Kara Listeye düşenlere 5 kolay adımda Kredi almak

Kara Listeye düşenlere 5 kolay adımda Kredi almak – Tüketicilerin özellikle Türkiye’de ki tüketicilerin bilinçsiz kredi kartı, ve olabildiğince ödeyemeyeceği kadar kredi almaları sonucu finansal olarak darlık çekmekte, biriken ödemeler geciktiğinde de bankalar yasal takip işlemini yapmakta daha sonrasında ise kara listeye alınmaktadır.

Bankalar tarafından Kara Listeye düşen kişiler 5 yıl boyunca bütün bankacılık ayrıcalıklarından mahrum kalmakta, kredi ve kredi kartı almak oldukça zordur. Biz bu yazımızda Kara listeye Düşenlere kredi veren bankalardan daha çok Kara Listede iken nasıl kredi alınabileceğini ele alacağız. Çünkü kara listeye düşenlere kredi veren banka diye belirli bankalar yoktur, ve bir çok websitesi sitesi kullanıcıların bu kelimeler üzerinden arama yapması nedeniyle başlıklarını bu şekilde ayarlamaktadır.

Bankacılık Ödemelerinizi Düzene Koyun

Kara listeye düşen kişiler genellikle bir daha bankalarla çalışmayacaklarını düşündükleri için kalan ödemelerini de ödememeye başlar, zaten batmışım bir daha bankalarla çalışmayacağım, diye düşünüp borçlarını biriktirdikçe biriktiriyor, ancak bu kötü bir kara olup, 5-10 hatta 15 yıl sonra mutlaka işini bankalara düşmekte ve o zaman çok geç kalınmakta bu yüzden kara listede olsanız bile sanki hiç kara listeye düşmemişsiniz gibi işlemlerinizi yapın ve düzene koyun ödemelerinizi.  Ödemelerinizi düzene koyar ve borçlarınızı kapatmaya başlarsanız bankalar size kredi verme oranı yükselecektir.

Bankalarda Vadeli Hesap Açın

Sicilim bozuldu, nasıl düzeltirim? hiç düzelir mi arkadaş? diye sorup kendi kendinizi ikna yöntemlerini uygulayabilirsiniz, Fakat herkes batabilir, herkesin borcunu ödeyemeyebilir, kara listede de olunsa sicil bozukta olunsa vazgeçmememiz lazım. Sicili bozuk olanlara ve kara listede ki kişiler için bankalarda vadeli hesap açmalarını tavsiye ediyoruz.  Vadeli hesaba yatırdığınız belli bir miktar sonra belli bir süre sonra, bu süre 6 ay bazen de 1 yılı bulabilir. Bu süre içerisinde kredi puanı mutlaka yükselecektir. Kredi puanı yükselirse bankalar size kredi verecektir.

Kredi Kartlarınızı Aktif Kullanın

Kara listeye düşenler mevcut kredi ve kredi kartları kapanmayacaktır. Ta ki kredi kartınızı iptal ettirip yeni bir kart başvurusu yaptığınız zaman o zaman bankalar size kapıyı kapatacaktır. Fakat daha önce aldığınız kredi kartını bankalar ödemelerinizi düzenli yaptığınız sürece hiç bir şekilde iptal etmez, Bizde elinizde bulunan kredi kartlarınızı aktif kullanmanızı ve ödemelerinizi zamanında yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu şekilde kredi notu yükselecek ve bankalar size kredi verebilir. Kendinizi mali olarak kanıtlamanın en iyi yoludur kredi kartı…

Borçlarınızı Ödeyin

Borcun azı çoğu yoktur bankalarda, bankalarda geciken bir tl gibi ödemeniz sizin zor durumda olduğunuzu göstergesi olup kredi skorunuzun düşmesine neden olmaktadır. Bu yüzden 1 tl borcunuz olsa dahi borcunuzu geciktirmeyin zamanında ödeyin.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Kullanın

Sicili bozuk olanlar için sicillerini düzeltmeleri için verilmiş en büyük olanaktır, Bloke teminatlı kredi kartı,  Bu kart ile paranızı bloke ettirerek harcamalar yapabilirsiniz ve borçlarınızı zamanında öderseniz bir kaç içerisinde sicili bozuk olanların kredi notu yükselecektir. Bu kartı kullanırken normal kredi kartı gibi kullanın, hatta taksitli alışverişleri tercih edip zamanında öderseniz kredi notu yükselecek bu şekilde bankalar kredi ve kredi kartı verecektir.

Kara Listeye düşenlere 5 kolay adımda Kredi almak,  denemeleri sonucunda kara listeden çıkılmasa da son dönemde finansal anlamda kendinizi kanıtladığınız için ve kredi notunu yükselttiğiniz için bankalar size kredi verecektir. Kredi için hangi bankayı tercih etmeliyim sorusuna ise, çalıştığınız bankaları tercih edin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*