Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir?

Kredi kartı ödeme tarihi hesap kesim tarihi değiştirme işlemi ile değiştirerek kart borcunuzu istediğiniz tarihlerde yapabilirsiniz. Bu yazımızda hesap kesim tarihi değiştirme işlemi ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

Kredi kartı hesap kesim tarihinden 10 gün sonra kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz. Hesap kesim tarihi genellikle maaş ödemesine denk getirerek ödemede sıkıntı çekmemeyi amaç edinilmektedir. Eğer ayın 15’inde maaşınızı alıyorsanız ve ödemenizi 15’inde yapmak istiyorsanız hesap kesim tarihinizi ayın 5’i olarak değiştirmeniz gerekmektedir.

Kredi kartı başvurusu esnasında istediğini hesap kesim tarihi tarafınızca belirlenmektedir. Ancak daha sonrasında ise hesap kesim tarihinizi değiştirebilirsiniz. Yılda 3 defa kredi kartı hesap kesim tarihini değiştirebilirsiniz.  Hesap kesim tarihini değiştirmek için çalıştığınız bankanın internet bankacılığından Kartlarım veya “Kredi kartı” menüsünden hesap kesim tarihi değiştirme alanında tarihi değiştirebilirsiniz. Hesap kesim tarihini değiştirme işlemini onayladıktan hemen sonra güncellenir, bundan sonra ki ödemelerinizi bu hesap kesim tarihine göre yapacaksınız.

Ayrıca bankanın telefon bankacılığından , mobil şubede veya şubeye giderek kesim tarihini değiştirebilirsiniz. Hesap kesim tarihi sizin ödemelerinizi yapacağınız tarihe göre ayarlamalı ve değişiklik yapmadan önce çok iyi düşünmelisiniz. Çünkü kredi kartı borcunuzu geciktirmeniz kredi notunuzun düşmesine neden olacağından dolayı sizin için en uygun tarihe göre değiştirme yapmalı ve bu işlemi yılda en fazla 3 defa yapacağınızı unutmayın.

Hesap kesim tarihini değiştirmeniz kredi notunuzu etkilememekte aksine ödemede sıkıntı çekmeyeceğiniz zamana ayarlamanız kredi kartı borcunuzu zamanında ödeyeceğiniz anlamına geleceği için kredi notunuz yükselecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*