Hayat Sigortası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hayat sigortası yaptınız ancak sigortanın ayrıntılarını nasıl öğrenecekseniz, Kaç tane hayat sigortam var? Teminatları nelerdir şeklinde sorularınızı cevabını hayat sigortası sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz.

Türkiye’de vatandaşlar genelde hayat sigortasını sadece zorunlu hallerde yapmaktadır, başka şekilde hayat sigortası yapma ihtiyacı duyulmamaktadır. Son yıllarda artan kampanyalar ile hayat sigortasında artış gözükmektedir. Hayat sigortasını zorunlu yapanlar ise genelde kredi kullanımlarında yapmaktadır. Her kredi kullanımında bankalar kişilere hayat sigortası yapmaktadır. (Ölen kişinin kredi borcu Tıklayınız) Bu şekilde bir ölüm esnasında ne kadar borcunuz varsa hayat sigortası tarafından ödenmekle birlikte ödediğiniz kredi taksitleri mirasçılarınıza ödenmektedir. Biz öldükten sonra hayat sigortasında ki paradan kim hayır görecek diye düşünmeyin, Avrupa da aileler çocuklarına öldüklerinde hiç miras bırakmasa da hayat sigortasından ailelerine para bırakmaktadır. Genelde orta halli her fert hayat sigortası yapmakta, bu bir alışkanlık haline gelmiş…

Peki Hayat sigortası sorgulama işlemini nasıl yapılır? Bir kaç yol ile poliçe sorgulama işlemleri yapabilir, bunlardan biri sigorta yaptığınız şirketten sorgulama yapabilir, bir diğer SBM (Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi) sitesinden sorgulama yapabilirsiniz. Ancak hızdan yana iseniz e-Devletten giriş yaparak adınıza olan bütün hayat sigortalarını görüntüleyebilirisiniz. E-devlet üzerinden hayat sorgulaması yapmak için tıklayınız.

hayat sigortası sorgulama

Tıkladığınız aman bütün hayat sigortası poliçeleri karşınıza çıkacak, aktif olan bitenler, başlangıç ve bitiş tarihleri ile birlikte detaylı bilgi butonu ile de detaylı bilgileri görebilir, tazminat oranı ne kadarlık bir kesinti yapıldığını görebilirsiniz.

1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*