HSBC EFT Saatleri 2018

HSBC EFT Saatleri 2018

Bankaların yeni yıldaki EFT saatleri yeniden güncellendi. Buna göre makalemizde HSCB bankasının yeni yıldaki EFT saatleri konulu bir bilgilendirme yapmak istedik. HSCB bilindiği üzere Türkiye’de hizmet veren başarılı bankaların arasında yer alıyor. Hizmetleri çeşitlendirilmiş olan bankanın para transferi konusunda da bugüne kadar başarılı işlemler gerçekleştirdiği biliniyor. Bankalar para transferi söz konusu olduğunda daha geniş bir zaman aralığında hizmet vermeyi tercih ediyor. Bu anlamda her bankanın EFT saatleri birbirine yakın olsa da yine aralarında farklılıklar olabiliyor. Buradaki farklılığın nedeni ise geç EFT saatlerinden kaynaklanıyor. Bankalar kendi içlerinde mesai saatlerinin sonunda belli bir aralıkta daha hizmet vermeyi tercih ediyorlar. İşte bu noktada EFT saatlerindeki farklılık ise bundan kaynaklanıyor. Bu yazımızda HSBC EFT Saatleri 2018 yılı ile ilgili açıklama yapacağımızı belirtmiştik buna göre banka akşam saat 17:00’ ye kadar EFT işlemlerini gerçekleştiren bankalar arasında.

EFT’nin bankanın çalışma saatleri arasındaki para transferi işleminin kısaltılmış adıdır. Dolayısıyla bu saat diliminde göndereceğiniz paranızın karşı hesaba aynı gün içerisinde geçmesi mümkündür. Burada bankalar her ne kadar süre olarak en geç 30 dakika olarak belirtmiş olsalarda işlem sonucunun 5-10 dakika arasında olduğu biliniyor.

HSCB geçtiğimiz yıl para transferini daha az bir zaman içerisinde uyguluyordu ancak yeni yılda bu süreyi biraz daha uzatmış oldu buna göre 2018 yılı EFT saatleri sabah 09:00 akşam ise 17:00 olarak belirlenmiş durumda. Bu saatlerin haricindeki işlemler ise bir sonraki gün hesaba aktarılacak.

Bankacılıkta hız önemli bir konudur. İnsanların birbiriyle olan para transferlerinin hızlı gerçekleşiyor olması da bankanın tercih nedenlerinin başında geliyor. Buna göre EFT işlemlerinin öğlen arasında yapılmasının herhangi bir sıkıntısı olmaz yani burada hesabın karşı tarafa geçişinin gecikmesi söz konusu değildir. EFT işlemlerini şube bankacılığını yapabileceğiniz gibi internet üzerinden de gerçekleştirebiliyorsunuz. Özellikle de mobil uygulamalar sayesinde günün hangi saati olursa olsun banka şubesine gitmeden talimat vererek ödemelerinizi gerçekleştiriyorsunuz. Bunun için hesabınızda paranızın olması yeterli olacaktır. Bu sayede de şubeye giderek işlemler için kuyruk beklemek durumunda kalmıyorsunuz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*