Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2017

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2017 -Kefilsiz kredi nedir öncelikle bunu açıklayalım, Bankanın sizden başkanın kefaletini istemeden verdiği kredilerdir. Aslında hangi bankalar kefilsiz veriyor diye sormak abes olur, Çünkü kefil durumu tamamen farklı bir konu, Bütün bankalar kefilsiz kredi verir sizin ihtiyaçların doğrultusunda ancak Kefilsiz kredinin de belli şartları ve limitleri vardır. Eğer bankalardan kredi limitinizin üzeride kredi talebinde bulunursanız banka sizin kredi başvurunuzu reddeder fakat Kredi limiti yüksek bir kefil göstermeniz halinde banka size istediğiniz kredi miktarı anında verir.

Bankalar kredi başvurusunu aldıklarında ilk baktıkları kriter kredi notudur. Eğer kredi notu yüksekse bankalar sadece kimlik belgesinin fotokopisi ile kredinizi anında bankadan alabilirsiniz. Bankaların gelişmiş teknoloji sistemi ile anında kredi alabiliyorsunuz.

Öncelikle kredi başvurusu esnasında krediniz bulunmuyor, ve hiç bir yasal takibe düşmemiş seniz bankalar Kefilsiz kredi verir. Ve kredinizi anında kullanabilirsiniz.  Ancak mevcut krediniz varsa yine kefilsiz olarak kredi alabilirsiniz. Fakat belli şartları karşılamanız lazım. Daha aldığınız kredileriniz kredi limitinizi doldurmamışsanız ve alacağınız kredi miktarı kredi limitinizi aşmıyorsa kredinizi alabilirsiniz.

Örnekle açıklamak gerekirse, Sizin kredi limitiniz, “kredi limitiniz findeks kredi raporunda görebilirsiniz.” 60.000 TL diyelim, bu limite, kredi kartı borçlarınız, avans hesaplarında kullandığınız tutar vb finansal borçlar yer alıyor. ve siz kredi limitinin 20.000 TL’sini zaten kullanmışsanız, Bankalarda 40.000 TL daha kredi alabilirsiniz anlamına gelmektedir. Ancak gelir durumunuzu aşmaması gerekir. Gelirinizin en fazla %70’ni kredi olarak kullanabilirsiniz. Ancak siz hem kredi limitini doldurmuş hemde gelirinizin %70 üzerinde bir kredi ödemesi yapıyorsanız bankalar size kredi vermeyecektir.

Fakat sizin kayıtlı olmayan gelirleniz varsa yani sizin kredi taksitlerini ödemede sıkıntı çekmeyeceğinizi düşünüyorsanız bankalar bunu düşünerek sizden kefil istemektedir. Kefil alınırken sizin için geçerli olan kredi limiti,  gelir belgesi de istenmektedir. Yani kefilin kredi notu yüksek olması gerekiyor aksi halde kefiliniz kabul edilmez.

Daha önce ki yazımıda işsizlere kefilsiz kredi veren bankalar bakabilirsiniz. Bankalar kredi notunuz düşük olduğunda da kefil istemektedir.

Kefilsiz kredi veren bankalar aramayın kredi notu yükseltme tekniklerine bakınız. Kredi notunuz yüksek olduğunda bankalar size kefilsiz olarak kredi verecektir. Kefilsiz kredi veren bankalar kişilerin finansal durumlarına göre vermektedir. Finansal karneniz yani kredi notunuz yüksekse bankalar anında kredi verirken hemde bütün bankalar, fakat kredi notunuz düşükse sizden kefil ister bütün bankalar, kefil göstermez iseniz bunun yerine ipotek isterler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*