Evlilik Kredisi

Evlilik neredeyse her gencin hayalidir. Evlilik demek düğün , yeni bir ev , yeni eşyalar ve oluşan masraflardır. Ama bunlar artık dert olmaktan çıkmış Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı aracılığı ile sosyal hayatı destekleme adına evliliğini genç yaşta yapacak olan bireyleri teşvik amaçlı devlet evlilik kredisi vermeye başlamaya karar vermiştir. Bu kredi bu yıl başvuruda bulunan  gençlerin gerekli şartları yerine getirmesi dahilinde verilmektedir. Bu makalemizde sizlere evlilik kredisi ve evlilik kredisini almak için gerekli olan şartları anlattık.

Sıfır Faizli Geri Ödemesiz 10 bin TL Evlilik Kredisi Almanın Şartları Nelerdir ?

İlk olarak sınır olan yaş sınırı 18 ile 24 yaş sınırını aralığını kapsamaktadır. Diğer bir madde ise ilk kez evlenecek olmalarıdır. Son olarak madde sıralamasında evlenmek isteyen gençlerin Türk ceza kanununda bulunan ağır suçlardan birine dahil olmaması gerekmektedir. Şartlardan sonraki önemli bir konu yardıma gerçekten ihtiyaç duyuyor olmanız şart niteliğinde olan bu durum maddi imkansızlık nedeni ile evlenemiyor olmanızı kapsamaktadır. Ayrı yeten Türk vatandaşı olmanız da bu konuda aranacaktır sizden. Bunların yapılmış olması şartlar ve kriterlerin uygun hale gelmesi dolayısıyda gençlerimiz bu krediden yararlanabilecektir.

Devlet destekli olan bu durum kriterlere uygun olan Türk vatandaşlarının bay veyahut bayan farketmek sizin sıfır faizli olarak 1 yıl geri ödemesiz şekilde verilmektedir miktar ise 10.000 TL’dir. Geri ödeme sürecinin toplamı 4 yıldır ve aracılığı kamu bankaları olarak verilecektir. Sağlanan kolaylıklar kapsamında ilk yıl çocuk sahibi olmanız 10.000 TL olan evlilik kredisinin geri ödemesini bir yıl daha ertelenmesini sağlayacaktır. Üniversite mezunu olmanız dahilinde bahsettiğimiz yaş aralığı 24 değil de 26 olmaktadır.

Evlenmek için bu krediyi alan gençlerimizden herhangi birisinin devlet yurdunda veyahut yetimhanede kalmış olması durumunda bakanlık gençlere 2 yıl erteleme kolaylığı sağlayacaktır ama her halükarda 4 ödeme 4 yıla tamamlanacaktır. Başvuru sonrası kredinin kamu bankaları tarafından ödenecek olması dahilinde gençlerimiz bankalardan çıkmış olan ödemesini alabilmektedir. Bu sene 10.000 TL olarak belirlenmiş olan evlilik kredisinin değişen yaşam şartları , oluşan ekonomik dalgalanmalar ve enflasyon artışı sonucu etkilenerek artması beklenmektedir. Bu konuyla ilgili bilgiler müracaat sırasında bankalardan alınabilir . Düğün masrafları ise çeyiz yardımı devlet katkısı ve ihtiyaç kredisi kapsamında başvuru sonucu verilmektedir.

Devlet Bankasının Evlilik Kredisi Şartları

Son zamanlarda firmalar tarafından başlatılmış olan durum kapsamında birçok firma beyaz eşya alımları , ev eşyaları , düğün salonunda oluşacak masraflar ve daha birçok masraf kapsamında evde kullanılacak olan eşyalarınızı kampanya olarak taksitli bir şekilde ödemesini sağlamanıza olanak sağlamaktadır. Bu durum düğün salonlarında da geçerli olmaktadır birçok düğün salonu da taksitli ödeme kolaylığı sağlayarak sizlere olanak sağlıyor. Bu şekilde esnaflarımız ve devletimiz sayesinde evliliğiniz daha kolay gerçekleşmekte ve mutluluğunuza ortak olunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*