Findeks Kredi Limiti Nedir? Nasıl Yükselir

Findeks Kredi Limiti Nedir? Nasıl Yükselir-Bankalarda yaptığınız işlemler bünyesine göre bankalar size kredi limiti belirler, Kredi çekiminde bu limit önemlidir, Findeks kredi notu öğrenme hizmeti aldığınız da sürekli karşınıza çıkan kredi limiti ayrıntılarını danışmanlar vermektedir, Kredi notunun belirlenmesinde önemli bir ayraçtır Findeks kredi limiti, Geçenler bir ziyaretçimizin bize gönderdiği kredi notu raporunu incelememizi istedi, Ziyaretçimizin dediğine göre hiç bir ödemeyi geciktirmemesine rağmen bu ay kredi notunun düştüğünü belirtmişti, Kredi notu raporunu incelik dediği gibi hiç gecikmiş bir faturası veya bir borcu bulunmamaktadır.

Ancak Kredi limtinin %45 oranında kullanmaktadır, Sitemizde kredi notu nasıl yükseltilir kategorisiden kredi notu yükseltme için kredi limitinizin %30’nu geçmemeniz geçmeniz halinde kredi notu düşer,  Bankalarda ki finansal hareketlere göre verilen bu kredi limiti aslında hepsini kullanmanız anlamına gelmemektedir, Sadece bu kadar limitinizin olduğunu kişi bu limite kadar ödeme yapabilir olarak okumalısınız, Müşterimizin kredi limiti bir ayda aşmasının nedeni de bir bankada hesabında 5 bin lira kadar avans hesabı kullanmış, kredi kartı limiti dolmuş, yeni kredi çekmiş buna bağlı olarak kredi limiti %45 oranında olmuştur, Kendisine avans hesabı kapatmasını ve kredi kartı borcunun ödemesi durumunda kredi notunun tekrardan yükseleceğini belirttik. Bankalar kredi limitnin %30 oranına kadar rahat bir şekilde kredi verebilir, kişi o limite kadar kredi kullanabilir, daha fazlasını da kullanır ancak bu durumun kredi notunun düşmesi ile birlikte tekrarda bir ihtiyaç halinde kredi çekmesi zorlaşır.

Kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız aldığını findeks kredi notuna göre kredi limitinizin %30’un altına indirmenizdir.  Kredi limiti sadece kredi borcu ile değil aynı zaman da bankalarda kullandığınız avans hesap miktarı, Kredi kartı borcu, Kredi borcu gibi bütün finansal borçları bu limite girmektedir. Kredi limitini yükseltmeniz için de hesabınızda sürekli para bırakmak, vadesiz hesap açmak, bireysel emeklilik hesabı oluşturmanız durumunda kredi limiti otomatikmen yükselecektir, Kredi limitinin yükselmesi ile birlikte çekeceğiniz kredi miktarı da o oranda yükselecektir.

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2016 - Banka Kredi Notu

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*