Kuveyt Türk Konut Kredi Borcu Yapılandırma

Kuveyt Türk Konut Kredi Borcu Yapılandırma – Kuveyt Türk bilindiği üzere Katılım bankası vermekte ve sadece Konut Kredisi vermektedir. Düşen faizler nedeniyle Konut kredisi çeken tüketiciler konut kredisini yapılandırmak istiyor.

Peki Kuveyt Türk konut kredisi yapılandırma nasıl yapılır, Öncelikle yapılandırma neden yapılması gerektiğini özet olarak geçelim. Tüketiciler ev alacakları zaman bankalardan kredi alırlar, gerek konut gerekse bireysel kredileri dönemin faiz oranından kredi kullanılmaktadır. Daha sonraki dönemlerde faizin düşmesi veya kredinin ödenmesinde zorluk yaşanması durumunda tüketiciler kredileri yeniden yapılandırma başvurusunda bulunarak, hem düşük faizli yeni bir kredi alabilir, bu şekilde borç yükleri düşecektir. Hemde taksit oranları düşeceği için ödeme sıkıntı yaşanmayacaktır.

Kuveyt Türk’ten konut kredisi alan tüketiciler faizler düştüğünden dolayı veya ödemede sıkıntı yaşadığından dolayı yeniden yapılandırma başvurusunda bulunabilirler. 444 0 123 Kuveyt Türk Müşteri hizmetlerini arayarak Konut kredinizin yapılandırmak istediğinizi belirtin. Güncel faiz üzerinden yapılandırma işlemi için banka tarafından işlem yapılarak size gerekli bilgileri vererek, yapılandırma talebinizin onaylanması halinde sizi en yakın Kuveyt Türk Şubesine yönlendirecektir.

Ancak bir sebepten dolayı genelde kredi notu düşük olanların yapılandırma talepleri uygun görülmeyebilir veya başka bir neden de dolayı yapılandırma talebiniz uygun görülmezse başka bir bankaya giderek yeniden yapılandırma Re-finansman kredisi ile çalıştığınız krediyi kaparak yapılandırma işlemini yapabilirsiniz.

Kredi borcu yapılandırma ile ilgili sorularınızı yorum alanında bize sorabilir, uzmanlarımız tarafından sorularına cevap verilecektir.

6 Comments Posted

  1. Merhaba ayda 1450tl ödediğimiz 56 ayı kalan bir konut kredimiz var bu kredi borcunu daha kısa sürede bitirmek istiyoruz. Nasıl yapılandırabiliriz?

  2. İyi günler Kuveyt Türk yapılandırma yapamıyoruz diyor. Bunu şu şekilde çözmemiz mümkünmü? Evin satışını eşime veya kardeşime yaparak başka bankaya geçme durumu olabilir mi? Bu masraflı olacak ama genel olarak büyük bir düşüş söz konusu.

  3. meraba iyi aksamlar bundan yaklasik 5 sene önce babam konut kredisi cekti 10 yıllığına ve faiz oranı bayabi yüksek ve biz bunu daha sonra yapılandırmak istedik bide kuveyt türk bankasında yapalindirma olmadığı hakkında bi bilgi verdiler böyle birsey varmı gerçekten

    • Yapılandırma imkanı her banka için mevcut ama kredi sözleşmesinde yazılanlarda önemli. Sabit faizli bir kredi kullanımı söz konusu ise ve sözleşmede herhangi bir maddede yapılandırma yapılamayacağı ibaresi mevcut ise olmayabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*