ING Bank EFT saatleri 2018

ING BANK EFT Saatleri 2018

Bankalar EFT işlemlerinde birbirlerinden farklı hareket edebilirler. Bu anlamda bazı bankalar biraz daha dar zamanlar içerisinde hizmet vermeye çalışırken bazı bankalarda daha geniş zaman dilimi içerisinde transfer işlemlerine ağırlık vermiştir. Bu anlamda ING Bank ise müşterilerine geniş işlem aralığı vermeyi tercih ediyor. ING Bank EFT saatleri 2018 yılı itibariyle ise sabah 09:00akşam 17:15olarak belirtilmiş. Bu saatler arasında yapılan işlemlerin yeterli olabileceği düşünülmüş.

Bankaların EFT saatleri genel anlamda birbirine yakın ancak bilindiği üzere EFT saatleri 16:00’da bitiyor bu saatten sonrakiler ise geç EFT kapsamında değerlendirilerek bankaların inisiyatifine bırakılıyor. Banka isterse EFT’yi 16’da bırakır isterse 17:30’a kadar devam ettirebilir. Müşterilerin bankaları tercih etmesinin en büyük nedeni işlemlerini istedikleri zaman yapabilmeleri. Bu anlamda özellikle dijital bankacılık üzerinde ciddi anlamda duruluyor. İnsanlar günün hangi saatinde olursa olsun işlemlerini yapabilmeye özen gösteriyorlar. Özellikle mobil bankacılık bu konuda adeta bir kurtarıcı. Gün içerisinde banka şubesine gitmeden EFT ve havale gibi işlemler sorunsuz bir şekilde yapılabiliyor.

Gündüz yapılan EFT işlemlerinde yukarıda belirtmiş olduğumuz saatler arasında yapılan işlemlerde aynı gün içerisinde para transferi gerçekleşebiliyor ancak geç EFT saatlerinden sonra yapılan işlemler ister banka şubesinden olsun isterse mobil bankacılıktan bir sonraki gün karşı hesaba geçebiliyor. EFT işlemlerinde ücret alınmış olduğu unutulmamalı buna göre EFT saatleri dışında yapılan işlemlerde daha fazla ücret alınabiliyor. Bankaların EFT ücretleri ve geç EFT ücretleri siteleri üzerinde belirtilmiş durumda. ING Bank’ın resmi internet sitesine girdiğiniz de ücretler konusunda detayları da görebilirsiniz.

INGBANK EFT İşlemi Nasıl Yapılır?

ING Bankasından EFT işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız basit bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun içinde söylediğimiz gibi karşınıza birkaç yöntem çıkacak. Banka şubesine giderek yapabilir ya da oturduğunuz yerden yapabilirsiniz. Mobil bankacılık işlemlerini kullanmak istiyorsanız bunun için de hesabınızın açılmış olması gerekiyor. Bu sayede bankaya gitmenize gerek kalmaz. Bir diğer yol ise telefon bankacılığı hizmeti. Her bankanın bu hizmeti var. Hayat artık bankalara ulaşılması noktasında daha kolay.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*