankacılığından ve telefon şubesinden limit artırma talebinden buluanabilirsiniz.

Bütün bankalara ait kredi kartı limiti arttırma işlemini bankanın telefon bankacılığından, internet bankacılığından veya bankamatiklerden yapabilirsiniz. Kredi kartı limitinizin yükselmesi durumunda kredi notunuz yükselecektir. Size tavsiyemiz otomatik limit yükseltme özelliğini aktif etmenizdir. Bu özellik bütün bankalarda bulunmaktadır. Otomatik limit yükseltme ile harcamalarınıza göre limitiniz yükselecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*