Kredi Çekemiyorum Ne Yapmalıyım?

Kredi Çekemiyorum Ne Yapmalıyım -Türkiye’de bir çok vatandaşı sorduğu soru aslında kredi çekemiyorum sorusu, Eğer kredi çekemiyorsanız öncelikle neden kredi çekemediğinizi araştırmanız lazım. Bu yazımızda kredi çekemeyenlere bir rehber şekilde bir yazı yazarak kredi çekmelerini kolaylaştırmak amacıyla yazılmaktadır

Bankaya kredi başvurusu yaptınız ve bankadan kredi red aldınız. Hemen bir başka bankaya gidip kredi başvurusunda bulunmanız size hiç bir şekilde bir yarar sağlamaz sadece banka banka dolaşıp yorulmanızı sağlar. Bunun yerine hangi bankadan kredi başvurusu yaptığınız bankaya giderek kredinizin neden onaylanmadığını öğrenin, Banka çalışanları bazen bilgiçlik yapıp kredi notunuz düşük demek yerine merkezden onay gelmedi diyerek durumu geçiştiriyorlar. Ancak kredi başvurusunda kredi red nedeni yazılır.  Kredi red nedeni en büyük neden kredi notu olmaktadır. Kredi notu düşükse hiç bir banka kredi veya kredi kartı vermemektedir.

Türkiye’de kredi notu uygulanmadan önceki zamanlarda ben hatırlıyorum ki bankalar her gidene kredi ve kredi kartı vermektedir. Ancak belli bir zaman bir çok kişi borçlarını ödemedi… Ve bankalar büyük bir zarara uğramadı çünkü tahsil edilemeyen kredi borçları, kredi kartı borçlarını vergiden düşülmektedir.

Kredi çekemiyorum diyorsanız Findeks üzerinden kredi notunuzu sorgulayın, Eğer kredi notunuz düşükse sitemiz üzerinden kredi notu yükseltme tekniklerine bakarak kredi notunuzu yükseltmeye başlayabilirsiniz.  Eğer bu kadar zamanınız yoksa başka yöntemlere başvurabilirsiniz. bu yöntemlerden biride Kefille kredi almaktır. Kefille kredi veren bankalara bakarak, Kredi notu yüksek bir kefil bularak kredi alabilirsiniz.

Kefille kredi kolayca bankalardan alabilirsiniz. Öncelikle başta dediğimiz gibi kredi red nedeninizi öğrenin ve red nedenine göre bir yol haritası çizebilirsiniz. Kredi red nedeninizi yorum alanımızdan bildirmeniz halinde uzmanlarımız tarafından size tavsiyelerde bulunabilirler.

Eğer yasal takipte çok dosyanız varsa veya hiç bir banka size kredi vermiyorsa senetle para veren yerlere bakmalısınız.  Eğer zamanınız varsa ve acil krediye ihtiyacınız yoksa kredi notu yükseltme işlemini yapmanız sizin adınıza daha karlı olacaktır.

 

1 Comment Posted

  1. arkadaslar kosgeb hibe krediden yararlanıp izmir de sarkuteri acmak istiyorum 25000 sermaye ile ortak olacak kisiler aranıyor

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*