Kredi çekmeden para nasıl biriktirilir

Kredi Çekmeden Para Nasıl Biriktirilir ?

Birçoğumuzun hedefi belli bir gelir sahibi olabilmek ve birikimlerimizi de yaparak daha yüksek bir hayat standardına kavuşmak. Özelikle de bekar erkeklerin en büyük hayali kimsenin kendisine karışmadan ve kimseden beş kuruş istemeden kendi birikimini yapıp kendi düğününü yapmak. Günümüzde evlenecek olanların bu ihtiyacını bankalar evlilik kredisi şeklinde verebiliyor. Hatta devlet destekli faizsiz kredilerde mevcut ancak siz banka kredisine bulaşmadan kendi çabalarınızla birikim yapmaktan yanaysanız o zaman size aşağıda bahsedeceğimiz tavsiyelerimize uymanızı öneriyorum. 

Ortak Hesap Açın 

Eğer ki evli iseniz ya da evlenmek için eşinizi seçtiniz ise o zaman beraber kullanabileceğiniz bir ortak hesap açabilirsiniz. Bunu hangi bankaya giderseniz gidin basitçe yapabilecektir. Ancak burada aylık olarak belli düzenlerde para yatırmanız gerekiyor. Ancak bu şekilde para biriktirebilirsiniz.  Unutmayın 50 TL bile atsanız sizin için birikim olacaktır. 

Kredi çekmeden para nasıl biriktirilir

Masraflarınızı Kısın 

Para biriktirmenin en doğal hali masrafların kısılmasıdır. Bu zamana kadar para biriktirememişseniz bilin ki gereksiz harcama yapıyorsunuz. Örneğin kıyafet giderlerinizi azaltabilirsiniz. Ya da aylık ulaşım masraflarınızı. Bunların birleştiğinde ortaya büyük rakamlar çıktığını asla unutmayın. Sabırlı ilerlerseniz o zaman kazanan siz olacaksınız.  

Tasarruf Yolları Geliştirin 

Hayat aslında düzen istiyor. Bu nedenle de kesinlikle nereden tasarruf yapabilirimi araştırın. Örneğin öğle yemeklerini dışarıda yemeye bilirsiniz. Ya da işiniz yakınsa o zaman yürüyebilirsiniz. Hatta öğle yemeğinizi evden de götürebilirsiniz. 

Sigarayı Bırakın 

Sigara hem sağlığınıza hem de cebinize zararlı. Bu yüzden de mutlaka sigarayı bırakmanız gerekiyor. Yıllık sigaraya verdiğiniz parayla mobilyalarınızı değiştirebilirsiniz.  Hatta evleneceğiniz kişi ya da eşiniz sigara içiyorsa birlikte bıraktığınız sigaranızın günlük parasını bir köşeye koyarsanız ciddi birikim sağlamış olursunuz. 

Evlilik Kredisi İmkanından Yararlanın 

Devlet evlenecek olan kişilere evlilik kredisi imkanı tanıyor. Bu imkanlardan mutlaka yararlanmalısınız. Bu kredinin sizin evliliğinizin ilk yıllarında sizi çok rahatlatacağını bilmelisiniz.  

Kredi çekmeden para nasıl biriktirilir

Ek İş Yapın 

Her insanın elinden gelen bir iş olduğunu unutmayın. Bu nedenle de normal işinizin dışında da ek bir iş arayın. Mutlaka sizin yapacağınız bir iş vardır. Ancak bunun için aramanız gerekiyor. Hatta evlendikten sonra da eşinizle birlikte evden de ek iş yapabilirsiniz. 

Borç Alın 

Eğer çok borç alacaksanız bunun için bir arkadaşınızdan ya da ailenizden isteyin. Kredi çekmek sizin için uygun değil bunun dışında da toplu para alabileceğiniz çok fazla bir imkan yok.  

Uygun Fiyat Arayın 

Ne alacaksanız alın hepsinin uygun fiyatlı olanını arayın. Bunun için indirim günlerini ya da kampanyaları takip etmeniz yeterli olacaktır. Aynı ürünü neredeyse yarı fiyatına alacağınız zamanlarda olacak. Ve bunları bir araya getirdiğinizde rakam büyüyecektir. Özellikle toplu gıda alışverişlerinize büyük marketleri tercih ettiğiniz de daha karlı olacaksınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*