Kefille Kredi Veren Bankalar

Kefille Kredi Veren Bankalar-Tüketiciler genellikle kefilsiz kredi veren bankaları arar ancak kefille kredi arayan tüketiciler de bulunmaktadır. Herkesi yarışı kazanmak için hedefe doğru koşarken kefille kredi almak aslında hedefi ters yönden daha kolay ulaşmaktır.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar olarakta düşünebilirsiniz. Kredi notunuz düşük ve bankalar siz kredi veya kredi kartı vermede sıkıntılar çıkarıyor. Bankalar aslında finansal anlamda bir sıkıntı çıkarmıyor size, size farklı bir yöntem bulun diyor Yani ön kapıdan sokmuyoruz ama siz arka kapıdan rahatlıkla girebilirsiniz. Kredi notu düşük kişiler kredi notu yüksek bir kefil bulmaları dahilinde kredi alabilirler.

Bankalara kefil gösterdiğinizde kefile kredi veriyor gibi hareket eder. Çünkü alacağını sizden tahsil etmediği takdirde kefilden rahatlıkla tahsil edebilirler. Bu yüzden kefil olduğunuz kişiler ödemeleri aksattığı zaman sizin de kredi notunuz düşer. Bankalardan kredi almanın birçok yolu vardır. Öncelikle kredi notunuzun düşük olması halinde ipotek ile kredi alabileceğiniz gibi sağlam (Finansal anlamda sağlam kişi demek kredi notu yüksek kişi demektir.)

Yeni memur olan bir arkadaşım yanıma geldi ve kredi alamadığını belirtti. Bütün bankalara gitmesine rağmen bankalar kredi vermekte büyük zorluklar çıkarmıştır. Maaş bordosu vs bütün evrakları götürmesine rağmen bankalar kredi notu düşük olduğu için kredi vermediler. Kredi verenler ise maaşının bir iki katı vermişti. Kendisine kredi notu yüksek bir kefil göstermesini teklif ettim. Kredi notu yüksek bir kefil alıp bankaya gitti. Banka istediği krediyi hiçbir sıkıntı çıkarmadan verdi. Arkadaşımın krediyi almasıyla birlikte birkaç içerisinde kredi limiti ve kredi notu yükselmişti. Kredi notu yükseldikten sonra da kredi kartı başvurusunda bulundu. Banka maaşının iki katı bir limitle kredi kartı verdi. Ve ödemelerini hiç aksatmadan sorunsuz bir şekilde yaptı. Birkaç ay sonra da kredi kartı limiti yine iki katına çıkmıştır. İlk başta kimse kredi vermezken, kefille aldığı kredi sonrası bankalar şimdi hergün kredi tekliflerinde bulunuyor.

Kefille kredi veren bankalar hangileridir sorusuna da cevap olarak bütün bankalar kredi verebilir, yeter ki yasal takibe düşmüş bir dosyanız olmasın. Kefille kredi almanız aynı zamanda kredi notu yükseltme teknikleri arasında sayılır. Kefille aldığınız kredi sonrası ödemelerinizi aksatmaz, zamanında ödemelerinizi yaparsanız birkaç ay içerisinde kredi notunuz da buna paralel olarak yükselecektir.

Kredi almak için kredi notunuzun yükselmesini beklemeyecek kadar zamanının yoksa kefille kredi veren bankaları aramanız gerekmektedir. Kredi ile ilgi sorularınızı bize yorum alanından bildirmeniz halinde cevap verilecektir.

2 Comments Posted

  1. Günümüz şartlarında bazı ihtiyaçlarımız için bankalara başvurabiliyoruz. Ev alırken, araba alırken ya da günlük ihtiyaçlarımızda bankaların sunmuş olduğu kredi imkanlarından yararlanabiliyoruz. Evlilik hazırlığı yapanlar, sağlık sorunu yaşayanlar, çocuğu için eğitim harcamaları yapanlar ya da araç almak ve değiştirmek isteyenler için çeşitli kredi imkanları sağlanmaktadır. Günümüz şartlarında bu giderlerimiz için maddi durumunuz yeterli olmayabiliyor. Bu durumlarda bankaların kolay ödemeli ve uygun faizli kredi fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Tabiî ki bu kredileri kullanırken ödeme seçenekleri, faiz oranları ve vade imkanları da çok önemli.. Kullandığımız kredi için vade seçeneği oldukça önemlidir. Çünkü vade seçeneklerimize göre aylık ödeme tablomuz belirleniyor. Aynı zamanda vade seçenekleri toplam ödenecek olan borcunuzun miktarını da değiştirebiliyor.. Ödediğimiz borç tutarı değişebiliyor. Her banka kredi seçeneğine göre farklı vade imkanları sağlamaktadır. Kullanmış olduğunuz kredi vadenize göre ödeme seçeneklerinizde belirlenmektedir.

  2. 1 sene önceye kadar her bankadan kredi ve kredi kartı alabilyrdum 3 ay kredilerimi gecikmeli ödedim ve puanım 850 lere kadar düştü.kredi ve kredi kartı konusunda bankalar hiç olumlu yanıt vermiyorlar.ben öğretmenim ve puanı yüksek bir öğretmen arkadaşımı kefil göstersem 10 bin gbi bi kredi çıkarmı acaba.

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Kredi Çekemiyorum Ne Yapmalıyım? - Banka Kredi Notu

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*