İkinci El Otomobil Kredisi

İkinci El Otomobil Kredisi Kaç Yaşına Kadar Veriliyor?

İkinci el otomobil alırken paranızın yetmediği durumda kredi talebinde bulunabilirsiniz. Genelde insanlar otomobil kredisi kullanırken sıfır araç almak zorunda olduklarını düşünürler fakat yalnız sıfır araçlar değil ikinci el otomobil alırken de kredi talebinde bulunabilirsiniz. Bankalar ise ikinci el araç alımında kredi şartları arasında yaş sınırı koymuşlardır. Bu yaş sınırı ise her banka tarafından farklı bir şekilde talep edilir. En uzun vade seçeneğine bakacak olursak bankalar otomobil kredisinde 48 aya kadar vade verebiliyorlar.  

Garanti Bankası Otomobil Kredisi 

Garanti Bankası ikinci el otomobil alımlarında kredi taleplerinde 10 yıl şartı arıyor. 10 yaşına kadar her türlü araç alımında bu krediyi kullanabiliyorsunuz. Ancak 10 yaşındaki araçlar için kefil talep ediliyor. Kredinin teminatında kullanılmak için ise satın alınan araç rehin olarak alınıyor. Otomobil kredisi kullanırken kasko değeri 50 bin liranın üzerinde olan araçlar için en fazla % 70 oranında bir kredi verilebiliyor. Araç kredisi alınmak isteniyorsa o zaman aracın kasko değerinin de % 30’u nakit olarak talep ediliyor.  

Akbank Otomobil Kredisi 

Akbank’ta ikinci el otomobil kredisi veren bankalar arasında yer alıyor. Akbank’ın garanti bankasından farklı uygulaması kasko ve rehin zorunluluğunun olmaması. Ancak aracın yaşının en fazla 5 olmasını istiyor.    

İkinci El Otomobil Kredisi

Vakıfbank Otomobil Kredisi 

Vakıfbank ikinci el otomobil kredilerinde 36 aya kadar vade seçeneği kullandırıyor. Otomobil için ise en fazla 8 yaşa kadar kredi seçeneği kullanılabiliyor. 36 aydan daha fazla ödeme seçeneğinin kullanılmasını isteniyorsa o zaman aracın yaşının da 5’in üzerinde olmamasını istiyor. Vakıfbank araç kredisi alımında kasko ve hayat sigortası zorunluluğu var. 

ING Bank Otomobil Kredisi 

ING Bank ikinci el otomobil alımında 8 yaşından küçük olması durumunda kredi olanağı sağlıyor. Burada araç için kullanılacak kredinin faiz oranı ise talep edilen vade seçeneklerine göre değişiklik gösterebiliyor. ING Banka tıpkı Garanti Bankası gibi satın alınacak aracı rehin olarak alıyor. Ancak hayat sigortası zorunluluğu yok.  

Finansbank Araç Kredisi 

Finansbank müşterilerine 8 yaşına kadar ikinci el otomobil kredisi kullanma imkânı sağlıyor. Vade seçeneği ise 48 aya kadar uzayabiliyor ancak 48 ay için aracın 5 yaşın üzerinde olmamasını istiyor.   

Şekerbank Otomobil Kredisi 

Şekerbank yukarıda belirtmiş olduğumuz bankaların dışında bir uygulama yapıyor. İkinci el araç alımında 15 yıla kadar yaş sınırını esnek tutmuş. Üstelik kefil de talep etmiyor. Başvuru anında nüfus cüzdanının fotokopisi ve gelir belgesi talep ediliyor. Satın aldığınız aracın ruhsatı da talep ediliyor.   

Sonuç olarak toparlamak gerekirse bankaların yanı sıra aynı zamanda özel finans kuruluşları da ikinci el otomobil alımlarında kredi imkânı sağlıyorlar. Yukarıdan da anlaşılacağı gibi bankaların büyük bir bölümü ikinci el araçlarda 10 yaşına kadar kredi veriyorlar. Ziyaretçilerimizin en çok sorduğu sorulardan birisi olan Araç Almak için Kredi Notu Kaç Olmalı ? yazımıda tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*