HSBC BANK İnternet Bankacılığı Şifre Alma

HSBC BANK İnternet Bankacılığı Şifre Alma -İnternet bankacılığının çığır açan yenilikleri ve gelişmeleri sayesinde, bir çok işleminizi oturduğunu yerden yapmanız mümkün hale geliyor. Öğrencilerin, ev hanımlarının, yoğun tempoda çalışan kişilerin ve emeklilerin başta olmak üzere; kısacası bankaya gidecek kadar vakti ve imkanı olmayan tüm banka müşterileri, bir çok işlem için internet bankacılığını tercih ediyor.

HSBC Bank ta, internet bankacılığı hizmetini bizlere sunuyor. Hızlı,pratik ve güvenilir biçimde internet bankacılığı sayesinde ödemelerimiz dahil olmak üzere; bir çok işlemi yamamızın olanağı mevcut.

Eğer HSBC Bank müşterisi iseniz, kısa süren bir işlemle alacağınız kullanıcı şifresi ile internet bankacılığını kullanmaya başlayabilirsiniz.

HSBC bank internet bankacılığı şifre alma adımı için www.hsbc.com.tr adresine tıklayabilirsiniz. Açılan sayfanın sol tarafında bulunan “Anında Bankacılık” sekmesine tıklayın.  Bu sekmeye tıkladıktan sonra sizden HSBC banka kartınızın son 6 hanesi,  banka kartınızın arka yüzünde yer alan son kullanma tarihi ve cep telefonu numara bilgileriniz istenecek. Eğer banka kartı yerine HSBC kredi kartına sahipseniz, aynı bilgileri kredi kartınıza göre doldurmanız mümkün.

Bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz durumunda, karşınıza çıkan ekran size iki kodu soracak.

Birinci kod kullanıcı kodunuz. Bu kod sizin doğum tarihinizdir. Sizden istenen ikinci kod yani şifre ise HSBC internet bankacılığı şifreniz. Bu şifre size banka tarafından SMS olarak iletilecek. Belirtmek gerekir ki, bu işlemler için sizden herhangi bir işlem ücreti talep edilmiyor.

HSBC internet bankacılığı şifresi size iletildiği andan itibaren 7 dakika içinde kullanmazsanız, gönderilen şifre güvenlik koşulları nedeniyle iptal olacaktır.  Herhangi bir gecikmeden dolayı, gönderilen şifrenin kullanım süresini doldurursanız; aynı işlemleri bir kez aha yaparak tekrar isteyebilirsiniz. HSBC internet bankacılığı şifre alma işleminizden sonra, İnternet bankacılığı ile şifrenizi istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

HSBC mobil uygulaması aracılığıyla da,”Mobil Güvenlik Anahtarı” ile karşınıza gelen gerekli adımlar sayesinde internet bankacılığı şifre alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

HSBC internet  bankacılığı şifresini her bankada olduğu size en yakın HSBC şubesinden de alabilirsiniz. Aynı zamanda tercih edeceğiniz HSBC telefon bankacılığı sesli yanıt sitemi sayesinde, müşteri hizmetleriyle birebir görüşerek , HSBC internet bankacılığı şifre alma işlemini gerçekleştirmeniz mümkün.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*