En avantajlı kredi kartı

En Avantajlı Kredi Kartı Hangi Bankanın

Kredi kartı kullanmak için binlerce nedeniniz olabilir ancak kullanacağınız kredi kartı sayısının bir tane olması hesabınızın daha doğru ve düzgün ödenebilmesi için önemlidir. Bunun içinde mutlaka en avantajlı kredi kartı veren bankayı bilmek ve o kartı almak durumundasınız. Aksi takdir de karlı bir iş yapayım derken daha fazla kardan da olabilirsiniz. Kredi kartları eskiye göre biraz daha kapsamlı çünkü insanlar artık kredi kartlarından olabildiğince uzak durmaya çalışıyorlar. Bankalar ise daha fazla müşteri alabilmek adına daha düşük faiz oranları ve uygun ödeme seçenekleri olan kart aidatsız olan kredi kartlarını müşterilerine sunmaya çalışıyorlar.  

Kredi kartları müşterilere iki şekilde sunulabiliyor. Bankadan talep edilmesi halinde ve bankanın maaş müşterilerine otomatik olarak çıkarılan kartlar. Alışverişlerde taksit imkanlarının fazla olması nakit avans çekebilmek ve otomatik fatura ödeme gibi alternatifler ne kadar fazla olursa o kart diğerlerinden biraz daha öne çıkıyor.  Peki, avantajlı bir kredi kartına sahip olmak istiyorsanız kredi kartında bulunması gereken özellikler neler olmalıdır? 

En avantajlı kredi kartı

Avantajlı Kredi Kartlarında Bulunması Gerekenler 

İlk kez bir kredi kartı kullanacaksanız ya da kredi kartınız var ancak size sağladığı avantajlardan memnun değilseniz yeni kart için bir araştırma yapmanız sizin faydanıza olacaktır. Kredi kartı talebinde bulunurken ilk bakmanız gereken şey kartınızın aidatı olup olmadığıdır. Çünkü bazı bankalar kredi kartı verirken kart aidatları üzerinde çok fazla durmuyorlar ancak yine de almayı seçiyorlar dolayısıyla hiç beklemediğiniz bir anda kredi kartınızın aidatıyla karşı karşıya kalıyorsunuz. Ancak kredi kartı aidatı almayan bankalarda var. İkincisi ise taksit imkanı. Her alışveriş yaptığınız mağaza ya da online site size taksit imkanı sağlamıyor dolayısıyla sizin burada tek çekim yapmanız gerekiyor. Tek çekimin de ödemesinin nakit işlemden hiçbir farkı olmadığı için sizi zorlayabiliyor. Bu durumda bazı bankalar size ek taksit imkanı sağlayabiliyor. Yüklü alışverişleriniz sırasında banka size fazlaca taksit önerisinde bulunuyor. Bu şekilde hizmeti olan kartı seçmeniz sizin için daha faydalı olacaktır. Son olarak ise faiz oranları. Bankanın kartıyla alışveriş yaptıktan sonra ödeme işleminizde geri ödemenizin düşük olması durumunda size uygulayacağı faizin düşük olması gerekiyor. Burada her banka birbirinden ayrı olarak faiz hesaplaması yapıyor.  

Yukarıda belirtmiş olduğum bu üç madde bir kredi kartı sahibinin ve sahibi olmak isteyen kişinin mutlaka dikkat etmesi gereken bir konu. Bu şekilde daha avantajlı bir kredi kartı sahibi olacak ve alışverişlerini de daha güvenli bir şekilde gerçekleştireceklerdir.  

En Avantajlı Kredi Kartı Veren Bankalar 

Burada size avantajlı kredi kartını hangi bankanın sağlayacağı konusunda net bir açıklama yapmak istemiyoruz çünkü bankaların yıllık olarak değişen kararları olabilir ancak her dönem yukarıdaki bahsettiğimiz üç nokta üzerinde durursanız o zaman avantajlı kartı kullanmış olursunuz. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*