Kuveyt Türk İnternet Şubesi Nasıl Kullanılır

Kuveyt Türk İnternet Şubesi Nasıl Kullanılır -Türkiye’nin en başarılı bankacılık örneği gösteren Katılım bankası Kuveyt Türk İnternet bankacılığı ile bankacılığın keyfini yaşayın diyoruz. Evet keyif yaşacaksınız Kuveyt Türk ve Kuveyt Türk İnternet bankacılığı kullanımı ile, Öncelikle katılım bankası olduğunu ve hiç bir işleminde faiz uygulanmaz, Eğer islami hassasiyetiniz varsa Katılım bankaları ile çalışmanız gerektiğini ifade edelim. Bu bankalardan kazancınıza hiç bir şekilde faiz kazancı uygulanmaz. Kazanç sistemi tamamen kar payına bağlı olup kardan kazanç sistemi ile helal kazanç sağlayabilirsiniz.

Katılım bankaları arasında yer alan Kuveyt Türk’te öncelikle bütün işlemlerin çok hızlı olduğunu belirtelim. Hesap açtırmanız ve banka kartınızı almanız dakikalar içerisinde gerçekleşiyor. Bilindiği gibi bankalarda hesap açtığınızda hesap kartınız bir kaç hafta sonra evinize ptt veya kurye ile gönderiliyor. Ancak Kuveyt Türk ile bu işlem hesabınızı açtırmanızla birlikte verilmektedir. Hesap açımı için gerekli belgeleri imzaladıktan sonra hesap kartınızı hemen size teslim edilir.

Katılım bankası olması sebebiyle Hesap işletim ücreti almamaktadır. (Bkz hesap işletim ücreti almayan bankalar) Ayrıca İnternet bankacılığından yaptığınız efet ve havale işlemleri tamamen ücretsizdir. Kuveyt Türk’te hesap açtırmak istiyorsanız öncelikle şubeye gitmeniz veya Kuveyt Türk girişimi olan şubesiz bankacılık olan Senin bankan internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuzdan sonra kurye ile imzalamanız gereken evrakları imzalar ve kurye sizin hesap bilgilerinizi size teslim eder.

Kuveyt Türk İnternet Şubesi Şifre Nasıl Alınır

Eğer Kuveyt Türk hesabınız varsa www.kuveytturk.com.tr sitesine girerek sağ üst köşede ki anında şifre ile şifrenizi alabilirsiniz. veya şubeye giderek internet şubesi şifresini alabilirsiniz. Kuveyt Türk internet sitesinden anında şifre özelliği ile şifre alabilmek için Müşteri numaranızı ve kişisel bilgileri vermeniz gerekmektedir. Bu şekilde şifrenizi kolaylıkla alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra sonra İnternet sitesinden veya akıllı telefonunuza Kuveyt Türk mobil uygulamayı indirerek işlemlerinizi takip edebilirsiniz. Herhangi bir sorunda Kuveyt Türk çağrı merkezini 444 0 123 / 0850 251 0 123 arayarak müşteri temsilcisiyle görüşebilirsiniz.  Şifrenizi müşteri temsilcisinden de alabilirsiniz.

Kuveyt Türk İnternet Şubesi Özellikleri

internet_sube_infografik

Kuveyt Türk İnternet Şubesi Nasıl Kullanılır Öncelikle İnternet şubesi her bankada olduğu gibi tamamen müşterilerin işlerini kolaylaştırma ve hızlandırma işlemini gerçekleştirmektedir.  Kuveyt Türk müşteriler için akıllı menü özelliği ile sık yaptığınız işlemleri resim veya isim aracılığı ile buraya kaydedebilir, ve hızlı işlem yapabilirsiniz. Örneğin sürekli bir kişiye eft yapıyorsunuz. Akıllı menüye ekleyerek her girişinizde karşınıza çıkar ve işleminizin süresini dakikalara indirmiş olursunuz. Aylık olarak yaptığınız ödemeler işlemleri akıllı menüye istediğiniz isim ve resimle ekleyebilirsiniz.  Tanımlı alıcılar özelliği ile her zaman para gönderdiğiniz kişilere tanımlayabilirsiniz ve sürekli olarak o kişiler hesap veya iban numaralarını girmenize gerek kalmadan hızlı bir şekilde işleminizi yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk internet şubesinden girişte karşınıza hesaplarınızın, Kredi kartlarınızın özet bilgisi ile birlikte güncel kur bilgilerinizi karşınıza çıkar. Bu şekilde sadece ana sayfadan hesap bilgilerinizi ve kredi kartı bilgilerini takip edebilirsiniz.  Ayrıca akıllı takvim özelliği ile de hatılatıcılar ekleyebilir istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

Hava durumu özelliği ile de anlık olarak hava durumunuzu takip edebilirsiniz. Diğer bankalarda olmayan bir özellik olup bankacılıkla alakalı olmayan bir özelliktir.İnternet Şubesi şifresi unuttuğunuzda ise internet sitesinden anında şifre ile yeni şifre alabileceğiniz gibi 444 0 123 / 0850 251 0 123 numaralı telefondan Müşteri temsilcinizle görüşerek yeni şifre alabilirsiniz.

 

Kuveyt Türk İnternet Şubesi kullanımı tamamen özgürleştirebileceği gibi güncelik sayfasından limitleri belirleyebilirsiniz.  İnternet şubesinden yaptığınız EFT ve  Havale işlemlerinde hiç bir şekilde sizden ücret kesilmemektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*