Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır -Bankaların müşterilerine daha hızlı hizmet vermek amacıyla Teknoloji en iyi şekilde kullanmaya çalışmaktalar. Bireysel kredi notu çıktığından beri bankalar online bankacılığı ve online başvurulara ağırlık verdi. Bu şekilde müşteriler evinde, işinde veya sokakta dolaşırken online kredi başvurusu yapma imkanı vermiş oldu.

Online kredi başvurusu kredi notu çıkmadan önce sadece ön başvurusu olarak yapılmakta, Başvurunuz sonrasında bankalar size çeşitli evrakları şubeye getirmeniz halinde başvurunuzun onaylanacağını bildirin bir mesaj göndermektedir. Ancak Findeks kredi notu sisteminin çıkmasından sonra Bankalar online başvurulara hızlı bir şekilde giriş yapmış oldu. Bankaların en büyük müşteri grubunu oluşturan bireysel müşterilere yönelik çalışmaları hızlı bir şekilde tamamlamakta ve hayata geçirmektedir.

Akıllı telefonlarında hayatımıza girmesiyle artık bir kaç tıklama ile online kredi başvurusu yapabiliyor ve kredi başvuru sonucunu da bir kaç dakika içerisinde telefonunuza alabiliyorsunuz. Kredi başvurularında sadece T.C kimlik numaranızı ve Telefonunuz istenmektedir. Öncelikle başvuru yaparken bankalar sizden T.C kimlik numaranızı, Telefon numaranızı, Çekeceğiniz kredi miktarını, Kredi vadesini bir form aracılığı ile dolduruyorsunuz. Formu doldurduktan sonra başvur veya devam butonuna tıklayıp ikinci adımda telefon doğrulaması yapıyorsunuz. Telefon doğrulaması yani kimlik doğrulaması sonrasında kredi başvurunuz tamamlanmış ve bir kaç dakika hatta eğer o bankanın müşterisi iseniz kredi başvurunuz bir kaç saniye içerisinde sonuçlanıyor.

Türkiye’nin de Teknoloji alt yapısını sürekli güncellemekte ve bankacılık kanunlarınıda buna göre düzenlemektedir. Örneğin ben Yapı Kredi Bankası müşterisiyim ve internet veya mobil bankacılıkltan giriş yaptığımda bana özel banka ön onaylı kredi sunmuş, ben istediğim zaman şubeye gitmeden ön onaylı kredimi başvuru yaparak daha sonrasında ise direk hesabıma geçirilerek krediyi kullanabiliyorum. Aynı şekilde Şubesiz bankacılıkla artık bankalar insan gücüne değilde teknoloji gücüne yatırım yapmaktadır. bu yatırımların meyvesi ise Şubesiz bankacılık oldu. Bir çok banka artık şubesiz bankacılığa geçiş yaparak hem yerden hem zamandan tasarruf ile bankacılık işlemlerini hızlı bir şekilde yaptırmaktadır.

Bu sistemler tamamen Teknoloji alt yapı ile güçlendirilmiş ve bağlanmış bir şekilde yapılmıştır. Şuan Finansbank’ın Enpara.com girişimi, Kuveyt Türk’ün Seninbankan girişimi, Yapı kredi bankasının Yapı Kredi nuvo girişimi ve Garanti bankasının iGAranti girişimi Şubesiz bankacılık alanında hizmet vermekte, ve bütün başvuralarınız online olarak yapmaktasınız.

Online kredi başvurusu ile anında kredi alabilirsiniz, internet şubelerinden, Telefon bankacılığından ve sms başvurusu olarak yapılmakta, Ancak istediğiniz kadar kredi almakta özgür değilsiniz, her bankanın oluşturmuş olduğu kredi miktarı vardır. Enpara’da bu tutar 5.000 lira iken Akbank direkt kredi başvurusunda ise bu miktar  15.000 TL’dir.

Bankaların Online kredi başvurusu sistemi bütün işlem elektronik olarak yapıldığını da ifade etmemiz lazım. Eğer sizin kredi almak istediğiniz miktar bu limitleri aşıyorsa bu şekilde banka şubelerine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*