Öğrenciye kredi kartı

Hangi Bankalar Öğrenciye Kredi Kartı Veriyor

Kredi kartı denildiğinde ilk aklımıza gelen şey alışveriş kolaylığı. Çünkü birçoğumuzun cebinde nakit ihtiyacımızı karşılayacak olan toplu bir para olmuyor. Kredi kartı seçeneği ile daha önceden belirlenmiş olan bakiye oranında rahatlıkla alışveriş yapabiliyor ister taksitlendirip daha rahat ödüyoruz istersek de peşin çekim imkanımız var. Kısacası kredi kartları için hayatımızın kurtarıcısı demek sanıyorum ki yerinde olacak. Evet, kredi kartının faydası kadar zararının da olduğunu biliyoruz doğru bir şekilde kullanmadığınız da ödeme anında canınızın sıkılacağı ya da ödeyemediğiniz de olacaktır. Ülkemizde kredi kartı denildiği zaman pek çok insanın da bu kartları kullanmayı tam anlamıyla bilmediklerinden dolayı sıkıntı içerisine giriyorlar. Rahat alışveriş ve ödeme işlemi sonrasında aileler kredi kartının asgarisini yatırmak durumunda kalıyor. Kartların güzel olan yanlarından bir tanesi de öğrencilik döneminde.  

Her öğrencinin maddi açıdan zorlandığı dönem ve dönemler olmuştur işte bu dönemlerde kredi kartları da her zaman bir kurtarıcı halini almıştır. Bu makalemizde öğrencilere destek olabilecek ve kredi kartlarını hangi bankalardan alabileceklerine dair bilgi vermek istedik.  

ÖĞRENCİYE KREDİ KARTI VEREN BANKALAR 

İŞ BANKASI 

İşbankası müşterilerine her zaman alternatifler sunabilen bankaların başında geliyor. Öğrenciler için ise kredi kartı seçeneği var. Bu hizmetin adı işte üniversiteli bu karttan yararlanabilmeniz için onsekiz yaşından büyük olmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra lisans üstü bir eğitim alıyor olmanız gerekli. Bu kartı alırken üç seçeneğiniz var visa, temassız visa ve aidatsız visa. Kartların ayrılmasının nedeni ise kart aidatlarının ve işlevlerinin farklı olmasıdır. 

İŞ BANKASI

AKBANK   

Akbank üniversite öğrencilerine kredi kartı verirken 18-26 yaş aralığında olmalarını istiyor. Tüm işyerlerinde çok rahatlıkla kullanabileceğiniz bu kartlarla taksitli alışveriş yapma imkanınız da var. Kartın limiti 500 TL bunun üzerinde limit isteniyorsa banka ile görüşmek gerekiyor.  

ZİRAAT BANKASI  

Ziraat bankasının verdiği hizmetin adı genç kart. Bu karta sahip olabilmeniz için burs ve kredi almanız gerekiyor. Ziraat bankasının güzel tarafı bu kartı kullanırken 5 yıl boyunca sizden aidat alınmıyor. Burs ve kredilerinizi düşündüğünüzde buradan alacağınız kredi kartı sayesinde tüm hesaplarınız tek bir bankada toplanıyor ve bu sayede işlemlerinizde kolaylık sağlamış oluyorsunuz. 

TEB BANKASI  

Hizmetin adı ÜniversiTEB kartın özelliğine gelecek olursak bonus bulunuyor ve bu da sizin kampanyalar dahilinde rahatlıkla alışverişlerinizde puan toplamanızı sağlıyor ÜniversiTEB size 500-1000 TL gibi bir limitle gönderiliyor. Kartın yıllık aidatı 9 TL. Kartı kullanırken aileniz size para gönderecekse o zaman onlardan da ekstra ücret alınmıyor. Bunun için 2 veli tanımlamanız gerekiyor. 

universiteb

GARANTİ BANKASI   

Bonus denildiği zaman aklınıza ilk garanti bankasının geldiğini biliyoruz. Üstelik birçok il ilçe ve kasabada şubesi olan garanti bankası öğrencilerine bonus genç adı altında kredi kartı sunuyor. Karttan 28-25 yaşındaki öğrenciler faydalanabilir. Bir öğrenci kimliği ile başvurmanız yeterli.

Bir önceki konumuz olan Öğrenciler için en iyi kredi kartı [inceleme] adlı yazımızda sizler için derinlemesine inceledik.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*