Konut Kredisi Faiz Oranları 2017

Konut Kredisi Faiz Oranları 2016 – Konut kredisi ile tüketiciler ev alabilir, ev almaya parası yetmeyen vatandaşlar genellikle Konut kredisine başvuru yapar. 2017yılında konut kredisi faiz oranları oldukça yüksekti, hatta bireysel kredilerin faiz oranları bile konut kredisi faiz oranlarına göre daha düşüktü.

2017 Yılında ev almak isteyenler ve ev alanlar yüksek faiz oranlarında kredi ile ev aldılar. Ancak 10 Ağustos Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın çağrıları üzerine konut kredi faiz oranları %1’in altına indirilmeye başlandı. Uzmanlarımız tarafından hazırlanan bu yazıda bütün bankaların konut kredisi faiz oranlarını ele alacağız.  Bu yazımızda en uygun konut kredisi nereden alınır ve diğer sorularınıza cevap bulacaksınız.

Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın faiz indirimi çağrılarına ilk hamleyi devlet bankası olan Ziraat Bankası yaptı. Ziraat bankasından yapılan açıklamaya göre 1-24 ay konut kredisi faiz oranını %0,82 24-60 ay vadeli konut kredisinde %0,90, 60-120 ay vadeli konut kredilerinde ise %0,95 faiz uygulayacağını açıkladı.

Denizbank Konut Kredisi Faiz Oranı

Özel Teşebbüslü bir banka olan Denizbank, Ziraat Bankasının faiz oranlarını indirmesi ve Cumhurbaşkanı’ın çağrıları üzerine bir hamle yaparak konut kredilerinde rekabete girdi. Faiz oranlarını düşüren denizbank 2 yıla kadar  konut kredisi faiz oranını %0,89, 5 yıla kadar faiz oranları %0,99, 10 yıla kadar olan konut kredilerinde ise bu oran %1 üzerinde olduğunu açıkladı.

Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranı

Bir diğer devlet bankası olan Vakıfbank, Konut kredisi faiz oranlarını indirin diğer bir banka oldu. Vakıfbank’tan yapılan açıklamaya göre “SarıPanjur Halden Anlayan Konut Kredisi” kampanyası ev sahibi olan kişiler için faiz oranları güncelledi. 5-10 yıl arası konut kredisi faiz oranı yüzde 0,95, 3-5 yıl arasında vadeli kredi faiz oranlarını yüzde 0,90, 1 yıl ile 3 yıl arasında ki konut kredisi faiz oranını yüzde 0,88, 1 ile 12 ay vadeli konut kredi faiz oranlarını ise  yüzde 0,80’ne indirdiğini açıkladı.

TEB Bank Konut Kredisi Faiz Oranı

Konut Kredilerinde fitili ateşleyen Ziraat bankasından sonra bütün bankalarda domino etkisi yarattı. Bankalar faiz oranlarını indirerek rekabete girdi. TEBBank faiz oranlarını yüzde 0,99’a indirdiğini açıkladı.

Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranı

Halkbank‘tan ev sahibi olmak isteyenler için faizler indirildi. Halkbankası yaptığı açıklamada ev sahibi olmak isteyenlere yüzde 0,80 faiz oranı ile kredi kullandıracağını açıkladı.

Halk Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre; 1-24 ay için yüzde 0,80, 25-48 ay için yüzde 0,89, 49-60 ay için yüzde 0,90 ve 61-120 ay için yüzde 0,95 gibi avantajlı faiz oranları sunan Halkbank’ın yeni konut kredisi paketi, yeni satın alınacak konutlar için kullanılacak olup kredi üst sınırı 1 milyon TL olarak belirlendi.

Şekerbank Konut Kredisi Faiz Oranı

Şekerbank Konut kredilerinde rekabeti elden bırakmamak için faizi indiren diğer bir banka oldu. Şekerbank Konut kredisi faiz oranını yüzde 0,89’a düşürdü. Faizleri aşağıya çeken Şekerbank ekonomide olumlu gidişin devam etmesi durumunda faizleri tekrardan aşağı çekeceğini duyurdu.

Şekerbank konut kredisi faiz oranlarını, 1-24 ay vadelerde yüzde 0,89’a, 25-60 ay vadelerde ise yüzde 0,99’a çekti.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Faiz Oranı

Katılım bankası olan Kuveyt Türk faiz oranlarını aşağıya çekerek ev sahibi olmak isteyenlere avantajlar sundu. Katılım bankası olduğunda dolayı faiz değil finansman oranı olarak adlandırılan konut kredisi faiz oranlarını şu şekilde güncelledi.

Kuveyt Türk, 0-24 ay vadelerde yüzde 0.89, 24-60 ay vadelerde yüzde 0,99, 60-120 ay vadelerde yüzde 1,09 olarka güncelledi.

İş Bankası Konut kredisi faiz oranı

İş Bankası konut kredisi faiz oranlarını şu şekilde güncellendi.

Türkiye’nin Ev Kredisi Kampanyalı Faiz Oranları:

Binde beş (% 0,5) Tahsis Ücreti ve Hayat Sigortalı (Hayat Sigortası yaptırılması koşuluyla);
1 – 120 Ay    :  %0,95

Tahsis Ücretsiz ve Hayat Sigortasız (Hayat Sigortası yaptırma zorunluluğu olmadan);
1 – 120 Ay    :  %0,99

Odeabank Konut Kredisi Faiz Oranını Yüzde 0,95’e Çekti

Bir diğer banka olan Odebank, 5 yıla kadar faiz oranlarını 0,95’e çekerken 10 yıla kadar olan faiz oranlarını yüzde 1,05’e çekti. Odeabank’tan konut kredisi çekmek isteminiz durumunda bu faizler üzerinden hesaplanacaktır.

Finansbank 10 yıla kadar konut kredisi faiz oranını Yüzde 0,99’a çekti

Türkiye’de faaliyet yapan bankalar arasında önemli bir yere sahip olan Finansbank yaptığı açıklamada 10 yıl kadar vadeli konut kredisi faiz oranlarını %0,99’a çektiklerini açıkladı.

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranı

Akbank Konut kredisi faiz oranını aşağıya çekerek 60 aya kadar vadeli konut kredisi faiz oranını yüzde  0,99’a çektiğini açıkladı.

Garanti Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı

Garanti Bankası bu yılki konut kredisi faiz oranını aşağıya çekerek yüzde 0,95’e indirdi. Garanti Bankası tarafından yapılan indirimin kapsamı şu şekildedir. Garanti Mortgage 24 aya kadar vadeli kredi faiz oranını %0.95’e, 24-60 ay arası vadelerdeki konut kredi faiz oranlarını da %0,99’a düşürdü.

Hangi Bankadan Konut kredisi Almalıyım?

Konut kredisi faiz oranlarını okuyan ziyaretçilerimiz, iyi güzelde bütün bankaların konut kredisi faiz oranlarını sıralamışsında biz hangi bankadan kredi almamı gerekiyor? nasıl bir yol izlememiz gerekiyor?

Sevgili ziyaretçilerimiz konut kredileri genelde uzun vadeli olduğu ve yüksek meblağlar olduğu için bir puanında önemli olduğunu belirtelim. Siz hangi bankadan kredi çekeceğinizi kendi kriterlerinize göre belirlemeniz gerekiyor. Yani kaç aylık kredi alacaksınız,kısa vade mi? orta vade mi?  uzun vade mi? öncelikle bu soruya cevap verin sonra vadeye göre en uygun bankaları çıkarın +-5 puan arasında bir liste çıkarın kendinize, daha sonrasında en az faiz oranlı bankadan konut kredisi hesaplama işlemini yapınız. Ek olarak hangi masraflar alınmaktadır, sonra diğer bankaların hesaplamalarını yapın ve alt alta yazın, kesinti, artı, eksi yönlerini yazın ve en sonunda toplama çıkarma yöntemiyle size en uygun faiz oranlı krediyi seçiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*