Araç Almak için Kredi Notu Kaç Olmalı?

Araç Almak için Kredi Notu Kaç Olmalı -Findeks Kredi notu hesaplaması ile artık araç alımlarınızda kredi notu sorgulaması yapılarak araç satılmaktadır. Sıfır veya 2. El araç alırken ve bu aracı kredi ile almaya düşünüyorsanız kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir.

Eğer kredi notunuz düşükse araç alımı için gerekli kredi bankalar tarafından onaylanmayabilir. Ziyaretçilerimiz Araç almak istediklerini ve araç alırken kredi notu sorgulaması ile anında onay veya red verildiğini söylemekte, araç almak için kredi notu kaç olmalıdır diye bize sormaktalar.  Öncelikle araç kredisi almak ihtiyaç kredisine benzememektedir. Çünkü İhtiyaç kredisinde herhangi bir mal ipoteği vermiyorsunuz, kredi notunuz ve gelir belgenize göre bankaya giderek kredi başvurusunda bulunuyorsunuz. İhtiyaç kredisinde ki risk Konut kredisi ve Taşıt kredisine göre daha riskli olduğu için kredi faiz daha yüksek olmaktadır.

Eğer bir araç almayı düşünüyorsanız öncelikle aracın ne kadarı peşin ne kadarı kredi olarak alacağınıza karar vermelisiniz.  0 araç satan bayilerin bir çoğu artık peşinatsız olarak tamamen kredi ile araç satmaktadır. Eğer peşinatsız aracın bütün değerini kredi ile alacaksanız kredi notunuz 1300 ve yukarısı olması gerekiyor. Çünkü peşinatsız araç almak ihtiyaç kredisi gibi riskli bir kredi türüdür bankalar için, Eğer kredi notunuz düşükse bankalar size kredi onayı vermeyecektir.

Fakat alacağınız aracın bir kısmını peşin bir kısmını kredi olarak ödemek istiyorsanız kredi almanız daha da kolaylaşır. Burada kredi notunuz 1300 aşağısında olabilir ama 1000’den de yukarı olması gerekiyor. Çok düşük bir kredi notu ile red otomatikman gelecektir. Burada ki mantık ise siz aracın bir kısmını peşin olarak vereceğiniz için banka size kredi verecek ve kredinizi ödeyemediğini zaman banka aracınıza haciz koyarak alacağını kolaylıkla tahsil edebilir, Burada belirtilen peşinat küçük rakamlar değil %30 civarında olması gerekiyor.

Taşıt kredisi alacağınz zaman öncelikle bir plan yapmalısınız, hangi aracı alacağınız, aracın fiyatını, ve ne kadarını kredi ne kadarı peşin olarak ödeyeceğinizi belirterek ona göre hareket etmeniz gerekmektedir. Eğer peşinatsız alacaksanız kredi notunuz iyi ve çok iyi olması gerektiğini ifade edelim. 2. El araç kredisi veren bankalara bakarak 2. El için gerekli olan finansman ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

18 Comments Posted

 1. Merhaba kredi puanım 1200 1 seneyi geçti dükkanını acalı aylık 10 bin tl kadar gelirim var ve bu puanı sizin sayenizde edinebildim daha once kredi kartı kullanmış ve avukatlık olup kirmizi kalem yemiştim sizin sayenizde blokeli kart cikarttim borcumu oduyeli de tam 4 sene kadar oldu puanım 0 iken simdi kartı düzenli kullanmaktan 1200 ne kadar süre beklemeliyim girişinde bulunmak icin

 2. selamın aleyküm hocam benim kredi puanım 922 2. el taşıt kredisi çekmek istiyorum alacağım araba 85 bin lira ben 55 bin lira kredi çekmek istiyorm memurum 4500 lira net maaşım var üzerinde de sadece 350 lira kredi var sizce sonuç ne olur.. Şimdiden teşekkürler

 3. Kolay gelsin benim puanim 1023 2.el tasit kredisi almak istyrum fakat red gelio daha önce 4 yil once takip dusmustum ama hepsini o yil odedim hic borc kalmadi bu sene telefon be teknosandan tv kredisi cektik birde 2 bin nakit kredi cektim suan oduyorum az kaldi borc 3000 gelirim var aylik 500 lira taksit oduyorum 2.el tasit kredisi almak istyrm.ne yapmam gerekio birde ev hanimlarina kredi nasil cikar

 4. Merhaba benim kredi puanim 1300 ve eşimde calisiyor ve onunda kredi puani 1250 falan.ikimiz birlikte arac kredisi cekmek istiyoruz sizce cekebilirmiyiz

 5. Kredi notum 900. İpotek göstererek 30.000 tl taşıt kredi çekmem mümkün müdür ? Aracın yarısı kredi ile yarısı da nakit ödenecek.

 6. Merhaba kredi puanım 1114 bankalara hiç borcum yok ve kredi kartı borcumda yok. Almak istediğim araç 90 bin tl , ben 15 bin tl peşinat verirsem taşıt kredisi çıkarmı acaba ?

 7. Merhaba benim şuan devam eden bi ihtiyaç kredim var 20. Taksiti odedim 16 taksitim kalmadi taksitlerde aksatma yapmadim ortalama 18 aydır duzenli bi şekilde sigortali gozukuyorum 1600 tl belgelenebilir maaşım var simdi bi taşıt kredisi çekmek istiyorum 15 bin tl pesınatım var 20 bin tl kredi kullanma şansım var mı acaba kredi notum 1040 yardımci oldugunuz icin simdiden teşekkurler

 8. iyi günler ben garanti bankası maaş müşterisiyim kredi puanım 1370 garanti bankasında 25 tl kredim var düzenli ödüyorüm ve 40 bin liralık bi arac almak istiyorum bunun 25bin tlsini kredi kullanmak istiyorum sizce onaylanırmı cevapınızı bekliyorum tesekkur ediyorum

  • İyi günler, kredi puanınız biraz düşük gibi fakat kredi başvurusu yaparken sadece kredi notuna bakılmamakta. Gelir seviyeniz ve gelir düzeni de çok önemli. Aylık geliriniz nedir? Ayrıca, findeks platformundan bankalarda ki limitlerinizi görebilirsiniz. Kredi risk raporu edinerek ne kadarlık limitiniz olduğunu kontrol edebilirsiniz.

 9. Merhaba ben taşıt kredisi çekmek istiyorum şu an kredi puanım 978
  İşyeri kurdum kendime ait yaklaşık 10 ay oldu
  Ve bağkurumu düzenli ödeyemedim
  Kredilerim de düzensiz di kredileri kapattım sonra ve 1 kredim 1 kredi kartım 1 de esnek avans Hesabım var
  Bana kredi çıkarım bağkurumu ödemeyemediğim için etki edermi

 10. iyi akşamlar kredi notum 1190 ve 150 tl düzenli 1800 belgelenebilir maaşım var.Düzenli ödediğim bir kredim var 5750 2 krdi kartım ve 1000 tl de kredili mevduat hesabım var bunları düzenli olarak ödemekteyim.40000 tl’lik 2.el bir araç almak istiyorum aracın 25000 tl’sini peşin verecem 15000 tl için başvuru yaparsam olumlu sonuç alabilirmiyim.

  • kredi kartlarınızın toplam borç durumu, ödediğiniz kredi taksitleri miktarı bu noktada önemlidir. Maaşınızın %50’sini geçen bir gider durumu söz konusu ise borç anlamında kredi çıkması zor görünüyor. Kredi notunuz da riskli bölgede bulunmakta. Öncelikle krei kartlarınız da bir borç yok ise kredi çıkma ihtimali var fakat borçluluk durumu yani bankada ki potansiyeli sorgulamanız gerekiyor. Bunun için kredi risk raporu sorgulatması yapabilir bankalarda ki limitinizi görebilirsiniz.

 11. Kredi notum 1278 arac kredisi icin basvuru yaptim 19 bin tl banka verecek pesinatini ben verecegim fakat banka henuz cevap vermedi 2 gun oldu arac 27 bin tl onaylanmasi mumkunmudur.

  • Kredi notu tek başına bir faktör olmamakla beraber, sizin notunuz biraz düşük kalmakta fakat ispatlanabilir gelir durumu nedir? Bir kaç kriter var bankaların baktığı, örneğin bankalara olan borç durumu da önemli.

   • Merhaba can ben benim 1.5yıl önce kredi borçum vardı sağlıklı sorunlarım yüzünden ödeyemedim sonra avukat beni aradı bi mevla söyledi onu yatırırsanız borcunuz sinilenecek dedim ve ben o miktarı yatırdım aradan 1.5yıl gecti araba alıcam ama kredi halen cıkmıyor bana sizce ne yapmam gerek

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*